OPEN \\vW Beter leven in Oost COFFEE - "v Open Huis Kerkweg 103 UIT DE PORTEFEUILLE VAN... Agenda Datum Locatie Tijd Wijkoverleg Groenoord 7 maart Van Beethovenplein 161 20.00 - 22.00 uur Wijkoverleg Kethel 11 maart Het Trefpunt, Schietbaanstraat 32 20.00 - 22.00 uur Wijkoverleg Woudhoek 12 maart 't Schepphuis, Dorpsstraat 17 19.30-21.30 uur Wijkoverleg Zuid 18 maart Bewonersvereniging Schiedam Zuid, Leliestraat 10 19.30-21.30 uur Wijkoverleg Centrum 19 maart Stichting Pameijer, Spinhuispad 19 20.00 - 22.00 uur Wijkoverleg Nieuwland 21 maart Wijkcentrum Dreesplein, Dr. Willem Dreesplein 2 19.30 - 21.30 uur Hulp bij belastingaangifte 25 t/m Op afspraak 29 meart Wijkcentrum en seniorencentra Lees Gemeenteberichten ook online 6 MAART 2013 - PAGINA 1 Schiedam Gemeenteberichten Bewoners in Oost hebben overlast van illegale woningverhuur en arbeid, hennep kwekerijen en onterechte uitkeringen of toeslagen. Maar er speelt ook verwaarlozing en verborgen armoede. In januari is gestart met 'Beter leven in Oost'. Hiermee wil de gemeente Schiedam een aantal problemen in Oost aanpakken. 'Beter leven in Oost' richt zich op handhaving en zorg. In dit project werkt de gemeente sa men met de Belastingdienst, het UWV, de po litie, Sociale Verzekeringsbank, Inspectie SZW en lokale partners in de wijk. Ook bewoners zijn in een brief die zij hebben ontvangen, gevraagd om te helpen. Als zij bijvoorbeeld zien dat mensen hulp nodig hebben of als zij overlast ervaren, kunnen zij dit melden. Meldingen aangepakt De gemeente stelt niet op een enkele melding van een enkele bewoner een onderzoek in. Er moeten duidelijke aanwijzingen voor over last zijn. Om dit boven tafel te krijgen legt zij alle meldingen uit de wijk en de informatie van de gemeente en haar partners, naast elkaar. Die zaken waarbij uit de informatie (b) lijkt dat. er echt iets aan de hand is, worden verder onderzocht. Betere situatie In verhouding kent Oost veel kansarmen. Zij worden vaak slachtoffer van huisjesmelkers en illegale uitzendbureaus. Hierdoor ontstaat ook overlast voor omwonenden. Door de ille gale praktijken aan te pakken krijgen de kans arme bewoners kans op een betere situatie en verbetert de (leefsituatie. In het kader van de verkoop van gemeente lijk vastgoed is er op 8 maart tussen 16.00 en 17.00 uur een open huis aan de Kerkweg 103, een landelijk vrijstaënd woonhuis aan de rand van Schiedam. Het huis beschikt over circa 765 m2 eigen grond, een vrijstaande garage en schuur. Vraagprijs: 295.000,- k.k. Kom vrijblijvend een kijkje nemen of kijk voor meer informatie op: www.schiedam.nl/verkooponroerendgQed. De heer Van Kemenade werd op donderdag 28 februari maar liefst 102 jaar. Burgemeester Lamers bracht namens het gemeentebestuur de feli citaties aan hem over. De heer en mevrouw Van Kemenade, die als sinds 1950 getrouwd zijn, ontvingen de burgemeester bijzonder hartelijk. Ook de zoon en dochter van het echtpaar waren bij het bezoek aanwezig. De familie stelde het bezoek erg op prijs. Wethouder Peter Groeneweg (Economie) opende vrijdag 1 maart de drukbezochte XPO 010 in de aula van het LentizjUFE College op Schie- veste. Het was de eerste keer dat deze beurs voor het regionaal bedrijfs leven werd georganiseerd. Ondernemers uit de regio kunnen elkaar hier ontmoeten en kennis maken met eikaars producten én diensten. Peter Groeneweg maakte van de gelegenheid gebruik om met de twintig standhouders te praten over hun producten en diensten. Wethouder Johan Grijzen fietste woensdagmiddag 27 feburari mee door de stad met het biketeam van de Lichtblauwe Brigade (LBB). Tijdens deze fietstocht constateerde hij dat handhaven vele gezichten heeft. De LBB treedt corrigerend op tegen overtredingen, maar rapporteert ook over mogelijke verbeteringen in de openbare ruimte. De wethouder merkte verder dat de taak van de LBB niet ophoudt bij handhaven; ook mensen die het zichtbaar moeilijk hebben, krijgen warme aandacht.

Het Nieuwe Stadsblad | 2013 | | pagina 19