Bewoners doen voorstel aan Stadsregio voor OV 's Avonds niet rondhangen in Hof van Spaland Kwekerij ontmanteld Stationstraat Fietser aangereden op Nieuwlandplein Voorkomen beter dan genezen Distillateurs vertellen hun story in Jenevermuseum GroenLinks brengt complimenttaarten in Schiedam Uit de rechtbank: pretplantentuin Sponsorloop Troubadour Uitleg over nieuwe Liedboek Meredia kandidaat voor Kroonappels Nederland Zingt op Zondag vanuit Schiedam Help ook mee mee met NL- DOET o www.nieuwestadsblad.nl Nieuwe Stadsblad woensdag 6 maart 2013 13 SCHIEDAM - Twitteragent Hil- co van Ark laat weten dat het 's avonds niet meer toe gestaan is om rond te han gen in winkelcentrum Hof van Spaland. Hierop staat een boete van 120 euro. In het winkelcentrum van Schiedam-Noord kwamen tot voor kort regelmatig groepen jongeren samen, waardoor veel klanten zich in de avonduren onveilig voelden. Ook werden er re gelmatig vernielingen ge- Per rit drie extra haltes met extra reistijd van 5-7 minuten SCHIEDAM - In de Stati onstraat heeft de politie dinsdagmorgen een kleine hennepkwekerij aangetrof fen. De bewoner werd met een ter plekke aangehouden. De planten werden aange troffen in een zogenaamde 'grow-tent' waarin veel doe- het-zelf kwekers hun wiet trachten te kweken. SCHIEDAM - Op de rotonde van het Nieuwlandplein is dinsdagochtend een fietser aangereden door een auto. De vrouw op de fiets kwam hierbij ten val en raakte ge wond. Zij werd door het ambulan cepersoneel behandeld en later overgebracht naar het ziekenhuis. De auto liep door de klap schade op, on der andere aan de voorruit. De exacte toedracht van het ongeval is niet bekend. SCHIEDAM - De politie bena drukt dat bewoners iedere verdachte situatie kunnen meidén om samen het aan tal inbraken in de gemeente terug te dringen. Ziet u een verdacht persoon in de straat of bij de buren? Vertrouwt u het niet? Bel dan toch meteen 112! SCHIEDAM - Jokes van Groot- veld heeft onlangs namens verschillende bewoners- verenigingen in Noord in gesproken bij de Stadsregio over hét openbaar vervoer in het noordelijk deel van de stad. Of beter egzegd: het gebrek daaraan. „Verleden jaar werd Schie- dam-Noord onaangenaam verrast door een door de Stadsregio "aangekondigde bezuiniging in het enige openbare vervoer' dat onze wijk aandoet: tramlijn 21. 'KWART VAN DE SCHIEDAMSE BEVOLKING IS GETROFFEN' Wegens een te laag reizigers aantal op bepaalde uren heeft de Stadsregio besloten om 's avonds na 19.00 uur en zondagochtend de tram niet meer te laten rijden. De wij ken Woudhoek, Spaland en Svea (samen goed voor ruim een kwart van de Schie- damse bevolking) werden hierdoor behoorlijk getrof fen", betoogde ze. Ze deed de Stadsregio een concreet voorstel: „Laat tram 24 op de route naar en van Vlaar- dingen rijden via de keerlus Woudhoek, alle infrastruc tuur is aanwezig en op deze manier kunnen Vlaardin- gen en Schiedam van één en dezelfde tramlijn gebruik maken. Dit betekent dan in totaal per rit 3 extra haltes met een extra reistijd van 5- 7 minuten. Beter is natuur lijk dat tramlijn 21 gewoon naar de Woudhoekkeerlus blijft rijden." Volgende week meer over dit onderwerp. Het Nationaal Jenevermuseum zindert zondag 21 april van de verhalen. Niet minder dan vijf bekende 'namen' uit de distilleerbranche komen dan hun life-story vertellen. Dit gebeurt tijdens een grote Jenever Reünie van distillateurs en (oud- )medewerkers van distilleerderijen. Ook iedereen die belangstelling heeft voor de jeneverindustrie is welkom. Het museum is die dag voor het normale bezoek gesloten. Rond de storytelling door de distillateurs is een uitgebreid middagprogramma opgezet. Entreekaarten a 12,50 zijn verkrijgbaar via www.jenevervrienden.nl of bij het Jenevermuseum. foto: pr SCHIEDAM - GroenLinks Schiedam heeft vrijdag 1 maart drie bijzondere Schie- damse initiatieven met een GL complimententaart be zocht en in het zonnetje ge zet. Het was natuurlijk niet voor niets nationale compli mentendag. De uitverkorenen waren de bewonersvereniging Delf- landseweg, de bewoners- werkgroep Eetbare balkons in Nieuwland-Noord en de Bewonersvereniging West/ initiatiefgroep Behoud buurthuis De Erker. GroenLinks wilde met de complimententaart laten blijken dat de partij veel waardering heeft voor de vrijwilligers die zich cre atief, betrokken en belan geloos inzetten voor hun buurt, wijk en haar bewo ners. Vanzelfsprekend werd er heerlijk van de taart gesmik keld en na afloop nog even doorgepraat over de vorde ringen van.de verschillende projecten. Openbare basisschool de Troubadour had onlangs een sponsorloop op en rond het schoolplein. De kleuters maakten het rondje op fietsen, karren en steppen, de leerlingen van de hogere groepen volbrachten het rondje hardlopend. Met het opgehaalde geld wordt het schoolplein verfraaid. foto:pr SCHIEDAM - Een 41-jarige wo ningeigenaar uit de Edison- straat in Schiedam wou zijn financiële problemen op lossen, maar kwam van de drup in de regen. Nadat hij zijn werk kwijtraakte, kon hij niet langer de hypotheek voor zijn huis ophoesten en ging hij met zijn uitkerings- geld naar de gokhal in een poging het tij te keren. Om dat in de gokhal de gokhal doorgaans de grootste win naar is, liep Plan 1 uit op een fiasco. Maar in de speel- tent trof de Schiedammer - volgens eigen zeggen - .'ene Ben', die hem een nieuwe uitkomst uit de financiële perikelen bood met Plan 2. Als 'Ben' in de woning van de Schiedammer een wiet- plantage mocht neerzetten, kreeg de katvanger 1.000 euro per maand cash in het handje. Maar omwonen den was het opgevallen dat september vorig jaar de om vangrijke apparatuur voor een wietkweek naar binnen werd gedragen. Later doet de politie een temperatuurscan en de warmte in de woning loopt inderdaad te hoog op. Bij een inval in november tref fen de speurders aan de Edi- sonstraat in het koophuis inderdaad een operationele 'pretplantentuin' met ruim 600 planten. De bewoner geeft toe te hebben geassi steerd bij het omleggen van elektriciteitsleidingen voor de stroomdiefstal. Maar verder is de plantage 'Ben's' werk, verzekert hij de poli tie. Deskundigen van Stediil berekenen aan de hand van vervuiling in afzuigfilters dat de kweek zo'n zes weken in werking is. Van oogsten is het niet gekomen, want de politie neemt de eerste volledige kweek in beslag. Toch zal Justitie van de on langs niet in de rechtbank verschenen Schiedammer de 2.500 euro opeisen, die hij van 'Ben' kreeg. Daar naast veroordeelde de rech ter de katvanger tot de geëis te werkstraf van 120 uur en een voorwaardelijke celstraf van twee maanden. SCHIEDAM - Vooruitlopend op de introductie van het nieuwe Liedboek voor de kerken in mei, organiseert de Dorpskerk zondag 10 maart een informatiebijeen komst. Ko Joosse, één van de samenstellers van de zang bundel, zal uitleggen wat er precies gaat veranderen. Het liedboek dat nu elke zondag in de kerk wordt gebruikt dateert alweer van 1973. Om het repertoire beter te laten aansluiten op de huidige tijd is besloten dit boek te vervangen. Er komen nieu we liederen bij en een aantal bestaande komen te verval len. Er wordt natuurlijk ook gezongen. Tegen betaling van 1 euro is er een boekje met een aantal liederen be schikbaar die die middag gezongen worden. Aanvang is 15.00 uur, toegang is gra tis. SCHIEDAM - Ter gelegenheid van de komende inhuldi ging organiseert het Oranje Fonds de zoektocht naar de Kroonappels. De Schie- damse Stichting Meredia - meer respect en dialoog - doet mee aan deze grote landelijke actie in de catego rie jeugd en buurt, met het interculturele wandkleed 'Windkracht 13' en het Kerst Wandel Theater. De voordracht is te bekijken op www.kroonappels.nl onder gemeente Schiedam. In het stemweekend van 15, 16 en 17 maart kan iedereen stem men en zo het beschermpaar van het Oranje Fonds de weg wijzen naar de mooiste soci ale initiatieven. SCHIEDAM - Ds. Wigle Tam boer gaat zondag 10 maart in Nederland Zingt op Zondag op bezoek bij collega-do minee Gerard Vrooland en zijn vrouw Carolien. Samen met een groep vrijwilligers runnen ze 'Pand 33', een in loophuis voor jongeren waar zij terecht kunnen om te chillen, computeren of een praatje te maken. Nederland Zingt op Zondag is te zien om 8.57 uur op Nederland 2. Meer info: www.eo.nl/ne- derlandzingt. SCHIEDAM - Een aantal bewo ners in de omgeving van de Heijermansflat doet zater dag 16 maart mee met de na tionale vriwjilligerdag NL- DOET. Het tuintje van de Heyermansflat wordt die dag opgeknapt. De Heyermans flat is een woonvoorziening voor senioren. Zij kunnen wat hulp van bewoners hard gebruiken vanaf 14.00 uur. Aanmelden: p.vanoeveren@ buurtprojecten.nl.

Het Nieuwe Stadsblad | 2013 | | pagina 13