De baby's hadden oranje vlaggetjes in de handjes Letselschade lr 3,- 3,- SCHOENENBAAS Kip-kerriebroodje Boerencake Tarwepuntjes Brownies 1,25 Controle bloed- glucosemeters Zanggroep Hoge Noot gaat LOS Van de lezer: 'Schiedam weer kaal Nazareth' bakker0 Taart of gebak bestellen? awiMerlaan NIEUW: brownies NIEUW! Nu geopend! Visser Quispel Heidema www.nieuwestadsblad.nl nieuwe stadsblad woensdag 27 februari 2013 5 Ze woonden in Groenoord. Maar toen 's nachts de vliezen braken moest Corry van der Waal halsoverkop met de taxi naar het Rotterdamse ziekenhuis. Daar werd op dezelfde dag als kroonprins Willem- Alexander haar dochter geboren. Herinneringen aan een bijzondere dag. Frank Willemse SCHIEDAM - We wisten niet dat Beatrix ook zou beval len. Kranten en TV waren er nauwelijks en het pasge trouwde stel was drukker met de eigen gezinsuitbrei ding. Bovendien werd doch ter Marianne twee weken te vroeg geboren. Pas na ge boorte in de kraamkliniek kregen de ouders te horen dat er ook een nieuwe ko ning was geboren. Sinds die tijd is Marianne een oranje- baby. Pas de volgende dag drong het bij het Schiedamse echtpaar door dat Neder land de geboorte van Wil- lem-Alexander vierde. Alle baby's van de kraamkliniek van het Clara Ziekenhuis sliepen 's nachts in de kel der en werden feestelijk boven gebracht met oranje Corry van der Waal heeft nog foto-albums vol uit de tijd dat haar dochter, een oranjebaby, werd geboren. foto: R. Kamminga vlaggetjes in de kleine band jes. Een feestelijk en emotio neel moment voor de trotse moeders. „De bevalling was met een zucht en een scheet verlopen met als resultaat een wolk van een dochter", vertelt (je 66-jarige Corry van de Waal. Thuisgekomen, na tien da gen kraamkliniek, wachtte haar op het Johan Straus- splein meer verassingen. In Het Nieuwe Stadsblad een artikel van ene Mieke dat banketbakker Vincent van de Bosch de 'Oranjebaby' zocht die in Rotterdam was geboren, maar toch echt Schiedamse was. De taart kon man Jan met de scooter ophalen bij de bakker in de St. Liduinastraat. Ook de Spaarbank Anno 1820 deed een duit in het zakje; 100 gulden en een zilveren lepel voor vijf trotse moeders uit Schiedam met een oranje baby. Trots toont Corry bet fotoalbum met alle knipsels en foto's van toen. Zoals de actie van warenhuis Vroom en Dreesmann. Daar kre gen zij dezelfde trappelzak aangeboden als Beatrix en ClaUs met de sierlijke letters B/C erop. Het echtpaar woont alweer vele jaren in de Vlaardingse Hoevebuurt. Toch heeft Cor ry nog steeds een band met haar geboortestad. Ze weet nog precies hoe Groenoord verrees in de polder. Als jong echtpaar kregen ze in 1966 via Unilever hier een moderne flat aangeboden. Een buitenkans met vier kamers terwijl ander stéllen nog moesten 'inwonen'. SCHIEDAM - Diabetespatiën ten kunnen donderdag 14 maart tussen 08.30 en 17.00 uur in het Vlietland Zieken huis hun glucosemeter laten controleren. Tijdens de con trole wordt de meter nageke ken op betrouwbaarheid, de bijbehorende strips worden gecontroleérd op datum en er wordt gekeken of dé prik- pen nog goed werkt. Als het nodig is, wordt er direct een nieuwe glucosemeter ver strekt. De controle neemt zo'n tien minuten in beslag. Aanmelden via: 010-893 93 93. Bij aanmelding is het be langrijk dat u de merknaam van uw glucosemeter aan oïis doorgeeft. U kunt'zicK ook aanmelden als u geen patiënt bent- van het Vliet land Ziekenhuis. SCHIEDAM - Het zal misschien even wennen worden, maar zanggroep Hoge Noot gaat van naam veranderen: voortaan zal de zanggroep verder gaan onder de naam LOS, een afkorting van 'La- dies On Stage'. Met deze nieuwe start zijn ze ook op zoek naar nieuwe leden. Meer lezen over de zang groep, de veranderingen en de achtergrond hiervan, kijk dan op: www.zanggroepho- genoot.nl of stuur een mail- tje naar: info@zanggroepho- genoot.nl. SCHIEDAM - Ronald Ruseier schrok zich een hoedje toen hij deze week zag dat er heel veel bomen aan de Chur: chillweg gekapt werden. Hij stuurde er meteen een brief over naar de redactie en naar alle fracties in de gemeenteraad. „Bomen zuiveren de lucht. Ze verminderen de hoe veelheid fijnstof en dempen het verkeerslawaai. Ze heb ben een belangrijke functie in ons gebied, één van de meest 'vervuilde gebieden van Europa! Dat allemaal wetende, begrijp ik de ge meente Schiedam niet. Op veel plaatsen in de stad worden de grote bomen om gehakt. Populier, eik, beuk, berk, linde, plataan, berk, het maakt niet uit. En wat komt er voor terug: vaak he lemaal niéts of alleen maar gras. Struiken verdwijnen eveneens, zodat vele vogels hun leefgebied kwijtraken. Straten worden een dorre steenwoestijn (de Rem- brandtlaan) of veranderen in zandvlaktes (de Parkweg, BK-laan bij het voormalige ziekenhuis). De reden dat al die bomen ziek zouden zijn is een flut-smoes. Ze zijn kerngezond! Nu is de Cbuchillweg aan de beurt. Van een prachtige groene laan wordt het middenstuk weer, u raadt het al, gras. Op de voorlichtingsbijeenkomst over de herinrichting van de Churchillweg heb ik samen met een aantal bewoners vurig bepleit zoveel moge lijk bomen te sparen. Men luisterde uit beleefdheid, maar deed gewoon wat men van plan was. Ik denk dat al meer dan 1000 grote bomen zijn verdwenen. Jammer, ons groene Schiedam ver andert weer in het zwarte en kale Nazareth van weleer." De Churchillweg na de grote kaalslag. De stompjes liggen er nog als stille getuigen van de kap. foto: Ronald Ruseier www.bakkerammerlaan.nl Deze aanbiedingen gelden van donderdag 28 februari t/m woensdag 6 maart *;'i De hipste herenschoenwinkel van Schiedam en omgeving* UNIEKE AKTIE: knippen bij één paar schoenen! Dam 7-3111 BC Schiedam (gevestigd onder herenkapsalon Elite4Men) www.schoenenbaas.nl Dagelijks geopend van 09.00 - 18.00 uur (ma t/m za) 1 Gratis °°Pspreekuur Als u het slachtoffer bent geworden van bijvoorbeeld een verkeers- of arbeidsongeval en daarbij letselschade heeft opgelopen, heeft dit vaak grote financiële gevolgen. Een aantal advocaten van ons kantoor is gespecialiseerd in het verhaal van letselschade. Indjen u zich tot ons wendt voor het verhalen van de door u geleden en nog te lijden schade, zullen wij uw belangen behartigen en streven naar een snelle en correcte schade-afwikkeling. Wij nemen u daarbij al die extra zorg, waar u niet op zit te wachten, uit handen. Bij volledige aansprakelijkheid van de tegenpartij is onze inschakeling kosteloos voor u; onze declaratie wordt dan rechtstreeks bij de aan sprakelijke partij ingediend. Voor verdere informatie kunt u vrijblijvend contact opnemen met: Mw mr P. de Vries-Roetman Advocatuur - Letselschade - Incasso Koningin Wilhelminahaven NZ 1 3134 KE Vlaardingen T. 010-4342886 www.vqh.nl info@vqh.nl Tevens gevestigd in Oud-Beijeriand

Het Nieuwe Stadsblad | 2013 | | pagina 5