Extra lucht en licht thuis WONEN Vastgoedgetal Veelzijdige vlammen Stunten met commissies Ga jezelf volgen Effecten 'Blok-akkoord' op een rij Comfortabel badderen in volledige harmonie Huis in de verkoop? Straal 'welkom' uit www.nieuwestadsblad.nl nieuwe stadsblad woensdag 27 februari 2013 26 De WOZ-waarde die de grondslag is voor de onroe- rendezaakbelasting (OZB) moet worden vervangen door een vastgoedgetal. Dit staat in het op 12 febru ari gepresenteerde rapport 'Vastgoedgetal als grondslag voor de OZB-heffing' van VBO Makelaar. De branche organisatie heeft samen met MSC-Nederland dit alterna tief voor de WOZ-waarde ontwikkeld als grondslag voor de OZB-heffing. VBO Makelaar wil met het rap port de discussie openen over het gebruik van de WOZ-waarde voor diverse gemeentelijke heffingen en belastingen. De toepassing van de WOZ-waarde als marktwaarde door verzeke raars en banken is VBO Ma kelaar ook een doorn in het oog, omdat deze twee waar den niet met elkaar overeen komen. De brancheorganisatie vindt een vastgoedgetal een eerlij ker alternatief, omdat het los staat van fluctuaties in de vastgoedmarkt. Het wordt gebaseerd op eén aantal meetbare objectieve gege vens, zoals vloer- en perceel oppervlak. "Als de OZB-hef fing voor iedereen eerlijk en transparant wordt berekend, kan dat een flinke besparing aan bezwaarschriften en administratieve rompslomp opleveren voor gemeenten. Tel uit je winst," aldus di recteur Hans van der Ploeg van VBO Makelaar. Een haard is voorbestemd voor een centrale plek in huis. Door de glaspanelen aan drie zijden van de B-fire 95, is er van alle invalshoe ken goed zicht op het vuur. Dit betekent optimaal genie ten van de warmte en een levendig vlammenspel. De haard wordt geleverd met een unieke dubbele brander waardoor je vlam men over de volle diepte van de haard ziet branden. Bijkomend voordeel is dat de warmte ideaal regelbaar is, waardoor de haard ook kan branden zonder dat het direct heel warm binnen wordt. - O www.tulp.eu Shoppen naar provisietarie ven heeft zin. Er js onder di verse hypotheekadviseurs een ware provisietarie- venslag gaande. Adviseurs moeten sinds 1 januari 2013 hun tarief direct in rekening brengen bij consumenten. Om klanten naar zich toe te lokken heeft Rabobank een all-in tarief van €850 voor starters in petto. EyeOpen gaat daar overheen. Door een tijdelijke actie kunnen klanten daar voor €599 hun hypotheek afsluiten. ABN Amro brengt eveneens €850 in rekening voor een 'execu tion only' aanbod. Het on afhankelijke advieskantoor Van Koesveld Hypotheken en verzekeringen uit Barne- veld beloont klanten die zelf hun gegevens invullen met een scherp tarief van €795. Daar komen bemiddelings- kosten en de overlijdensrisi- copolis bovenop, waardoor het tarief stijgt naar €1.485. Niet alle aanbieders zijn zo transparant met hun tarie ven. De site van ING meldt geen kosten voor advisering en ook de site van De Hy- potheker laat consumenten in het duister tasten. Wel wordt een richtprijs van €2.990, opgedeeld in 50% voor het advies en 50% voor de bemiddeling. De Hypo theekshop spreekt op haar site van een uurtarief van €129,50. Het eerste gesprek in het adviestraject is gratis. Mensen staan langer voor de spiegel dan vroeger. Daarbij wil je natuurlijk alle spul len zoveel mogelijk binnen handbereik hebben. Voordat je een nieuwe in richting kiest, is het raad zaam om jouw verrichtin gen in de huidige badkamer een paar dagen bewust te volgen. Waar laat je bijvoorbeeld de handdoek, heb je wel voldoende ruimte voor alle crèmes, aftershaves, toilet papier, afval en vuile was? De antwoorden hierop hel pen je een veel betere keuze te maken en uiteindelijk nog meer te genieten van jouw nieuwe badkamer. O Voorlichtingsburowonen.nl Minister Blok van Wonen, en dus het kabinet, heeft een akkoord gesloten met D66, ChristenUnie en SGP, dat de woningmarkt in beweging moet krijgen. Het volledig aflossen van hypotheken in 30 jaar blijft norm. Er kan wel een tweede lening wor den afgesloten tot 50% van de waarde van het huis en een maximale looptijd van 35 jaar. Kortom: starters kunnen 50% van de waarde van hun huis aflossings- vrij financieren. Bovendien wordt er 30 miljoen extra in een speciaal fonds voor 'startersleningen gestort. De btw op de renovatie van wo ningen wordt per 1 maart tijdelijk verlaagd naar 6%. De jaarlijkse huurverhoging is maximaal 4% boven in flatie (in plaats van de 6,5% in het regeerakkoord) voor de inkomensgroep boven 43.000 per jaar. De maxi male huur blijft gebaseerd op hét woningwaardering- stelsel ("puntensysteem), ook voor huishoudinkomens boven de 43.000. Huurders die er in inkomen op achteruit gaan krijgen onder bepaalde omstandig heden huurverlaging. Om de laagste inkomensgroep te ontzien, wordt het bud get voor huurtoeslag ver hoogd. Voor gehandicapten en chronisch zieken kan via een hardheidsclausule een uitzondering gemaakt worden voor de inkomens afhankelijke huurverhogin gen. Er gaat 150 miljoen naar een fonds energiebe sparing dat met inbreng uit de markt een pot van 750 miljoen wordt. Laat jouw kind rollen, schommelen, springen en wiebelen en versterk zo hun evenwicht met deze bObles Donut. Gemaakt van opblaasbaar elastisch vinyl met een schuimknop in het midden en een doorsnede van 45cm. Verkrijgbaar in diverse kleuren. Info: www.diss-id.nl De nieuwe generatie badthermostaten ligt nagenoeg gelijk met de badrand. Lekker badderen wordt ook steeds comfortabeler. De nieuwe generatie bad thermostaten ligt nagenoeg gelijk met dé badrand en draagt zo niet alleen bij tot een harmonisch totaalbeeld, maar maakt het baden ook nog comfortabeler dan ooit! Je kunt hiermee namelijk comfortabel vanuit het bad de watertoevoer en de tem peratuur van het badwater met een zachte aanraking nauwkeurig - in stappen van een halve graad - instellen. Tijdens het baden kan de temperatuur met een lichte aanraking tot 43°C wor den aangepast. Alleen door langer indrukken van een toetscombinatie kan de watertemperatuur tot 50°C worden verhoogd. Een extra beveiliging voor veilig ba den voor jong en oud. Verder kunnen ook het ope nen van de watertoevoer en afsluiten van de badafvoer worden geregeld, net als het omschakelen van het bad- naar de douchefunctie. Ook de handdouche - die in de badrand of aan het bad gemonteerd kan worden - kan elektronisch bediend worden. De verzinkbare doucheslang heeft nog een technisch pluspunt: water druppels die tijdens en na gebruik van de handdou che langs de slang stromen, worden via een extra slang hygiënisch en veilig direct naar de afvoer geleid, zodat er geen water onder de bad rand verdwijnt. O www.kaldewei.nl Wie zijn woning wil verko pen moet daar wel iets voor doen. Potentiële kopers ha ken, als zij een huis bezich tigen, zonder zelfs maar bin nen te zijn geweest, direct af als de tuin onverzorgd is, de verf op de raamkozij nen bladdert en de voor- en garagedeur verveloos zijn. Struikelen zij ook nog eens over fietsjes, ballen en steps? Krijg de bezoekers dan maan eens (positief en enthousi ast) binnen. Het eerste wat een poten tiële koper ziet, is de tuin. Die hoeft niet per se mooi (iedereen heeft tenslotte een eigen smaak), maar wel opgeruimd en verzorgd te We brengen gemiddeld 90% van onze tijd binnen door. Daarom kunnen we dus wel wat extra frisse lucht en daglicht gebruiken. Aan de nieuwe generatie dakvensters zal het niet lig gen. Die is goed ontworpen, hoogst functioneel en ener gie-efficiënt. Kenmerkend voor deze dakvensters is het minimale warmteverlies. Dit komt door de gebruikte materialen en de construc tie zelf. Het resultaat is een platdakvenster met een hoge energie-efficiëntie. Daarnaast is de installatie eenvoudig en snel. Het plat dakvenster is verkrijgbaar in verschillende maten en Nieuwe generatie platdakvensters verbetert binnenklimaat. varianten. Zo is er een elek- afstand te bedienen is. trisch model met een ver borgen motor die op O www.velux.nl zijn. Loszittende tegels op het pad naar de voordeur, een verzakte oprit en wild groei beloven de koper niet veel goeds. Een tuin en ook de staat van onderhoud van het exterieur van de woning zeggen namelijk alles, of in iedere geval,veel, over hoe een woningeigenaar de afge lopen jaren met zijn huis is omgegaan. De woningeigenaar die zijn huis aan de man wil bren gen, zorgt ervoor dat zijn huis 'welkom' uitstraalt, zo dat kandidaat-kopers graag een kijkje binnen willen ne men en niet met opgetrok ken wenkbrauwen zijn wo ning links laten liggen.

Het Nieuwe Stadsblad | 2013 | | pagina 26