Startop gaat verder OPW GRATIS PARKEREN! MHfflEt WOON wvmv.woonboulevardhoogstad.nl Bomenkap Jong talent toont kunnen in Stedelijk Museum Hnqa HOOGSTAD 3 www.nieuwestadsblad.nl De partners van Startop heffen het glas op een nieuwe serie van zes inspiratieavonden voor startende ondernemers. De partners van Startop hebben onlangs de officiële aftrap gegeven van Startop 2013. Dit jaar worden er weer zes inspiratieavonden georganiseerd waar geïnteresseerden kosteloos masterdasses kunnen volgen die hen op weg helpen bij het ondernemen. Van de redactie SCHIEDAM - Startop is een initiatief van Rabobank Schiedam-Vlaardingen in samenwerking met acht re gionale partners: gemeente Schiedam, gemeente Vlaar- dingen, Kamer van Koop handel, Rokade Advies, Work It Out, Palm Zakelijk, Stichting Mentor en Wege ner media. "Na het succes van vorig jaar, met ruim 70 deelnemers, was er geen twijfel over een vervolg. We helpen graag mensen op weg bij realiseren van hun droom. En dat doen we middels Startóp", aldus Rik Lagerweij, manager Bedrij ven Advies van Rabobank Schiedam-Vlaardingen. Deelname aan Startop staat open voor alle inwoners van Schiedam en Vlaardingen, maar ook voor mensen die er een bedrijf willen vesti gen. Voorwaarde is dat men niet langer dan 3 jaar staat ingeschreven bij de Kamer van Koophandel. Dit jaar worden er zes inspiratiebij eenkomsten georganiseerd waar deelnemers kosteloos masterdasses kunnen vol gen om hun kennis te ver rijken en hun competenties te ontwikkelen. De eerste inspiratieavond vind plaats op dinsdag 12 maart. O Aanmelden en meer info op www.startop.nu INGEZONDEN BRIEF - Al enige weken volg ik in de lokale media berichtgeving om trent de bomenkap in onze gemeente, met als absolute dieptepunt de kaalslag die is veroorzaakt aan de Chur- chillweg. Deze prachtige bomenlaan met merendeel kerngezonde bomen is ver anderd in een landschap dat ik ken_ van foto's van het bombardement van Rot terdam. Er schijnen ineens wel erg-veel zieke bomen te zijn. Onzin natuurlijk. Daar naast wordt de mening van de burgers volkomen gene geerd. Waar ik mij nog het meeste over verbaas is dat de gemeente opvalt door het uitblijven van een reactie. Kennelijk regeert in Schie dam de arrogantie. Is men vergeten dat men op basis van democratisch verkregen mandaat het vertrouwen van de Schiedamse burgers heeft gekregen? Het .zijn immers die burgers die de gemeen teraad hebben gekozen. Op basis waarvan meent men dan nu onze-stem te kunnen negeren? In mijn omgeving spreekt zonder uitzondering iedereen zich uit tegen de rigoureuze bomenkap. En toch gaat het maar door, in nagenoeg alle wijken en wel zonder enige fatsoenlijke re actie van onze bestuurders. En dat voor een stad die zich kandidaat stelt voor de Groenste Gemeente van Ne derland! Onbegrijpelijk en onacceptabel. De arrogantie regeert in Schiedam. Paul Boon Schiedam Nieuwe Stadsblad woensdag 6 maart 2013 18 SCHIEDAM - Het Stedelijk Mu seum Schiedam presenteert van 9 maart tot en met 16 juni 2013 de tentoonstelling De Volkskrant Beeldende Kunst Prijs 2013. De tentoonstelling bestaat uit werk van de vijf genomi neerden: Zoro Feigl, Esther de Graaf, Saskia Noor van, Imhoff, Chaim van Luit en Femmy Otten. Vijf getalen teerde kunstenaars, jonger dan 35 jaar, die zijn gekozen door kunstscouts. Behalve schilderingen en reliëfs op de muur, zijn er ijle bouwsels van draad en karton, maar ook multimedia-installaties en elektrisch aangedreven sculpturen. De prijs beleeft haar zeven de editie en wordt georgani seerd in samenwerking met de Volkskrant, Mondriaan Fonds en NTR Kunststof TV. Op zondag 21 april maakt juryvoorzitter, cabaretier en kunstliefhebber Jan Jaap van der Wal de winnaar bekend in een speciale uitzending van NTR Kunststof TV. De prijs van 10.000 euro is ge financierd door het Mondri aan Fonds. Bij de tentoonstelling or ganiseert het Stedelijk Mu seum Schiedam een acti viteitenprogramma. In het Museumweekend kunnen bezoekers op zondag 7 april meedoen met rondleidin gen door Sacha Bronwas ser, jurylid en criticus van de Volkskrant, en Wilma Sütö, conservator van de tentoonstelling. Ook in het laatste weekend, tijdens de Volkskrantdag op zondag 16 juni, is er een programma van rondleidingen. Verder interviewt Sacha Bronwas ser dan de deelnemende kunstenaars. Tot besluit van deze dag wordt de publieks favoriet bekend gemaakt. Werk van Zoro Feigl, een van de genomineerde kunstenaars voor De Volkskrant Beeldende Kunst Prijs 2013. Foto: Niels Vis KO S BI HOOGENBOEZEM ,ReV WE LOVE FLOORS ,eier tenders Hazel rootool BOULEVARD VLAARDINGEN

Het Nieuwe Stadsblad | 2013 | | pagina 18