Schiedam als operastad op de kaart OPEL ADAM O www.nieuwestadsblad.nl Nieuwe Stadsblad woensdag 6 maart 2013 33 Vanuit alle delen van het land verzamelden operaliefhebbers zich onlangs in het Wennekerpand. Door Marianne Ames Stichting Opera aan de Schie organiseerde in de grote zaal een Masterclass van operazangeres Wiebke Göetjes. De les van deze in operakringen vermaarde zangeres was in korte tijd volgeboekt. Met deze suc cesvolle activiteit geeft de stichting haar visitekaartje $f. Niet alleen opera wordt hiermee op de kaart gezet, ook de stad Schiedam. Zes semi-professionele zan gers en zangeressen hadden er tachtig euro voor over om hun repertoire aan te scher pen. Onder begeleiding van pianist Kamelia Miladinova kregen zij 45 minuten ex clusieve les van een onver biddelijke Wiebke Göetjes. Voor de deelnemers aan de Masterclass was het af en toe even slikken, zeker om commentaar te krijgen met publiek in de zaal. De Mas terclass was namelijk ook toegankelijk - tegen beta ling - voor operaliefhebbers. Onder hen bijvoorbeeld de organisatoren van het Scala in Hoofddorp, een tweewe kelijks open podium voor klassiek geschoolde 'solis ten. Zij toonden zich onder de indruk van het niveau van de deelnemers. "Voor deze regio is een dergelijke Masterclass uniek. Schie dam kan zich hiermee echt onderscheiden", aldus de Hoofddorpse. Voor de zes deelnemers aan deze Masterclass gold dat zij hiermee de mogelijkheid kregen hun zangkwaliteiten te verbeteren. Hans Dek ker, uit Noord-Holland, gaf aan dat hij hoopte aan het einde van de dag een extra laag aan zijn zangkunst toe STICHTING OPERA AAN DE SCHIE GEEFT HAAR VISITEKAARTJE AF te kunnen voegen. In mei verzorgt hij een optreden in Argentinië, waarvoor hij nieuw repertoire aan het in studeren is. Snel volgeboekt De kritische lerares gaf al lerlei oefeningen aan waar mee de deelnemers gecon fronteerd werden met hun manier van zingen. Zingen met de neus dichtgeknepen, achterover leunend tegen ie mand die in de rug duwde, de tekst zingen met alleen maar 'o's. Aan de hand van alle aanwijzingen werden de .operastukken naar keuze gerepeteerd. Bij deelnemer Mirjam Lo Tam Loi vroeg Wiebke Göetjes: 'Waarmee kan ik je eigenlijk helpen?" De getalenteerde zangeres treedt ook vaak op tijdens Open Monumentendagen bij Opera aan de Schie. Maar ook haar kon Göetjes goed van advies dienen. Met deze Masterclass voorziet de stichting duidelijk in een behoefte. De serie van drie, op 24 maart en 28 april zijn de an dere Masterclasses gepland, was in korte tijd volgeboekt. 3 Meer informatie over de activiteiten via www. opera-aandeschie.nl Niet vol, wel tevreden Organisator Hans Ritman van de Stichting Opera aan de Schie was na afloop tevreden. Hoewel de zaal zeker niet vol zat, was het niveau van de Masterclass hoog en de sfeer uitstekend. Af en toe galmde ook vanuit de toiletten of kleedkamers een aria van een deelnemer die nog even een oefening deed. Operazangeres Wiebke Göetjes: 'Voor deze regio is een dergelijke Masterclass uniek. Schiedam kan zich hiermee echt onderscheiden.' - Foto: Marco Spruit Bieeker De nieuwe Hoogvliet, Hoefsmidstraat 2, (010) 295 48 00. Naaldwijk, Klompenmakersstraat 51(0174) 29 16 60. Schiedam, 's-Gravelandseweg 383, (010) 462 10 33. www.pavanderkooij.nl G www.facebook.com/pavanderkooij @pavanderkooij Gemiddeld brandstofverbruik en C02-uitstoot: liter/100 km: 5,0 - 5,1kms/liter: 20,00 -19,61C02 gr/km 119-118. Er is al een Opel ADAM vanaf 12.495,-. Prijzen incl. BTW/BPM, excl. kosten rijklaar maken. Zie verkoopvoorwaarden op www.opel.nl. Wijzigingen voorbehouden.

Het Nieuwe Stadsblad | 2013 | | pagina 33