Rekwisieten gezocht Pea OP ALLE MONTUREN Minder storingen metro (UW LEEFTIJD IS UW KORTING IN %I Sponsorloop Snelle hulp bij schulden Vlietland mobiel Goede doelen gezocht www.pearle.nl Vraag naar de voorwaarden. OPTICIENS www.nieuwestadsblad.nl nieuwe stadsblad woensdag 27 februari 2013 14 REGIO - Metroreizigers zullen in de toekomst minder last hebben van stroomstorin gen. Dat verwacht de RET. Het elektriciteitsnetwerk op de D-lijn vanaf Rotterdam Centraal tot aan metrosta tion Tussenwater is gereno veerd. Het gaat om zeven zo- genoemdegelijkrichtstations die naast het spoor staan en zorgen voor de elektriciteits toevoer. Omdat de gelijk- richtstations gebouwd zijn rond 1960 waren de instal laties verouderd. Bij een sto ring moesten medewerkers naar het gelijkrichtstation toe om de spanning weer aan te zetten. Nu is de installatie bij kleine storingen in eerste instantie zelfherstellend. Bij grotere storingen kan de operator bij de centrale ver keersleiding van de RET in veel gevallen op afstand de spanning weer aanzetten. "Dit betekent een enorme tijdswinst voor de RET en daarom minder overlast bij verstoringen voor de reizi ger." Pré-reünie van muziekcafé Quibus Op koopzondag 3 maart houdt de Bibliotheek Schiedam van 12.00 tot 17.00 uur een pré reünie van muziekcafé Quibus in de Stand-Up Bibliotheek de Monopole aan de Hoogstraat 99- SCHIEDAM - Tijdens Boek&Bal Schiedam 2013 op zaterdag 23 maart, is 'Quibus revivals' één van de vele programmaonderde len. De Bibliotheek Schiedam is hiervoor op zoek naar rekwisie ten die met muziekcafé Quibus en de jaren '70 en '80 te maken heb ben. Dit kan een LP, foto, affiche of kledingstuk zijn, alles is wel kom. Doe mee en maak kans op een gratis kaartje voor Boek&Bal Schiedam. Zondag 3 maart kunt u met her inneringen en rekwisieten te recht in de Stand-Up Bibliotheek de Monopole. De voorwerpen worden gefotografeerd en tijdens Boek&Bal Schiedam 2013 op een groot scherm geprojecteerd. De deelnemers met de drie opvallend ste voorwerpen winnen een gratis kaartje voor Boek&Bal Schiedam 2013! Om alvast in Quibussferen te komen is er op deze dag ook de gelegenheid om nummers van uw favoriete LP of single uit de jaren '70 en '80 te laten horen en te ver tellen waarom u zo geraakt bent door deze muziek. Er is een pla tenspeler aanwezig en koffie en MAAK KANS OP EEN GRATIS KAARTJE VOOR DE ZEVENDE EDITIE VAN BOEK&BAL thee zijn gratis. Op zaterdagavond 23 maart 2013 vindt de zevende editie van Boek&Bal Schiedam plaats. Dit evenement wordt georganiseerd door de Bibliotheek Schiedam in samenwerking met Theater aan de Schie. Het thema van dit jaar 'gouden tijden, zwarte bladzij den' neemt ons mee in die acht baan van historische hoogte- en dieptepunten. In Schiedam, ook wel Zwart Nazareth genoemd, kan men hier als geen ander over meepraten. Uiteraard zijn er weer spraakmakende gasten zoals Er- nest van der Kwast, Hugo Borst Sanneke van Hassel, Esther Ger ritsen en Herman Koch. Ook muziekcafé Quibus heeft zijn hoogte- en dieptepunten beleefd. Dit Schiedamse uitgaansicoon startte in 1974 in de posthip- pie- en de provotijd. Muzikanten waagden bij Quibus hun eerste stappen op het podium, vaak onder begeleiding van ervaren muzikanten. Tijdens Boek&Bal Schiedam kunt u terugkeren naar deze tijd, waar men het muziek- experiment niet uit de weg ging en men niet schroomde om via de muziek duidelijke statements te maken. In 1999 ging Quibus over in podiumcafé de Graauwe Hengst. 3 Meer informatie op www. boekenbalschiedam.nl 0p vrijdag 16 februari had basisschool de Troubadour een sponsorloop op en rond het schoolplein. De leerlingen uit groep 1 en 2 maakte het rondje op fietsen, karren en steppen. De leerlingen van de hogère groepen hebben allemaal het rondje hardlopend volbracht. In de weken vooraf zijn de leerlingen langs de deuren geaan om sponsoren te zoeken. Het opgehaalde bedrag wordt door de school gebruikt voor het opfraaien van het schoolplein. Foto: PR SCHIEDAM - Humanitas, Maatschappelijke dienstverlening Nieuwe Waterweg, Senio renwelzijn en Your Anchor, hebben in over leg met de gemeente een aanpak ontwikkeld voor samenwerking rondom schuldhulpver lening. Mensen kunnen in de toekomst in een vroeg stadium terecht bij het coördinatie punt schuldhulpverlening. Hiermee kan in een aantal gevallen voorkomen worden dat de schuldensituatie erger wordt. De For-mu- lierenbrigade doet ook mee in de samenwer king. Het doel van de samenwerking is om men sen met schulden zo snel mogelijk het meest geschikte traject aan te bieden. Zij kunnen hiervoor terecht bij een centraal coördina tiepunt bij Humanitas. Mensen met gecompliceerde schulden wor den via dit punt zo goed mogelijk voorbe reid op een aanvraag bij de gemeentelijke schuldhulpverlening. SCHIEDAM - Het Vlietland Ziekenhuis heeft haar mobiele website gelanceerd. Kijkend naar alleen mobiel zoekver keer wordt er inmiddels bijna 250.000 keer per maand gezocht naar zieken huizen via Google. "Uit onze eigen website statistieken blijkt dat meer dan 10% van onze site bezoekers via de mobiele telefoon binnen zijn gekomen en dit aantal neemt nog dagelijks toe. Deze cijfers geven duidelijk aan dat het aanbieden van een mobiele website voor onze patiënten en bezoekers niet langer uit mag blijven", al'dus het ziekenhuis. Het Vlietland Ziekenhuis heeft ervoor gekozen om de contactgegevens, bezoektijden, bloedprikpunten, het laatste nieuws en de route naar de afdeling op de mobiele site te plaatsen. Deze pagina's worden op dit moment ook het meest bezocht. SCHIEDAM - Rabobank Schiedam-Vlaardin- gen zoekt voor de digitale stemming van het Coöperatiefonds nog projecten die een donatie kunnen gebruiken. Leden van de bank mogen in de periode van 17 juni tot en met 15 juli hun stem uitbrengen op een project naar keuze. Tijdens de Coöperatie- bijeenkomst op 30 september zal onder de Top 3 een bedrag van 22.500 euro worden verdeeld. Kent of heeft u zelf een project dat in aan merking komt voor een bijdrage uit het Coöperatiefonds? Kijk dan op de site van Rabobank Schiédam-Vlaardingen voor de criteria en stuur een complete aanvraag in voor 1 mei aanstaande. Alle aanvragen tot 2000 euro worden direct beoordeeld in de vergadering op maandag 27 mei. Aanvragen boven de 2000 euro worden door de advies commissie bij goedbevinden doorgezet naar de digitale stemming onder leden in juni.

Het Nieuwe Stadsblad | 2013 | | pagina 14