houden we Schiedam schoon irado opschooffag irado 4 T vogelvlucht Samen houden we Schiedam schoon oi7i«ioo0l Aanbiedregels minicontainer Open Dag Kunststofcontainer op het Hargplein Samen zorgen we voor een schoon Schiedam! Kinderkleding voor Stichting Elivia Irado in gesprek met Schiedammers Samen Wilco Nettenbreijer werkt bij de afdeling Bebording en Meubilair en is 23 jaar werkzaam bij Irado. "Eén schroef aandraaien klinkt niet zo heel spannend. Maar wél als die schroef in een schommel zit waar dagelijks kinderen mee spelen. Een ongeluk zit in een klein hoekje, daarom controleren mijn collega en ik in opdracht van de gemeente vier keer per jaar alle speeltoestellen in Schiedam. We zijn nu vooral bezig met het repareren van vuurwerkschade, vandalisme is helaas een groot probleem. Maar ook door slijtage en ouderdom zijn speeltoestellen soms on veilig. Ziet u een kapot speeltoestel? Meld dit dan bij de Klantenservice en wij komen het repareren. Kent u de aanbiedregels voor het gebruik van minicontajners voor rest-, gft-afval en oud papier: Deze zijn bepaald door de gemeente en bedoeld om schade, verlies en overlast te voorkomen. De belangrijkste regels op een rijtje: stal uw minicontainer(s) op uw eigen terrein; plaats de minicontainer op de inzameldag vanaf 05:00 uur op de daarvoor bestemde plek; haal de minicontainer na het legen zo snel mogelijk en voor 20:00 uur weer binnen. Komende tijd wordt verscherpt toegezien op het naleven van de aanbiedregels. Vooral op het op tijd binnenhalen van de minicontainers na het legen. Indien nodig kan èr worden gehandhaafd. Altijd al willen weten hoe een vuilniswagen er van binnen uitziet? Of wat er met uw afval gebeurt nadat u het gescheiden heeft ingeleverd?.Nu is uw kans! Wij openen onze poorten op zaterdag 23 maart 2013 tussen 10.00 en 15.00 uur. Iedereen is welkom om met ons en ons werk kennis te maken. Het is een dag vol informatie en tips, doe-activiteiten en demonstraties. Wij vinden een prettige en duurzame leefomgeving belangrijk, voor. iedereen. Wat onze bijdrage daarin is laten wij u graag ervaren tijdens de open dag. Noteer 23 maart vast in uyv agenda en houd ónze website in de gaten voor het volledige programma. Tot ziens aan de Fokkerstraat 550! Bewoners van en rond het Hargplein, opgelet! U kunt nu ook dicht bij huis terecht met al uw kunststof verpakkingsafval. De restafvalcontainer aan het Hargplein is onlangs omgebouwd tot een kunststofcontainer. Plastic boterkuipjes, snoepzakken, verpakkingen van vlees en kaas, tandpastatubes en shgmpooflesse'm het mag er allemaal in. Van het ingezamelde kunststof afval worden weer nieuwe kunststof verpakkingen gemaakt. Zo blijven-grondstoffen gespaard en dat is beter voor mens en milieu. In de Afvalscheidingwijzer op de website leest u wat wel en niet in de kunststofcontainer mag. 0p zaterdag 9 maart zet Schiedam zich extra in voor een schone stad. Op verschillende plekken in de stad kunt u de handen uit de mouwen steken en meehelpen met het opruimen van zwerfafval en het verwijderen van onkruid in uw eigen straat of wijk. De gemeente Schiedam onderneemt hierin allerlei initiatieven. Irado ondersteunt deze initiatieven van harte! We doen dagelijks ons best om de openbare ruimte in onze stad schoon, leefbaar, en veilig te houden! Zo houden we samen Schiedam schoon. We wensen u een zinvolle en gezellige dag toe op zaterdag 9 maart. Sinds kort staat er bij Albert Heijn in de Lange Kerkstraat een kledingcontainer van Stichting Elivia. Deze container is speciaal voor het inzamelen van nog goed. bruikbare kinderkleding voor gezinnen die het hard nodig hebben, maar (tijdelijk) niet kunnen betalen. Oprichtster van Stichting Elivia, Elise Rutteman, zorgt dat de ingezamelde kleding bij hen terechtkomt. Heeft u nog bruikbare kinderkleding over? Geef het aan Stichting Elivia! Kledingstukken die niet herbruikbaar zijn, wórden via Irado gescheiden verwerkt. Kijk ook op www.stichtingelivia.nl Onlangs ging Irado om tafel met een aantal Schiedammers en vroegen hen naar hun mening over maatschappelijk verantwoord ondernemen en Irado. Onder meer afval scheiden, duurzaamheid, gezondheid en veiligheid, en natuurlijk over de rol die Irado hierbij inneemt kwamen aan bod. In kleine groepjes werden stellingen behandeld en bruikbare ideeën verzameld over hoe we afval scheiden nog meer kunnen stimuleren. Want over een ding zijn we het allemaal eens: samen zorgen we voor een schone, groene stad!!

Het Nieuwe Stadsblad | 2013 | | pagina 29