tl 4 Méér kans op herstel na een beroerte voorde herinnering Mededeling in het kader van het project A4 Delft - Schiedam ilMill iiMl (Tlensenlinq.nl URN WINKEL www.nieuwestadsblad.nl nieuwe stadsblad woensdag 27 februari 2013 8 Elke dag krijgen naar schatting 110 mensen in Nederland een beroerte. Dat zijn per jaar 41.000 mensen. Zij houden daar vaak blijvende gevolgen aan over. Vijf jaar na een beroerte kan 42% van de getroffenen niet volledig zelfstandig leven. Daarom maakt de Hersenstichting zich sterk voor méér en nieuwe onderzoeken naar beroerte. Een beroerte kan zowel een herseninfarct als een hersenbloeding zijn. In beide gevallen gaat er iets mis met de bloed- toevoer in de hersenen. Hierdoor krijgt het hersenweefsel te weinig zuurstof en sterft dan af. Door deze beschadiging treden gevolgen op. Veel van deze gevolgen zijn onzichtbaar, zoals depressie, trager denken, geheugenverlies en problemen met taal, lezen en schrijven. Ook zichtbare gevolgen, zoals een halfzijdige verlam ming, komen voor. Zo vertelt Paula (36): 'Door een beroerte kan ik mijn rechterarm niet meer gebruiken en krijg ik mijn baby Stijn niet meer op de commode getild. Ik voel me dan zo machteloos! Ik wil weer zelf voor hem kunnen zorgen!' Voor mensen zoals Paula is er hoop op een nieuwe behandeling. Wetenschappers hebben uitgevonden dat beroertepatiënten beter kunnen herstellen als je de beschadigde hersengebieden stimuleert met kleine stroomstootjes. Dit vermindert de verlamming. Door te investeren in wetenschappelijke onderzoeken naar het bevorderen van her stel na een beroerte, wil de Hersenstich ting de herstelkansen voor de grote groep beroertepatiënten verhogen. Deze onder zoeken zijn uitsluitend mogelijk met uw steun. Ga naarhersenstichting.nl/beroerte, doneer op giro 860 of geef aan de collec tant. De Hersenstichtingcollecte is van 4t/m9 februari 2013. Hersenstichting (cbfj \l J Nederland www.mensenlinq.nl digitaal tastbaar gedenken -* alle overlijdensberichten online 4 directe links naar social media 4 e-mailservice familieberichten -> webwinkel voor gedenkmonumenten 4 online assortiment urnen assieraden Mensenffrtq.nl is een digitaal monument. Een ontmoe tingsplaats voor naasten en nabestaanden. Zoek, vind en reageer. Hier vindt u alle familieberichten uit de dag- en weekbladen. Even als actuele nieuwsfeiten uit diverse dagbladsites. Mensenlinq-urnwinkel. nl is de webwinkel voor gedenkartiketen. Hief vindt u het grootste assortiment bijzondere urnenassieraden gedenkartikelen. Overzich telijk, eenvoudig bestellen, snelle levering en een uitste kende service. W Rijkswaterstaat Ministerie van Infrastructuur en Milieu Op grond van artikel 20 van de Tracéwet bevordert de Minister van Infrastructuur en Milieu een gecoördineerde voorbereiding van de besluiten op de aanvragen om vergunningen en van de overige ambtshalve te nemen besluiten met het oog op de uitvoering van een Tracébesluit. In het kader van deze coördinatie geeft de Minister van Infrastructuur en Milieu kennis van het feit dat het volgende besluit is genomen. Welk besluit is genomen en ligt ter inzage? Voor de uitvoering van het tracébesluit A4 Delft - Schiedam is onderstaand besluit genomen, overeenkomstig de procedure van artikel 20, lid 4, van de Tracéwet in samenhang met afdeling 3.4 van de Algemene wet bestuursrecht. In opdracht van Rijkswaterstaat realiseert A4all v.o.f. de A4 Delft - Schiedam. De A4 Delft - Schiedam is een geprojecteerde rijksweg die de verbinding zal vormen tussen de aansluiting A4 Delft-Zuid (Kruithuisweg) en het knooppunt Kethelplein bij Schiedam. Bij besluit van 14 februari 2013, kenmerk 120MG229/ OLO-nummer 551795, is door het college van burgemeester en wethouders van de gemeente Schiedam een omgevingsvergunning verleend voor de activiteit bouwen op grond van artikel 2.1, lid 1 sub a en artikel 2.10 van de Wet algemene bepa lingen omgevingsrecht. Het betreft het verbreden van 3 bestaande kunstwerken binnen het project A4 Delft - Schiedam op de locaties kruising A20 zuidzijde met de Churchillweg, Groenoordstraat en de Schiedamseweg. Tegen het ontwerpbesluit zijn zienswijzen inge bracht. Deze hebben niet geleid tot een inhoude lijke aanpassing van het definitieve besluit. Het definitieve besluit is op 19 februari 2013 bekendgemaakt. Waar en wanneer kunt u de stukken inzien? Het besluit en de bijbehorende stukken liggen tot en met 2 april 2013 ter inzage bij het Klant Contact Centrum (omgevingsloket), Stadserf 1,3112 DZ Schiedam. Het Klant Contact Centrum is geopend van maandag tot en met vrijdag van 8.30 uur tot 17.00 uur en op dinsdag van 8.30 uur tot 12.30 uur. Hiervoor dient u een afspraak te maken. Dit kan op de volgende manieren: - op de website www.schiedam.nl via het kopje 'afspraken'; - telefonisch via telefoonnummer 14010 (van maandag tot en met vrijdag van 8.30 uur tot 17.00 uur); - via het e-mailadres contact@schiedam.nl; - per brief (Postbus 1501,3100 EA Schiedam). Het besluit is tevens beschikbaar via de gemeente lijke website www.schiedam.nl/A4. Voorts liggen het besluit en de bijbehorende stukken tot en met 2 april 2013 ter inzage bij de publieksbalie van het Stadskantoor van de gemeente Vlaardingen, Westhavenkade 85,3133 AV Vlaardingen. De publieksbalie is geopend op maandag van 8.00 uur tot 20.00 uur en op dinsdag tot en met vrijdag van 8.00 uur tot 16.00 uur. Hiertoe dient een telefonische afspraaWgemaakt te worden via nummer 010 - 248 40 00. Hoe kunnen belanghebbenden beroep indienen? Tot en met 2 april 2013 staat voor belanghebbenden beroep open bij de Afdeling bestuursrechtspraak van de Raad van State. Het instellen van beroep tegen het besluit geschiedt door indiening van een ondertekend beroepschrift dat ten minste dé naam en het adres van de indiener, de dagtekening, een omschrijving van het besluit waartegen het is gericht, alsmede de gronden van het beroep bevat. Het beroepschrift moet worden gericht aan de Afdeling bestuursrechtspraak van de Raad van State, Postbus 20019, 2500 EA Den Haag. Het beroepschrift dient te zijn ondertekend en dient ten minste te bevatten: de naam en het adres van de indiener; de dagtekening; de omschrijving van het besluit waartegen het beroep is gericht, dat wil zeggen in ieder geval de vermelding van het bestuursorgaan dat het besluit heeft genomen en zo mogelijk de datum en het kenmerk van het besluit; een opgave van de redenen waarom.u zich niet met het besluit kunt verenigen. Tevens dient ten behoeve van de Afdeling bestuursrechtspraak van de Raad van State zo mogelijk een afschrift van het besluit waartegen het beroep is gericht, te worden overgelegd. Op dit besluit is hoofdstuk 1 van de Crisis- en herstelwet van toepassing. Dit betekent dat de belanghebbende in het beroepschrift moet aan geven welke zijn beroepsgronden zijn. Na afloop van de beroepstermijn kunnen deze gronden niet meer worden aangevuld. In het beroepschrift dient tevens te worden vermeld dat de Crisis- en herstel- wet van toepassing is. Het instellen van beroep schorst de werking van het besluit niet. - Indien beroep is ingesteld, kan een verzoek worden gedaan tot het treffen van een voorlopige voor ziening, bijvoorbeeld inhoudende een schorsing van het besluit. Het verzoek om een voorlopige voorziening moet worden ingediend bij de Voorzitter van de Afdeling bestuursrechtspraak van de Raad van State, Postbus 20019,2500 EA Den Haag. Bij het verzoek moet een afschrift van het beroepschrift worden overgelegd. Het verzoek dient te zijn ondertekend en ten minste het volgende te bevatten: de naam en het adres van de indiener; de dagtekening; een omschrijving van het besluit waartegen het beroep is gericht, dat wil zeggen in ieder geval de vermelding van het bestuursorgaan dat het besluit heeft genomen en de datum en het nummer of kenmerk van het besluit; de gronden van het verzoek (motivering). Voor het indienen van een beroepschrift en/of een verzoekschrift om een Voorlopige voorziening is griffierecht verschuldigd. Meer informatie? Voor nadere informatie met betrekking tot het besluit kunt u zich wenden tot mevrouw drs. A.M. Nix (telefoon 14010). De Minister van Infrastructuur en Milieu, namens deze, hét hoofd van de afdeling Bestuurlijk-Juridische Zaken en Vastgoed, mr. ing. C.G.J.M. Peeters

Het Nieuwe Stadsblad | 2013 | | pagina 8