Uw hart op de juiste plek ADVERTORIAL <5 Specialistisch centrum voor pijn- en bewegingsklachten aan botten, gewrichten en spieren Vlietland Open Dag ■Pi Snel terecht bij Reumatologie Een gezonde leefstijl is een belangrijke voorwaarde voor een gezond hart en gezonde bloedvaten. Door meer te bewegen, stress te voorkomen, gezond te eten en niet te roken, verkleint u de kans op hart- en vaatziekten. Er zijn echter ook risicofactoren waar we weinig invloed op hebben zoals leeftijd of erfelijke aanleg. Om deze reden is het heel belangrijk dat eventuele klachten tijdig gesignaleerd worden. De afdeling Cardiologie van het Vlietland Ziekenhuis behandelt dagelijks patiën ten met hartproblemen zo als pijn op de borst, hartrit mestoornissen, hartfalen, hartinfarct en hartkleppro blemen. Om deze patiënten optimaal te kunnen behan delen, bestaat deze afdeling uit De Eerste Hart Hulp, het Observatorium, de Hart- bewaking en de Verpleegaf- deling, de Functieafdeling en de Cardiokamer. Niet te vergeten zijn de Hart- falenpolikliniek, Atrium fibrilleren polikliniek en One-Stop-Shop avondpoli kliniek. Hartfalen en de poliklinieken We spreken over hartfalen wanneer de bloedpomp- functie van het hart ver minderd werkt. Hierdoor ontstaan er lichamelijke klachten die om specifieke zorg en/of behandelingen vragen. Denk hierbij aan kortademigheid en ver moeidheid. Op de Hartfa- lenpolikliniek, die al meer dan 10 jaar bestaat, worden patiënten intensief bege leidt om zo goed mogelijk met hartfalen om te gaan. In overleg met de cardio loog stelt de hartfalenver- pleegkundige een optimale behandeling voor en helpt ojji deze in te passen in het dagelijks leven van de pa tiënt. Zo kan de patiënt met zo min mogelijk klachten le ven en kan zoveel mogelijk een opname in het zieken huis voorkomen worden. Atriumfibrilleren en One-Stop-Shop Een van de veel voorkomen de oorzaken van hartfalen Kortademigheid, vermoeidheid, dikke benen en enkels en kriebelhoest bij inspanning. Heeft u last van één of meerdere van deze klachten? Ga dan naar de huisarts. Lang verborgen hartfalen kan ernstige gevolgen hebben. Afhankelijk van de situatie wordt, u doorverwezen naar het Vlietland Ziekenhuis. is Atriumfibrilleren (AF), een onregelmatig en meest al ook sneller dan normaal hartritme. Voor patiënten met deze aandoening is er de speciale AF-polikliniek. Hier worden patiënten vol gens een speciaal traject, dat bestaat uit het maken van een thoraxfoto, een echo en een fietstest, gezien. Patiënten die last hebben van pijn of een drukkend gevoel op de borst kun nen na doorverwijzing van de huisarts terecht op de One-Stop-Shop avondpo likliniek. Hier wordt bin nen anderhalf tot twee uur, middels gesprekken met de cardioloog, een echo en een fietstest, een snelle en nauwkeurige diagnose ge steld. Deze polikliniek is ie dere maandag geopend van 17.15 tot 20.00 uur. ICD, een bijzondere expertise Het Vlietland Ziekenhuis voert als een van de weini ge ziekenhuizen in de regio Rotterdam, ICD (inwendige defibrillator) implantaties uit. Een bijzondere behan deling en tot nu toe de enige oplossing voor het behan delen van ernstig levensbe dreigende hartritmestoor nissen. Een ICD is een klein apparaatje dat ernstige en snelle hartritmestoornissen detecteert en in dit geval een elektroshock kan toedienen om het hart weer op gang te brengen. Het Vlietland Zie kenhuis staat vermeld op de witte lijst (kwaliteitsnorm rondom ICD-implantaties) van de Nederlandse Vereni ging Van Cardiologie. Met Orthopedie Rijnmond is er een nieuw specialistisch centrum in de regio voor klachten aan het steun en bewegingsapparaat zoals schouders, rug, nek, heupen en knieën. Maar ook pijnklachten aan handen, voeten en kinderorthopedie behoren tot het werkgebied van de medisch specialisten. Orthopedisch chirurg Saskia Boekhorst heeft sinds begin dit jaar al veel patiënten naar tevredenheid behandeld in dit nieuwe centrum: "Het geeft mij een enorme voldoening om mensen hun kwaliteit van leven terug te kunnen geven". Het orthopedisch vakge bied richt zich op het bewe gingsapparaat en mobiliteit. "Boeiende systemen in het menselijk lichaam," vindt Boekhorst. Ze legt graag uit waarom. "Eenvoudige gewrichtsklachten hebben vaak een enorme impact op het persoonlijke leven van de patiënten die bij mij in de spreekkamer komen. Lekker sporten, knuffelen met je kinderen, mobiel zijn als opa en oma met de kleinkinderen, of gewoon een wandeling kunnen maken lijken kleine din gen, maar ze zijn wel de gelijk heel belangrijk voor het persoonlijk welbevin den en de gezondheid." De leeftijd en achtergrond van patiënten die de or thopedisch chirurgen behandelen varieert. "Zo zien wij bijvoorbeeld kinde ren met aangeboren of ver kregen afwijkingen aan het bewegingsapparaat, zoals heupdysplasie, een klomp voet, een groei of ontwikke lingsstoornis aan hef skelet. Bij oudere patiënten komt slijtage van de gewrichten. juist veel voor. Op den duur kan bij deze patiënten ge wrichtsvervanging nodig zijn door het plaatsen van een heup- of knieprothese. De operatie is ingrijpend, maar vaak leidt dit wel tot een snelle verbetering van de beweeglijkheid van het gewricht. De patiënt is weer mobiel en heeft minder pijn, daar doen wij het voor." Lekker sporten en mobiel zijn als opa en oma is heel belangrijk De orthopedisch chirurgen bij Orthopedie Rijnmond hebben veel ervaring in de behandeling van pijn- en bewegingsklachten aan bob ten, gewrichten en spieren. Orthopedie Rijnmond is gehuisvest in het Vlietland Ziekenhuis in Schiedam. Patiënten in de regio kun nen voor een afspraak op de polikliniek en opname voor een operatie dus dichtbij huis terecht. Lang wachten is ook niet nodig; als u een verwijsbrief heeft van de huisarts wordt er binnen één week een afspraak voor u ingepland. Het Vlietland Ziekenhuis is goed bereik baar, zowel met de auto als het Openbaar Vervoer. Als patiënt krijgt u uw medi sche behandeling gewoon vergoed via de zorgverze keraar. Meer informatie over be handelingsmogelijkheden en de orthopedisch chirur gen vhidt u op de website www.orthopedierijnmond.nl. Bij Orthopedie Rijnmond zijn drie orthopedisch chirurgen werkzaam, met ieder hun eigen aandachts gebieden. De medisch specialisten werken volgens de nieuwste ontwikkelingen op orthopedisch en chirur gisch gebied, zo opereren zij MRI/computergestuurd om de optimale knieprothese te plaatsen. Lang wachten met klachten is niet nodig, u kunt binnen één week bij Ortho pedie Rijnmond terecht. Ziekenhuis Het Vlietland Ziekenhuis, gevestigd in Schiedam, is een regioziekenhuis dat kwalitatief goede medische zorg met persoonlijke aan dacht biedt. Om de kwaliteit te waarbor gen, is er een nauwe samen werking tussen medisch specialisten, huisartsen, zorg instellingen en andere' zorg verleners in de regio. Op deze manier zorgt het Vliet land Ziekenhuis ervoor dat de aangeboden zorg naad loos aansluit bij de wensen en behoeften van de patiënt. Als patiënt voelt u zich wel kom in het Vlietland Zieken huis want, Beter worden doen wij samen Kijk voor meer informatie op •www.vlietlandziekenhuis.nl en volg ons ook op Twitter en Facebook. Altijd al eens een kijkje achter de schermen willen nemen in het ziekenhuis? Op zaterdag 16 maart tussen ii.oo uur en 15.00 uur bent u van harte welkom! De operatiekamers van het Vlietland Ziekenhuis zijn exclusief tijdens de Open dag open voor publiek. Ook kunt u een aantal polikli nieken en onderzoekska- mers bezoeken. Er zijn rondleidingen, de monstraties, u kunt zelf een test laten doen of u krijgt persoonlijk uitleg van onze medewerkers. Voor kinde ren zijn er speciale activi teiten. De open dag is gratis toe gankelijk. Wilt u weten wat er precies te doen is? Houd de website van het Vlietland Ziekenhuis in de gaten! In het Vlietland Zieken huis werken drie reuma tologen, Mieke Baak, An dreas Gerards en Peter van der Lubbe. Zij begeleiden en behandelen mensen met reuma, een chronische ziek te waardoor patiënten vaak hun leven lang verbonden zijn aan het ziekenhuis. Het aantal spreekuren is kort geleden uitgebreid en er is extra personeel aangetrok ken. De vakgroep is hiermee op volle sterkte. In tegenstelling tot de situ atie in andere ziekénhuizen kunnen nieuwe patiënten nu binnen één week terecht bij de reumatoloog. Uw huis arts kan u snel doorverwij-

Het Nieuwe Stadsblad | 2013 | | pagina 12