Bijeenkomst over subsidie voor vrijwilligerswerk Voorkom fraude met kopie identiteitsbewijs gemeente Schiedam 27 FEBRUARI 2013 - PAGINA 2 Wethouders Johan Grijzen en Mario Stam spraken op 12 febru ari in het Wennekerpand uitgebreid met een aantal Schiedamse vrijwilligers en ambtenaren. Deze vrijwilligers en ambtenaren namen deel aan de adviescommissie die het college adviseerde over de subsidieaanvragen voor vrijwilligerswerk voor 2013. Biarica Weber Medewerkster Steunpunt Vrijwilligerswerk Schiedam De inzet van vrijwilligers is enorm belangrijk voor Schiedam: We spraken hierover met Bianca. 1. Hoeveel vrijwilligers heeft Schiedam? Schiedam telt zo'n 20.000 ac tieve vrijwilligers. 2. Waarom is vrijwilligers werk zo belangrijk? Zonder de inzet van vrijwil ligers zouden veel activiteiten niet of minder vaak georgani seerd worden. Denk aan de sportverenigingen die draaien op vrijwilligers, de wijk- en be wonersverenigingen en alle maatjesprojecten voor mensen die het wat moeilijker hebben, ledereen heeft profijt van de ac tiviteiten van al deze vrijwilligers. Daarnaast geeft het doen van vrijwilligerswerk zoveel terug. Je leert nieuwe mensen kennen, je doet ervaring op, maar bovenal voelt het goed wat voor een an der te doen. 3. Hoe word je vrijwilliger? Als je een beeld hebt in welke sector of met welke doelgroep je vrijwilligerswerk wil doen, kun je contact opnemen met zo'n or ganisatie en naar de mogelijkhe- •den informeren. Als je nog niet goed weet welke mogelijkheden er zijn, kun je de website van het Steunpunt Vrijwilligerswerk Schiedam bezoeken: www.vrij- willigerswerkschiedam.nl. Hier vind je verschillende vrijwilligers- vacatures. Kom je er alleen niet uit, dan kun je contact opnemen met dit steunpunt voor een ori- entatiegesprek. 4. Waar kun je terecht als je een vrijwilliger zoekt? Vrijwilligersorganisaties kunnen op bovengenoemde website zelf hun vacatures plaatsen en beheren. 5. Doe je zelf vrijwilligers werk? Ja, ik zit in de Ouderraad van de basisschool van mijn doch tertjes. Ik heb veel plezier in het bedenken en organiseren van allerlei activiteiten. Als ik de blije gezichtjes zie, krijg ik een zeer voldaan gevoel. De adviescommissie besprak tij dens twee werkateliers alle 96 ingediende subsidieaanvragen. Op basis hiervan heeft zij een advies opgesteld voor de beste ding van de in 2013 beschikbare 115.000,- subsidiegeld. Alle aanvragers krijgen binnenkort be richt over hun aanvraag. Waardering De wethouders spraken tijdens de bijeenkomst hun waardering uit voor de samenwerking van de vrijwilligers en ambtenaren. De samenwerking in werkateliers is onderdeel van de nieuwe bena- Bij identiteitsfraude maakt iemand illegaal gebruik van (jo)uw per soonsgegevens. Bijvoorbeeld om een bankrekening aan te \>ragen of voor zorg in het ziekenhuis. Ook komt het voor dat iemand een paspoort of identiteitskaart (ID-kaart) van een ander gebruikt om de grens over te gaan. dering van het vrijwilligerswerk. Zowel de vrijwilligers als de amb tenaren ervaren dit als een pretti ge manier van werken. Daarnaast zijn er afspraken gemaakt over de wijze waarop de vrijwilligers betrokken blijven worden bij de uitwerking. Voorloper Vólgens de trainers van het NICIS, die de werkateliers begeleidden, loopt Schiedam voor op andere gemeenten door op deze manier vrijwilligers bij de beoordeling van subsidieaanvragen te betrekken. De gemeente Schiedam is er Wat kun doen? U kunt helpen misbruik te voorko men. Geef nooit zomaar uw iden titeitsbewijs af. Als iemand een kopie wil maken vraag dan. altijd waarom dit nodig is. Registratie van het soort identiteitsbewijs en het documentnummer (bijvoor beeld: paspoort, NWLFR3706) is meestal voldoende. Geeft u toch trots op dat in de stad ruim 400 vrijwilligersorganisaties actief zijn op verschillende gebieden zoals sportverenigingen, mantelzorgers en burenhulp. een kopie af? Schrijf op de kopie dat het een kopie is, aan welk be drijf u de kopie geeft en de datum waarop u de kopie afgeeft. Zo maakt u het fraudeurs moeilijk om de kopie te bewerken. Wilt u meer informatie over vrijwil ligerswerk? Kijkt u dan eens op de website van het Steunpunt Vrij willigerswerk Schiedam: www.vrijwilligerswerkschiedam.nl. Identiteitsfraude melden Heeft u de indruk dat uw identiteit wordt misbruikt? U kunt identi teitsfraude melden bij het Centraal Meld- en Informatiepunt Identi teitsfraude en -fouten (CMI). Het CMI begeleidt u als uw identiteit is misbruikte en geeft u advies over welke stappen u het beste kunt ondernemen en hoe u in de toekomst identiteitsfraude kunt voorkomen. Kijk voor meer informatie op www. rijksoverheid.nl/identiteitsfraude. De raadscommissie vergadert Met ingang van dit jaar is er nog één raads commissie. De raadscommissies Samenleving en Bestuur (SB) en Ruimtelijke Ontwikkeling en Beheer (ROB) zijn daarin opgegaan. De raadscommissie vergadert op maandag 4 en dinsdag 5 maart 2013. Datum: maandag 4 maart-2013* Voorzitter: de heer H. van der Hoeven Locatie: Aleidazaal, Stadskantoor, StadSerf 1 Aanvang: 19.30 uur De raadscommissie vergadert o.m. over: De Kindefgemeenteraad Door de subcommissie Jeugd is een advies uitgebracht om het college van burgemeester en wethouders te adviseren over de maximale hoogte van de subsidie voor de kindergemeen teraad. Geplande werkzaamheden aan de Buitenhavenweg Dit onderwerp is op verzoek van D66 geagen deerd. Volgens de fractie is commotie ontstaan door vermindering van parkeermogelijkhedèn en de kosten die met het plan gemoeid zijn. Mouterij de Goudsbloem Voor het herbestemmen en de renovatie van de mouterij tot een woon-zorgcomplex is- een omgevingsvergunning nodig. Het bouwplan is in strijd met het bestemmingsplan Binnenstad. De omgevingsvergunning kan pas worden ver leend nadat de gemeenteraad een verklaring van geen bedenkingen heeft verleend. Parkeerverordening Schiedam 2013 Het voorstel behelst een herziening van het beleid ten aanzien van ontheffingen, inclusief de ontheffingen van de verplichting tot het betalen van parkeerbelasting. Uitbreiding Stedelijk Gymnasium Voorgesteld wordt om 521.784,- aan het schoolbestuur beschikbaar te stellen voor de uitbreiding van het Stedelijk Gymnasium. Vergadering raadscommissie: Datum: dinsdag 5 maart 2013 Voorzitter: de heer R.A. Oosthof Locatie: Aleidazaal, Stadskantoor, Stadserf 1 Aanvang: 19.30 uur Deze raadscommissie is een voortzetting van de raadscommissie van 18 februari 2013 over 'Schiedam in beweging business case fase 1 De commissie zal de gemeenteraad adviseren over het raadsvoorstel over dit onderwerp. Inspreken De spelregels voor het inspreken tijdens cöm- missie- en raadsvergaderingen kunt u vinden op www.schiedam.nl. Wilt u inspreken tijdens een commissievergadering? Meldt u zich dan per e-mail aan bij de griffie door een e-mail te sturen naar griffie@schiedam.nl. Meer informatie en contact Heeft u vragen of bent u op zoek naar meer informatie? Neem dan contact op met de grif fie van de gemeente Schiedam, per e-mail via griffie@schiedam.nl of door te bellen met de commissiesecretaris de heer J. Pegtel (010- 219 10 45) en/of N. Engelchor (010-219 10 46). Geboorteakte, trouwen of vergunning aanvragen? Steeds meer organisaties vragen om een kopie van uw pas poort, identiteitskaart, rijbewijs of verblijfsdocument. Bijvoor beeld als u een huurcontract of telefoonabonnement afsluit. Hierdoor neemt de kans op identiteitsfraude toe. U kunt helpen misbruik te voorkomen.

Het Nieuwe Stadsblad | 2013 | | pagina 20