il in alle filialen GRATIS lil Kinderen geven het zwembad opfrisbeurt SNIJPLANKSET Fabriekswinkel Walking Dinner Brood Rozen 13Q- koopzondag 93 ANBO-NIEUWS Bezuinigingen, sluitingen; gelukkig blijft ANBO open Sola opent 20e Sola-Fabriekswinkel in Delft. Dat vieren we met Jt I WEBSHOPVOORDEEL W/ met 4 snijplanken bij aankoop vanaf 75.- ■39.- EXT R AH WEBVOORDEEL! -) j. www.nieuwestadsblad.nl nieuwe stadsblad woensdag 27 februari 2013 17 Het creatieve brein van de zeven leerlingen van Wijkschool De Gorzen draait op volle toeren als zij na mogen denken over de nieuwe buitenkant van Zwembad Zuid. Van de redactie Het had maar een haartje gescheeld of Zwemhad Zuid was er allang niet meer ge weest. De inderhaast op gerichte vriendenstichting wist het zwembad alweer een tijdje geleden te redden van de ondergang en sinds dat succes wordt met weinig minder nog genoegen geno men. Sidney, Buse en Nina rep ten in de kindercolumn Klein Nieuws in deze krant een paar maanden geleden ook over het zwembad. Zij waren heel blij dat het niet was opgedoekt en trots op de vrienden, maar vroegen zich wel af of er niet eens wat gedaan kon worden aan dat oh zo saaie uiterlijk. „Helemaal grijs en grauw, je ziet helemaal niet dat er zo'n leuk zwembad inzit", zeiden de meiden, die in groep 7 zitten. De vriendenstichting be sloot ze daarop uit te dagen en met nieuwe ideeën voor de buitenkant op de prop- Een stuk of 7 kinderen zijn na schooltijd op Wijkschool De Gorzen bezig met de oprfrisbeurt van Zwembad Zuid. foto: I.Hagen SCHIEDAM - Na het succes van de drie voorgaande jaren organiseert het Schiedams Vrouwen Platform (SVP) op nieuw een walking dinner. Elke Schiedamse vrouw kan hieraan meedoen. Vrij dagavond 8 maart nemen zij een kijkje in eikaars keuken: kleine groepjes vrouwen lo pen een route door de stad, langs verschillende adres sen. Ze proeven een paar gerechten en maken kennis met elkaar, voordat ze naar een volgend adres gaan. Het walking dinner wordt gestart bij Het Wenneker- pand en feestelijk afgesloten hij Podiumcafé De Graauw 'Hengst. Vorige jaren was het wal king dinner op Internatio nale Vrouwendag een groot succes met meer dan 200 vrouwen die aan het kok kerellen en aan Jiet eten waren. Geprobeerd wordt om dit succes minimaal te evenaren. Het thema dit jaar is Brood Rozen. Op 8 maart 1908 vond in New York de eerste staking voor en door door vrouwen plaats. De staking was gericht tegen de slechte arbeidsomstandigheden in de textielindustrie en is be roemd geworden door onder meer de poëtisch verwoorde eis van de vrouwen: 'brood en rozen'. Om mee te doen hoeven vrouwen niet aangesloten te zijn bij het SVP. Koop tickets (15 euro) om een route te lo pen bij één van de drie ver kooppunten in de stad: het Nationaal Jenevermuseum Schiedam, Boekhandel Post Scriptum in Hof van Spaland of Tante Yo aan de Groenelaanl27. De kaartverkoop sluit op 1 maart. Daarnaast is er grote behoefte aan kookteams. Kijk op de website www. svpschiedam.nl voor meer info of op facebook of meld je aan voor de maillijst. pen te komen. Onlangs vond de eerste brainstormsessie plaats op de school, 's Mid dags kwamen daar cultuur- scout Ineke Hagen en ruim telijk vormgever Roel Crul langs om eens te bekijken wat er allemaal aan ideeën leefde. De meiden hadden inmiddels de hulp ingeroe pen van enthousiaste mede scholieren bij wie het bou wen en ontwerpen er soms al helemaal inzit. Zoals bij Remi, die deze middag het platte dak van de door Roel in elkaar gezet te maquette van het zwem bad voorziet van een dichte glijbaan. Hij houdt enorm van techniek en gaat stil en vastberaden op zijn doel af. Achter hem zijn de twee ne ven Dylan en Djylani bezig. Oo^ zij zijn met ijzerdraad een glijbaan aan het maken, maar daar blijft het niet bij. Vormgever- Roel denkt dat het wel leuk zou zijn om mensen vanaf de straat als het ware het dak op te trek ken, dus moet er iets verras sends naar beneden vallen. „Een watervalletje ofzo", opperen de heren. „Ja, of die zonnestralen waar je het net over had, zou ook goed kun nen", vindt Roel. Ineke Hagen laat zien dat de kinderen begonnen zijn met tekeningen en dat er nu wordt omgeschakeld naar driedimensionaal. „Als we straks met de gemeente gaan praten moet blijken wat daarvan allemaal haalbaar is. Niet alles zal gemaakt kunnen worden, maar zeker wel een heel belangrijk deel van wat hier bedacht is." Als ik Man-bijt-hond op TV zit te bekijken zie ik een reportage over het sluiten van buurthuizen. Het wordt een beetje vrolijk neergezet dat een volksdansgroep een ruimte zoekt om te repeteren, maar het is intens verdrietig dat veel mensen letterlijk en figuurlijk worden buitengesloten door alle bezuinigingen. Gelukkig hebben wij bij de ANBO Schie dam daar geen last van, de sociëteit wordt gedragen door veel vrijwilligers. Zonder deze mensen kunnen wij echt niet. Als ik het vandaag bekijk lijkt het wel een* bijenkorf. Het kantoortje is bezet voor het invullen van de belastingen, binnen zijn verschillende mensen creatief bezig, er is een Schiedams kampioenschap van biljarters en ik zie mensen lekker aan de koffie, soep of een drankje zitten. Super! Hier krijg ik dus een warm gevoel van. Dit is het bewijs dat wij nodig zijn en uw hulp nodig hebben, wacht niet langer en wordt lid. Profiteer van de actie gratis waterkoker en bel mij op 06-22724227. Voor 37,- bent u verzekerd van hulp, activiteiten maar voor al van gezelligheid. Donderdag 28 februari is er bijvoorbéeld weer bingo vanaf 13.00 uur. Ik beloof dat ik belastingen blijf invul len en niet met alle prijzen aan de haal ga. Kijk wel even om de hoek, vergeet niet het Serviceteam voor al uw vragen elke vrijdag vanaf 13.00 uur. Tot volgende week! Joke Baliijns Lelystad DORDE Kwaliteit, keus en korting, dat vind je in de Sola-Fabriekswinkel. En dat slaat aan. Inmiddels openen we de 20e winkel. In Delft. En dat vieren we in alle vestigingen. 9^. k Bij aankoop vanaf 75.- ontvang je deze i trendy snijplankset helemaal gratis. Kom wel snel want 0P=0P! www.sofa-fabriekswinke Inl 4 trendy gekleurde I modern gestyldebox en vaatwasser bestendig. (winkelwaarde 29.95) messenblok 6-delig 3 trendy kleuren multifuntioneel door flexibele binnenkem Roosendaal Oldenzaal bestekset kortingscode |flor7( 70-delig 8-persoons 759 zilverwitedelstaal ESP IJ BEKEND keramieke wok VAN DE TV a Iiwi Kling, rood: vlees wit: gekookt Krasvaste anti-aanbaklaag Natuurproduct zonder schadelijke stoffen 60 minder co2 uitstoot verkrijgbaar in zwart of wit i^n nr i E S P IJ groen: groente 4-delige kookset Glazen deksels met stoomgaatjes, pannen met S I maatverdeling 225 e s p' ij bestekset 70-delig 8-persoons f jgjgffgjj? Meent 7a+9a Rotterdam tegenover pannenkoekenhuis telefoon 010-411 6633 ma 12.00-17.30 uurdi wo do 09.30-17.30 uur vrij 09.30-21.00 uur 1 za 09.30-17.00 uur model Melbourne I 12.00-17.00 uur

Het Nieuwe Stadsblad | 2013 | | pagina 17