'Pakkans groter en buit kleiner KORT NIEUWS ANBO-NIEUWS De ANBO is er ook voor gezellige reisjes Meld verdachte zaken Een perfecte strand- en gezinscamping COLOFON weGeNeR Media JD www.nieuwestadsblad.nl Nieuwe Stadsblad woensdag 6 maart 2013 3 „Het is belangrijk dat mensen snel aangifte doen na een inbraak", zegt districtschef Sjoerd Top. „Hoe eerder de technische recherche aan de slag kan, hoe beter." foto: Fiashpboto NL Het aantal straatroven en overvallen is door de extra inzet van de politie fors gedaald. Ook daalde het aantal woninginbraken in Schiedam de eerste maanden van het jaar met vijftien procent. Doör Norbert Veringmeier SCHIEDAM - Binnen de Rot terdamse politieregio steeg het aantal woningbraken juist in de eerste maanden van 2013. In Vlaardingen werden 15 procent meer in braken gepleegd en in Maas sluis zelfs tachtig procent. Schiedam springt er dus positief uit met een afname van 15 procent. Districtschef Waterweg-Noord Sjoerd Top heeft geen reden voor de ver schillen. „Maassluis heeft mogelijk last van de sterke toename van inbraken die je nu in het Westland ziet. Maar het kan snel verande ren want dieven zijn nooit langdurig op dezelfde plek actief. Er zijn zelfs groepen die heel Nederland doorrei zen." Om het aantal woninginbra ken verder terug te dringen neemt de politie verschil lende maatregelen. „De pak kans mqet groter worden en de buit kleiner." De politie zelf gaat een groep van on geveer vijftig potentiële da ders dichter op de huid zit ten. „Wij bieden hen hulp maar als ze die weigeren dan krijgen zij te maken met een heel vervelende politie." Daarnaast worden verdach ten van inbraak uitgehoord over hun contacten. „Wij zetten verder meer in op het verkrijgen van technisch bewijs zoals DNA. Het is be langrijk dat mensen bij wie wordt ingebroken, snel aan gifte doen. Hoe eerder de technische recherche aan de slag kan, hoe beter." Sjoerd Top legt uit dat ook nadrukkelijker jacht ge- SCHIEDAM - De politie vraagt hulp bij het terugdringen van het aantal woningin braken. Districtschef Sjoerd Top roept bewoners op mel ding te maken als zij iets zien dat zij niet vertrouwen. „Bewoners kennen hun buurt het best en weten dus of een opvallende auto daar thuishoort of dat een groep je mannen daar normaal niet rondhangt. Wij hebben liever dat wij een keer teveel moeten langskomen dan dat er niet gebeld wordt en er een inbTaak blijkt te zijn geweest. Veel successen bij het betrappen van dieven, komen van alerte burgers." Top is daarom blij dat er steeds meer initiatieven tot buurtpreventie worden ge nomen. Daarnaast wijst hij op het belang van het Poli tiekeurmerk Veilig Wonen. Contactgegevens redactie Prins Hendrikkade 16a, Postbus 1980 3000 BZ Rotterdam T (088) 01310 00 E redactie.ns@wegenermedia.nl I www.nieuwestadsblad.nl Directeur/uitgever Peter Stadhouders Algemeen hoofdredacteur Mart Jochemsen MJochemsen@wegenermedia.nl Eindredactie Nieuwe Stadsblad Karin Moerman - Chef regioredactie Annemieke Anneveldt Bezorgklachten I www.deweekkrant.nl/ verspreidklachten T(0900)424 5726 Contactgegevens media-advies en advertentieverkoop Voor informatie over de maakt wordt op de helers van gestolen waar. „Opko pers worden aangehouden. Via hen en de goederen die wij terugvinden, proberen wij op het spoor te komen van de dieven." „De aandacht daarvoor was wat verslapt maar als men sen zorgen voor goede ver lichting en goed hang- en sluitwerk daalt de kans op een succesvolle inbraak met 80 procent." Dievenblijken niet te kiezen voor de adressen waar het meest te halen valt. „Zij kie zen voor de woningen waar zij het snelst naar binnen kunnen." Top vertelt dat bij woningen die niet voldoen aan de wen ken van het politiekeurmerk een brief met aanbevelingen in de bus wordt gegooid. Nieuw is dat kostbare tele foons, i-Pads en computers voorzien kunnen worden van 'vind-apps' die het te rugvinden ervan vergroot. „Een aanrader! Dat maakt hen minder gewild bij die ven." advertentiemogelijkheden neemt u contact op met uw accountmanager of bel met (088) 013 03 45- Of mail ons via adverteren.zuidholland@ wegenermedia.nl Familieberichten Efamilieberichten@wegenermedia.nl T (088) 013 72 68 Zelf een familiebericht opgeven kan via www.familieberichtenonline.nl Rubrieksadvertenties E telesales@wegenermedia.nl T (0900) 674 38 36 Druk Wegener Nieuwsdruk Algemene voorwaarden en overige informatie: I www.wegenermedia.nl Nieuwe Stadsblad is een uitgave van Wegener Media BV. Aangeboden kopij kan zowel worden geplaatst in de gedrukte als"digitale uitgaven van Wegener Media BV. Wegener Media BV Buurtkracht gaat verder SCHIEDAM - Het project Buurtkracht Oost wordt voortgezet. Dat heeft het college van burgemeester en wethouders besloten. Door Buurtkracht wor den kwetsbare Schie dammers geholpen met bijvoorbeeld licht huis houdelijke hulp, hulp bij boodschappen of klusjes in huis. De deelnemers van het team Buurtkracht hebben een uitkering en doen zo iets terug voor de samenleving, is de gedachte. Tegelijker tijd werken ze aan hun eigen ontwikkeling en maken daardoor meer kans op het vinden van een reguliere baan. Eind 2010 startte de proef met Buurtkracht Oost. Door het aanstellen van een projectcoördinator wil het college dit project in 2013 naar een hoger plan tillen. CDA doet mee aan NL-Doet SCHIEDAM - CDA-Schie- dam organiseert in sa menwerking met het Len- tiz LIFE College tijdens' NL-Doet, op zaterdag 15 maart, een ochtend waarop vrijwilligers van Zorgcentrum Frankeland ondersteund worden bij hun werkzaamheden. Tijdens deze dag van het vrijwilligerswerk worden gezamenlijk de handen uit dc mouwen gestoken. Het CDA-Schiedam hoopt op een grote opkomst, daarom worden mensen gezocht die mee willen doen. Ook niet-leden van het CDA dus. Wie meer informatie wil of zich meteen aan wil melden kan dat doen bij cda- schiedam@hotmail.com. Eerste steen voor kindcentra SCHIEDAM - In Nieuwland worden twee kwalitatief hoogwaardige kindcentra gebouwd: één aan de De Wildestraat en één aan de Dr. Kuyperlaan/Thor- beckesingel. Deze twee nieuwe kindcentra zijn plekken waar kinderen van 0 tot 12 jaar terecht kunnen van zeven uur 's ochtends tot zeven uur 's avonds. De nieuwbouw aan de De Wildestraat is bestemd voor basisschool De Wieken en kinderop vang en'buitenschoolse opvang van Komkids. Het kindcentrum zal naar verwachting eind 2013 in gebruik worden genomen. Schiedam bouwt hiermee aan duur zame, gezonde en veilige scholen voor leerlingen, docenten en de omgeving en hoopt dat ouders in Nieuwland kiezen voor onderwijs binnen hun eigen wijk. Woensdag 6 maart wordt door wet houder Stam met twee kinderen de eerste steen onthuld voor de kind- centra op het schoolplein van De Wieken rond elf uur. Daarna gaan ballon nen de lucht in. Vandaag wil ik u graag eens kennis laten maken met de reisjes van de ANBO. Donderdag 14 maart gaan wij bijvoorbeeld naar Vleuten. Wij begin nen dan met koffie om 08.00 uur in de soci ëteit en vertrekken om half negen richting Vleuten. Daar wordt genoten van kofiie met gebak in restaurant Vallen. Een gids voert ons vervolgens door het gezellige plaatsje Vleuten, 's Middags worden liedjes uit de musical Jantjes opgevoerd, dus dat wordt gegarandeerd lekker meezingen. Een heerlijk diner volgt daarna, waarna de bus om 17.00 uur weer richting Schiedam vertrekt. De prijs voor dit leuke uitje is slechts 41 euro Aarzel niet en geef u snel op, bel de ANBO: 426 28 08 en vraag naar Nel Lowes. Omdat dit een kennismaking is hoeft u voor deze réis nog geen lid te zijn. Alhoewel wij natuurlijk wel hopen dat u daarna lid wordt, zodat u van al onze activiteiten gebruik kunt maken. Denk aan gym, biljarten, koersbal, kaarten, creatief bezig zijn, belastinghulp en serviceteam. Ook al wilt u hiervan geen gebruik maken, bedenk dan dat wij niet zonder uw hulp kunnen. Voor 37.- per jaar steunt u ons, bel 06-22724227 om u aan te melden. De voorlichting van de Brandweer met Italiaanse maaltijd die onlangs in de so ciëteit werd gehouden is een groot succes geweest. Een leuke zondag die ondanks de sneeuw goed werd bezocht én verzorgd door de vrijwilligers, met een goede voorlichting over wat te doen bij brand. Jammer,door de kou kon er geen spuitdemonstratie worden gegeven, maar ik ben weer goed wijzer geworden. Tot volgende week Joke Ballijns Nordseeheilbad Bensersiel - het eiland op het vasteland advertorial Een heerlijk ontspannende kampeer- plaatsen en 350 seizoensplaatsen Van 27 mei tot 23 juni 2013 kunnen staan ter beschikking. Bovendien kampeerders zeven nachten boeken voor de prijs van vijf nachten. Verdere informatie over speciale aanbiedingen, prijzen, voorzienin gen en evenementen vindt men opwww.camping-bensersiel.de vakantie op een van de aantrekke lijkste plekken in Europa. De meervoudig bekroonde strand- en gezinscamping in Bensersiel, het kuuroord aan de Noordzee, nodigt uit tot een onvergetelijke vakantie aan de Duitse Oostfriese kust! Een indruk van hoge kwaliteit, een hoge mate van comfort en een hoge mate van tevredenheid bij de gasten leverden vier sterren op van de BVCD, de onderscheiding 'Best- Camping 2013' van de ADAC en een 3e plaats bij de Europese campi ng ,i nfo-Award 2013. Geen wonder ook, gezien het feit dat de camping vlak aan het water ligt en 24 uur per dag een geweldig uitzicht op de zee biedt. De gasten kunnen zich geen betere manier wensen óm van de Waddenzee als UNESCO wereldcultuurerfgoed te genieten. Meer dan 400 langdurige laten de moderne sanitaire facili teiten, met toegang voor minder valide gasten, niets te wensen over. De Nordsee-ServiceCard biedt vrije toegang tot het zeezwembad en tot 'Bennis Aben- teuerland'. Exclusief voor de gasten van de camping is er ook nog de toegang met korting tot de Noordzeether- men van Bensersiel! Ook tal van attracties, zoals de avonturen- speeltuin, de minigolf- baan en het sport- themapark, liggen bin nen bereik. Een bijzonder aantrek kelijke aanbieding is bovendien het voor jaarspresentje. Foto: Kurverein Nordseeheilbad Esens-Bensersiel e.V.

Het Nieuwe Stadsblad | 2013 | | pagina 3