Gemeenteberichten I Gemeentelijke Heffingen 2013 gemeente Schiedam In februari worden de aanslagen verzonden 27 FEBRUARI 2013 - PAGINA 3 In februari verzendt de gemeente Schiedam de jaarlijkse aanslagen Gemeentelijke Heffingen. Op dit aanslagbiljet vindt u de belastingen en de WOZ-waarde, de waarde vol gens de Wet waardering onroeren de zaken, die voor u van toepassing zijn. De gemeentelijke belasting tarieven zijn ten opzichte van 2012 met zo'n 1,5% gestegen. Het te betalen bedrag aan onroerende- zaakbelastingen (OZB) stijgt ook met gemiddeld 1,5%, ondanks de algeme ne trend van dalende huizenprijzen. De WOZ-waarde is het uitgangspunt. Huurders van woningen krijgen alleen een aanslag voor de afvalstoffenheffing, tenzij er een of meer honden geregi streerd staan. Dan ontvangt u ook een aanslag hondenbelasting. De afvalstoffenheffing is niet van,toepas sing op bedrijfspanden. Mogelijk wel het reinigingsrecht. Deze aanslagen worden later in 2013 opgelegd. Verkoop van uw woning na 1 januari heeft geen invloed op de aanslag OZB en rioolheffing. De notaris verrekent de lasten met de nieuwe eigenaar. Kwijtschelding Als u te weinig inkomen* heeft om de aanslag te betalen, is het mogelijk om kwijtschelding aan te vragen voor de afvalstoffenheffing. Kwijtschelding wordt verleend tot maximaal 90% van het aanslagbedrag. De 90%- regeling be- zssssss tekent voor een huishouden bestaande uit één persoon over 2013 een aanslag afvalstoffenheffing van 27,32 (10% van 273,24) en voor een huishouden be staande uit meer personen een aanslag van€ 32,22 (10% van 322,20). Als er nog geen kwijtschelding is ver leend en daar gezien de inkomens omstandigheden wel aanleiding toe bestaat, kan alsnog kwijtschelding aan gevraagd worden voor de afvalstoffen heffing (maximaal 90%). Sinds 2012 wordt voor de hondenbelas ting geen kwijtschelding meer verleend. Automatische incasso Wilt u de aanslag in termijnen betalen?* Dat kan. Als uw aanslagbedrag hoger is dan 50,- kunt u, zodra u uw aanslag ontvangt, een machtiging voor auto- matische incasso afgeven. U kunt de aanslag dan in acht termijnen voldoen. Verleent u geen automatische incasso, dan moet u de aanslag in één termijn, binnen drie maanden na de dagtekening van het aanslagbiljet, betalen. Digitale dienstverlening via Mijn loket U- kunt uw gegevens ook raadplegen in 'Mijn loket' via mijnloket.schiedam. nl (zonder www). U kunt hier onder meer uw aanslagbiljet raadplegen en het taxatieverslag inzien. Inloggen gebeurt met DigiD. Meer informatie Meer informatie over de gemeentelijke belasting(aanslag) kunfu lezen op www. schiedam.nl/belastingen-voor-inwoners of www.schiedam.nl/belastingen-voor- ondernemers. U kunt tijdens kantoor uren ook telefonisch contact opnemen met team Belastingen via 14 010. Tarieven De tarieven 2013 bedragen: Tarieven OZB: Woning 0,121% Niet-woning 0,267% Niet-woning 0,209% Tarieven afvalstoffenheffing: Huishouden bestaande uit één persoon 273,24 Huishouden bestaande uit meerdere personen 322,20 Rioolheffing 212,48 ^Hondenbelasting €-116,04 Wie betaalt de heffing? Eigenaar op 1 januari 2013 Eigenaar op 1 januari 2013 Gebruiker op 1 januari 2013» Gebruiker Gebruiker Eigenaar op 1 januari Houder van'een hond Waarschuwing over landelijke incassoactie Het is mogelijk dat u te maken krijgt met een incassoactie voor Gemeen telijke Heffingen 2013 met de om schrijving 'Gem. heffing 2013' voor een bedrag van 49,95. Deze incas so's worden niet in opdracht van de gemeente, maar in opdracht van een particulier bedrijf uitgevoerd. Dit bedrijf zegt met deze incasso een bezwaarschrift te zullen verzorgen tegen de jaarlijkse gemeentelijke hef fingen. Het gaat hier om fraude. De gemeente speelt géén enkele rol in deze incasso. De gemeente is geen contractpartij, zij heeft geen incasso opdracht gegeven en het bedrag zal niet in de gemeentekas vloeien. Heeft u een dergelijke factuur ont vangen en betaald? U kunt het af geschreven bedrag (online) via uw eigen bank laten stomeren. Voor meer informatie hierover kunt u te recht bij de Fraudehelpdesk via www. fraudehelpdesk.nl of telefonisch op 088-7887372. Uitgelicht In de periode van 25 tot en met 29 maart helpen bieden de medewerkers van het Instituut Sociaal Raadslieden in samenwerking met de Belastingdienst, Stichting Welzijn Schiedam en Seniorenwelzijn Schiedam gratis ondersteuning bij het invullen van de belastingformulieren. Wilt u weten of u hiervoor in aanmerking komt en een af spraak maken? Kijk op www.schiedam.nl. Donderdag 7 maart om 20.00 uur vindt het wijkoverleg Groenoord plaats. Naast de standaard agendapunten komt een delegatie van de Kindergemeenteraad op bezoek om uit te leggen wat zij doet, komt het themajaar Windkracht 13 aan bod en wordt vooruitgeblikt op de bewonersinvloed op het welzijnspakket 2014. Dinsdag 12 maart om 19.30 uur vindt het wijkoverleg Woudhoek plaats. Tijdens de vergadering is onder meer aandacht voor de situatie rond het openbaar vervoer en wordt kennis gemaakt met Lydia Buist, projectdirecteur 'Schiedam in beweging', die plannen ontwikkelt voor het tunneldak van de A4. Maandag 11 maart om 20.00 uur vindt het wijkoverleg Kethel plaats. Op de agenda staan onder meer de stand van zaken van diverse projecten in de wijk Kethel, aan vragen voor wijkbudgetten en de rondvraag. Wilt u meer weten over Uitgelicht? Kijk dan op

Het Nieuwe Stadsblad | 2013 | | pagina 21