WÊ li Wonen in aardingen Wonen, winkelen... in de Babberspolder! Dat is nou echt Vlaardings! ifim Binnenkort nog meer Vlaardings Geluk Vlaardingse wetenswaardigheden Het streven is dat de nieuwe winkels in het Van Hogendorpkwartier voor Sinterklaas openen. Boven de winkels komen woningen. In Babberspolder-Oost zit de vaart er in. De eerste bewoners van Vlaardings Geluk trokken onlangs in hun nieuwe huis. Tegelijkertijd gaat de bouw van het Van Hogendorpkwartier - winkels en woningen - onverminderd door. En binnenkort gaat ook de tweede fase van Vlaardings Geluk van start. In het 6.500 vierkante meter grote winkelcentrum van het Van Hogendorpkwartier aan de van Hogendorplaan komen 25 uiteenlopende winkels, waaronder supermarkt MCD, Blokker, DA en Avanti Mode. Buurtbewoners kunnen straks de dagelijkse boodschappen 'om de hoek'doen. Het nieuwe winkelhart krijgt een gezellige uitstraling en sfeervolle terrasjes. Wonen in de buurt van winkels Bovenop het winkelcentrum worden 36 sociale huurwoningen gebouwd. Deze woningen van Waterweg Wonen worden binnenkort al toegewezen via Woonnet Rijnmond. De oplevering is gepland voor november 2013. Het Van Hogendorpkwartier bevat ook 37 koopwoningen, die sinds oktober 2012 in de verkoop zijn. Het Van Hogendorpkwartier is een project van Synchroon in samenwerking met Waterweg Wonen en de gemeente. Meer info: www.vanhogendorpkwartier.nl. Impressie van de eerste fase van Vlaardings Geluk, waarde eerste bewoners sinds kort wonen en kinderen straks heerlijk spelen. Na het succes van de eerste fase start binnenkort het uitwerken van plannen voor de tweede fase van Vlaardings Geluk in Babberspolder-Oost. De twee gebieden van Vlaardings Geluk, die achter de Van Hogendorplaan liggen, zijn met elkaar verbonden door een groenstrook. In beide gebieden liggen de woningen rondom een groen en autovrij binnenterrein. Dit binnenterrein wordt een fijne plek voor buren om elkaar te ontmoeten en voor kinderen om te spelen. De tweede fase van Vlaardings Geluk bestaat uit circa 135 voornamelijk koopwoningen. Net als bij de eerste fase van Vlaardings Geluk hebben de toekomstige bewoners een belangrijke stem in het ontwerpproces van de verschillende typen woningen. Op Woonbeurs Vlaardingen op zaterdag 9 maart kunnen de bezoekers aan de hand van een voorlopig model al hun mening geven. Eind maart gaat een klantenpanel van start waarin consumenten mee kunnen denken over de opzet van het plan, de uitstraling van de woningen en het binnengebied. Volg de ontwikkelingen van dit project van Waterweg Wonen en ERA Contour via www.vlaardingsgeluk.nl. Dorpse sfeer "Als ik naar vrienden ga, vragen ze altijd of ik dé Vlaardingse ijzerkoekjes wil meenemen. Verder vind ik het vele groen en de speelgelegenheden voor kinderen opvallend. Met de hond kunnen we ook heerlijk wandelen bij de Surfplas bijvoorbeeld." De 46-jarige Lia is ooit voor de liefde vanuit Utrecht naar Vlaardingen verhuisd. Ze voelde zich hier snel thuis. "Vlaardingen is weliswaar een stad, maar er is nog een dorpse sfeer. Vlaardingers zijn makkelijk in de omgang." Vaarten historie Vraag aan de 55-jarige Wim Krauwinkel waaraan hij denkt en er volgt een opsomming van historische panden. "Zoals de Visbank of het smalste huisje van Vlaardingen op de Markt. De Stadsgehoorzaal is ook zo echt Vlaardings. Of neem de Vlaardingse Vaart. Door de eeuwen heen komen mensen vanuit het Westland schaatsen om hier Vlaardingse ijsmoppen te halen." Vlaardingen kreeg stadsrechten in 1273, floreerde door haringvisserij en heeft nu een beschermd stadsgezicht. De stad heeft ruim 70.000 inwoners. Vlaardingen heeft ruim 900 hectare natuurgebied, waaronder de Broekpolder, een stadspark uit 1611 en twee heemtuinen Jaarlijks meren circa 15.000 binnenvaartschepen en 3.500 zeeschepen af. Ook veel plezierjachten doen Vlaardingen aan. U kunt hier volop winkelen, sporten en uitgaan én naar het theater, concerten, festivals en de bioscoop. Collectie Stadsarchief De Visbank uit is een echte Vlaardingse blikvanger. Foto van circa 1900 WATERWEG WONEN Gemeente Vlaardingen Nu nog proefje de sfeer van vroeger langs de Oude Haven.

Het Nieuwe Stadsblad | 2013 | | pagina 25