Wel of geen nieuwe kinderraad? Loop 'n rondje langs CoBrA Breng je kind liever lopend naar school toe Fruitbomen snoeien COLOFON www.titelweekly.nl Nieuwe Stadsblad woensdag 27 februari 2013 3 Sinds 2011 geeft de Kindergemeenteraad Schiedam kinderen de kans om op een unieke manier betrokken te raken bij hun eigen leefomgeving en stad. Van de redactie SCHIEDAM - De succesvolle zittingsperiode van de eer ste kindergemeenteraad zit er bijna op en deze zomer wordt er een nieuwe raad gekozen. Tenminste, als de geplande halvering van de subsidie door de gemeente niet doorgaat. Anders dreigt de kindergemeenteraad te verdwijnen, omdat er dan onvoldoende middelen zijn. om het initiatief voort te zet ten. "Door de kindergemeente raad worden kinderen, ge meente en stad met elkaar verbonden; kinderen maken kennis met politiek en leren dat zij verschil kunnen ma ken. De kindergemeenteraad dreigt nu te verdwijnen en dat zou verschrikkelijk jam mer zijn," aldus Harmen van de Wetering, directeur van Stichting Kik'r, de organisa tie die het initiatief nam voor de raad. "Kinderparticipatie verdient een belangrijke plek in Schiedam. Daar moet je, net als bij bewonerspartici patie van volwassenen, in investeren. Als je dat al op jonge leeftijd doet, vergroot je de betrokkenheid van kinderen bij politiek en hun eigen leefomgeving en leg je het fundament voor bevlogen en betrokken burgers." De eerste kindergemeenteraad heeft volgens Van de Wete ring al een periode met veel hoogtepunten achter de rug. De kinderen gingen niet al leen in gesprek met wethou ders en ambtenaren, om zich in verschillende beleidster reinen te verdiepen, maar bezochten ook het Europees Parlement en de Tweede Kamer, waar ze spraken met Europarlementariërs en Tweede-Kamerleden. Daar naast laten zij zich regelma tig informeren door kinde ren en mede-Schiedammers om onderzoek te doen naar wat er speelt in de stad. Op 20 november, de Dag van de Rechten van het Kind, debatteerde de kindergemeenteraad Schiedam over verschillende thema's met kinderen, politici, ambtenaren en mensen uit het bedrijfsleven. Foto: PR KORT NIEUWS KLEIN NIEUWS In de krant van vorige week stond een artikel over de overlast van parkerende ouders die hun kinderen met de auto naar school brengen. Bewoners uit de Woudhoek klagen hierover en hebben zelfs een spandoek opgehangen. Wij snappen wel waarom de bewoners het zat zijn, het is onveilig en niet leuk om zoveel druk verkeer in je straat te hebben. Ook bij onze school, bij de snackbar, is het altijd heel druk met parkerende ouders en dit is soms gevaarlijk. Hier moet iets aan veranderen en wij hebben wel een idee: we willen ouders vragen actief te doen door hun kind lopend of op de fiets naar school te bren gen. Sommige ouders gaan met de auto, omdat ze dan gelijk door naar hun werk gaan. Maar waarom zetten ze niet gewoon eerder hun wekker, zodat ze de tijd heb ben om hun kind naar school te brengen. Lopen of fietsen is gezonder en het is ook nog eens veel gezelliger. En met slecht weer kun je toch gewoon een paraplu gebruiken? Eerlijk is eerlijk, wij gaan ook niet altijd lopend of op de fiets naar school, maar we willen hier wel verandering in brengen. Als veel ouders dit ook doen, wordt het verkeer rond de scholen een stuk rustiger en veiliger, zijn we actiever, gezel liger en zijn de buurtbewoners ook weer tevreden! Sidney (11), Ranie (11) en Vishnu (11) obs De Peperklip Stichting Kik'r wil kinderen zoveel mo gelijk betrekken bij en voorbereiden op de maatschappij. Daarom geven kinderen in deze column wekelijks commentaar op het nieuws. Reageren kan via: redactie.ns@wegener- media.nl SCHIEDAM - De fruitbomen op het terrein van boer derij Landvreugd aan de Sweelincksingel worden gesnoeid op verzoek van de Stichting Stadstuinieren Voedselbank. Dit gebeurt onder leiding van iemand die gespecialiseerd is in het snoeien van Betuwse hoog- stamrassen. De opbrengst van de fruitbo men komt ten goede aan de voedselbank Schiedam. We kelijks worden er ongeveer -180 voedselpakketten uitge deeld. De behoefte aan verse groente en fruit is groot. De Stichting Stadstuinieren Voedselbank Schiedam stelt zich als doel verse groente en fruit te kweken. Afgelopen jaar is ér begon nen op een stuk braaklig gend terrein bij volkstuinen complex Vijfsluizen. Dit jaar mag de stichting een perceel grond bij boerderij Land- Vreugd van de gemeente in gebruik nemen. Ook krijgt het stadstuinieren een plek op een braakliggend stuk grond bij het Wibautplein. De grond bij Vijfsluizen ligt al enige tijd braak. Op een burgerinitiatief is de gemeente Schiedam bena derd met de vraag of het stuk grond gebruikt mocht worden om er groente op te verbouwen voor de Voedsel bank. Het idee werd enthou siast ontvangen. Het burge rinitiatief kreeg een klein startkapitaal uit het wijk budget van de wijk West. Ook meedoen? Wie ook aan dit project mee wil werken kan zich aan melden bij: herbertnikkels® gmail .com WGGGNGR Media Contactgegevens redactie advertentiemogelijkheden Prins Hendrikkade 16a, Postbus 1980 neemt u contact op met 3000 BZ Rotterdam uw accountmanager of bel met T (088) 01310 00 (088) 013 03 45- Of mail ons via E redactie.ns@wegenermedia.nl adverteren.zuidholland@ I www.nieuwestadsblad.nl wegenermedia.nl Directeur/uitgever Familieberichten Peter Stadhouders E familieberichten@wegenermedia.nl T (088) 0137268 Algemeen hoofdredacteur Zelf een familiebericht opgeven kan via Mart Jochemsen www.familieberichtenonline.nl M.Jochemsen@wegenermedia.nl Rubrieksadvertenties Eindredactie Nieuwe Stadsblad E telesales@wegenermedia.nl Karin Moerman T (0900) 674 38 36 Chef regioredactie □ruk Annemieke Anneveldt Wegener Nieuwsdruk Algemene voorwaarden en overige Bezorgklachten informatie: I www.deweekkrant.nl/ 1 www.wegenermedia.nl verspreidklachten Nieuwe Stadsblad is een uitgave T (0900)424 5726 van Wegener Media BV. Aangeboden kopij kan zowel worden Contactgegevens media-advies geplaatst in de gedrukte als digitale en advertentieverkoop uitgaven van Wegener Media BV. Voor informatie over de Wegener Media BV Derde editie Molenprijs SCHIEDAM - Molens maken kans op een geldprijs van 90.0*00,- met de BankGiro Loterij Molenprijs 2013. De prijs wordt beschik baar gesteld door Ver eniging De Hollandsche Molen, die dit jaar 90 jaar bestaat. Tot eind mei kun nen moleneigenaren hun publieksgerichte restaura tie- of verbouwingsproject aanmelden voor de molen prijs. Het publiek bepaalt in september welke molen het geldbedrag wint om zijn project uit te voeren. Afgelopen jaar deed de Schiedamse Babbersmo- len mee met de Molen prijs, waar zij uiteindelijk net naast grepen. Kijk ook eens op: www.molenprijs. nl Vrouwendag in Oost SCHIEDAM - De Wereldvrou wen uit Schiedam Oost vieren vrijdag 8 maart van 10.00 tot 14.00 uur de Internationale Vrouwen dag in Wijkcentrum Oost aan de Boerhaavelaan. Op het programma staan workshops zoals Knoop in Je Leven, schilderijtjes maken, muziek, zang en dans. Voor twee euro wordt de ochtend ook nog eens afgesloten met een geza menlijke lunch. Kaartjes zijn te koop in het wijk centrum en kleine kinde ren kunnen worden mee genomen. Van de lezer: Bomenkap SCHIEDAM - Sylvia Smit is boos op de gemeente. De Schiedamse ziet steeds meer bomen in de stad ver dwijnen. „Terwijl Schie dam zith hatd wil maken om de titel Groenste Stad van Nederland binnen te slepen." Smit weet dat binnenkort niet minder dan 116 'bomen verdwij nen in de wijk Groenoord. „Aan de Churchillsingel verdwijnen deze bomen en die kunnen blijkbaar gemist worden, ondanks de aanleg van de rijksweg A4. Nog even en er is geen groen meer te vinden in de wijk. Fietsend door Schie dam blijken ook op an dere plekken iedere keer weer bomen te verdwij nen, met open stukken als stille getuigen", gaat de Schiedamse verder. „Misschien is het kappen van bomen een verkapte bezuinigingsmaatregel om de gemeentelijke kas te spekken, want door het verdwijnen van die bo men is er geen onderhoud meer nodig", rekent Syl via Smit de gemeentelijke beleidsmakers voor. Zij heeft overigens het goede voor met de stad. „Maar nog even en er is helemaal geen reden meer om in de Jeneverstad te blijven wonen, denk ook maar aan het beperkt openbaar vervoer in de stad, terug lopend winkelbestand en dan nu die aanslag op de groenvoorziening." SCHIEDAM - Kort na de Twee de Wereldoorlog werd Co BrA opgericht, een belang rijk deel van de collectie van het Stedelijk Museum Schiedam komt uit de eerste jaren van CoBrA en behoort internationaal tot de abso lute top. Voor belangrijke kunstwerken uit de vroege jaren van CoBrA worden nu topprijzen betaald op veilin gen. Alles weten over Co BrA? Doe dan mee met een rondleiding door een van de rondleiders of conservato ren van het museum. Hoor meer over kunstenaars, technieken en natuurlijk over de kunstwerken die er te zien zijn. Na afloop is er voldoende tijd om andere Karei Appel, Mannetje met de zon, 1947. Aanmelden via Monique Scholte 246 36 66 of webshop is gewenst, foto: Bob Goedewaagen tentoonstellingen te bekij- 10 mei, 7 juni, 5 juli en 2 ken of een lunch in Grand augustus van 11.00 - 12.00 Café CoBra. Rondleidingen uur. Kosten: 5 euro (exclu- op vrijdag 1 maart, 5 april, sief entree).

Het Nieuwe Stadsblad | 2013 | | pagina 3