Wonen in Nieuwe bewoners in Westwijk en Holy Zonnige toekomst?! "We boffen met ons nieuwe huis" Woonbeurs Vlaardingen op zaterdag 9 maart Informatiepunt 'Wonen in Vlaardingen' Lentekriebels is het thema van Woonbeurs Vlaardingen dit jaar. 'Toepasselijk aldus Hans Versluijs. de Vlaardingse wethouder Bouwen en Wonen. Waarschijnlijk bent u, net als ik, toe aan een zonnige tijd. Daarmee bedoel ik ook dat we graag een positieve toekomst tegemoet willen gaan. De gemeente werkt sinds 2008 samen met de woningcorporatiesom an Vlaardingen een aantrekkelijker woonstad te maken. We bouwen woningen van goede kwaliteit waar de behoefte aan is. De uitvoering van het Actieplan Wonen gaat door de economische crisis helaas langzamer dars gepland. Ik ben desondanks blij dat we nog volop met woningbouwplannen bezig zijn waar ook veel interesse voor is. De gemeente onderhandelt nu bijvoorbeeld met een projectontwikkelaar over de verkoop van de gronden van Buizengat-Oost, een toplocatie naast het historische stadspark. Ook kijk ik uit naar nieuws over het ontwikkelen van delen van de Rivierzone. En er zijn natuurlijk momenteel diverse prachtige woningbouwprojecten in uitvoering, zoals Park Hoog Lede en het Van Hogendorpkwartier. Wilt u hier meer over weten? Dan raad ik u aan om naar Woonbeurs Vlaardingen te komen aanstaande zaterdag 9 maart. Ik kom ook, dus wellicht tot ziens!" Meer weten? www.vlaardingen.nl/actieplanwonen Naar een nieuwbouwwoning verhuizen is een feestje, vinden zowel Theo Kamphues als Memmet Giinay. En of het nu om een huurwoning in Westerparc in de Westwijk gaat of een twee-onder-een-kapwoning in Park Hoog Lede in Holy, beide Vlaardingers zijn verheugd over de nieuwe stap in hun wooncarrière. Voor de huurders betekent het'gewoon een buitengewoon comfortabele woning', aldus de familie Günay die aan de Jan de Rooijstraat woont. Daarmee is dit gezin na een uitstapje van twee jaar in Holy teruggekeerd naar de Westwijk. De rustige buurt, in een groene omgeving, maakt de hogere huur de moeite waard, net als de zeer sociale Westwijk. "Als ik iemand tegen kom, zeg ik gedag. In de Westwijk krijg je altijd een antwoord terug", aldus Memmet Günay. Het ruime huis en daardoor de rust in het gezin, spreken hem aan. "Daarvoor hadden we ook een vijfkamer-appartement, maar nu beschikken we over 180 vierkante meter woonoppervlakte! Er zijn twee dakterrassen en wij kunnen nu vanuit het huis naar de auto in de gesloten garage lopen. Begrijpt u dat wij allemaal.erg blij zijn?" Zaterdag 9 maart bent u welkom in de Grote Kerk op de Markt voor de Woonbeurs Vlaardingen. Het is alweer de vijfde editie die Fundament Advies als initiatiefnemer op touw heeft gezet. Het thema dit jaar is: lentekriebels. De dagen worden langer en het begint te kriebelen om de tuin aan te pakken of eens te gaan kijken naar dat mooie huis dat op internet staat. Wilt u een huis huren of kopen, misschien wel voor het eerst? Breng dan een bezoek aan Woonbeurs Vlaardingen. Meer info: www.woonbeursvlaardingen.nl Theo Kamphues ziet de zondagmorgen in zijn nieuwe huis al voor zich. "Dan sta ik in de huiskamer en werp ik een blik op de Broekpolder honderd meter verderop. Dat vrije uitzicht! We vinden dat we enorm boffen met ons nieuwe huis." De vijftiger woont nu nog met zijn vrouw en jongste dochter ter overbrugging in een huurhuis in Holy. Rond 1 april wordt hun woning in Park Hoog Lede opgeleverd. De rust van de nabije natuur en de bedrijvigheid van een middelgrote stad gaan bij dit bouwproject hand in hand. Verder kent het plan een grote variatie aan woontypen: appartementen, villa's, eengezinswoningen en twee-onder-een- kapwoningen, waarvan de familie Kamphues er dus een gaat betrekken. De klassieke architectuur en de ligging aan het water en het groen, waren de reden voor de overstap van dit echtpaar. Het is een buurtje op zich, waar Carla en Theo Kamphues voor gaan. Het enige minpuntje is de nabijheid van de rijksweg. "Eigenlijk blijven we in dezelfde wijk, vlakbij winkelcentrum De Loper. We laten een mooie eengezinswoning achter, die overigens vrij snel was verkocht. Maar we waren echt toe aan een volgende stap qua wonen", aldus de Vlaardinger, die net zo Het voelt comfortabel om vlakbij je vriendenkring te blijven wonen", stelt Theo Kamphues. enthousiast is als de andere bewoners in de straat."Het is leuk om te merken hoe mensen naar de opleverdatum toeleven. We zijn al met elkaar bezig om gezamenlijk rolluiken te kopen!" Metamorfose Het gebied tussen de Marnixlaan, Jan de Rooijstraat, Mr. Verschuurstraat en Prof. Rutgersstraat heeft in een tijdsbestek van twee jaar een metamorfose ondergaan. De na-oorlogse portiekflats zijn verdwenen. In plaats daarvan oogt het wijkje licht, luchtig én groen. De 120 woningen die samen 'Westerparc'vormen, zijn gebouwd in opdracht van Woningstichting Samenwerking Vlaardingen. De familie Günay is blij met de verhuizing naar de nieuwbouw in hun vertrouwde Westwijk. Dochter van tien kan veilig met de fiets naar school in het centrum van de stad, dat vlakbij is. Meer weten? www.parkhooglede.nl www.samenwerking.nl Nieuw, nieuw, nieuw Wethouder Hans Versluijs onthult zaterdag 9 maart om 11.00 uur tijdens Woonbeurs Vlaardingen een stadsmaquette waarop de resultaten en toekomstplannen van het Actieplan Wonen te zien zijn. Deze maquette wordt de eyecatcher van het Informatiepunt Wonen in Vlaardingen dat begin 2014 een mooie plek krijgt in de publiekshal van het gerenoveerde stadskantoorWestnieuwland, U kunt het informatiepunt echter al vanaf maandag 8 april 2013 bezoeken in het tijdelijke stadskantoor aan de Westhavenkade 85, U kunt zich hier verdiepen in de opgeleverde, in aanbouw zijnde en toekomstige woningbouwprojecten, de doelen van het Actieplan Wonen en in de Vlaardingse gebieden en hun karakter Ook krijgt u eert beeid van renovatie, van particuliere woningverbetering en van de historische groei van de stad- f« ais u een woning zoekt, kunt u via digitale mformatie wegwijs raker» in het woningaanbod

Het Nieuwe Stadsblad | 2013 | | pagina 24