Korenbeurs gaat nieuwe fase in met Frank Tomeï Meer Optiek maakt scherp zien echt waar Ouderwets gezellig in onze sfeervolle Theetuin! Ie en 2e Paasdag geopen Bedrijfs- of familiefeest? ADVERTORIAL Kom gezellig met Pasen eten in BE THEETUIN of PALM PARTY HOUSE1 Uw dag/avond gezellig, sfeervol en geheel verzorgd voor een vaste prijs! Brunchbuffet - Theetuinbuffet - BBQbuffet Bowlen - Midgetgolf - Waterfiets - Fluisterbootje C KIJK OP ONZE SITE OF BEL!!!! Pruimendijk 16 - 2988 XN Ridderkerk Tel; 0180-421008 - www.detheetuinrijsoord.nl Concert in de Doelen 'Op weg met de gnosis' Sterk Spul in Graauwe Hengst Veel voor dejeugd in Wenneker Cinema Z www.nieuwestadsblad.nl Nieuwe Stadsblad woensdag 6 maart 2013 7 Vorig jaar zomer ging ineens de Korenbeurs weer open. Als gratis kunstcentrum met volop plannen voor grote exposities, tv- uitzendingen en landelijk bekende kunst. Nog geen jaar later stapt het bestuur alweer op. Met de jonge ondernemer Frank Tomeï gaat de Korenbeurs een 'opvolgende fase' in. Door Frank Willemse SCHIEDAM - „Noem het geen doorstart maar een nieuwe, opvolgende fase." Frank To meï ziet de toekomst zonnig in. Na de drukke opening volgde een koud, nat seizoen dat matig werd bezocht, zegt de exploitant van de Koren beurs. De Korenbeurs te ruggeven aan Schiedam en openstellen was reden voor de Stichting de Korenbeurs om in het oude monument een kunstcentrum te begin nen. In het monument dat na het mislukte avontuur met Jan des Bouvrie de deu ren had gesloten. Het ging pas weer open toen nieuwe eigenaar D&S als sponsor het monument voor een vriendenprijs verhuurde Ron Klein Breteler (links) en Frank Tomeï (rechts): 'Korenbeurs moet toegankelijker worden'. foto: RohKamminga aan de opgerichte stichting. „Maar wel zonder subsidie van de gemeente", vermeldt die trots. „Ik heb de kar nu drie jaar getrokken", verklaart de ver trekkende Ron Klein Brete ler. „Het is genoeg geweest. Ik laat het werk over aan jongere mensen." Hij noemt zich de trekker van de kar en dat kostte hem een vol ledige werkweek. „We gaan mensen aantrekken voor een nieuw, fris bestuur", vertelt Klein Breteler, niet verhullend dat het opzetten en overleggen hem veel tijd en energie heeft gekost. Wel blijft de 66-jafige architect op de achtergrond aanwe zig. Met de nieuwe opzet wil uitbater Frank Tomeï meer bezoekers trekken. Zeker nu in de wintermaan den is het niet altijd druk geweest. Met nieuwe expo sities en een volwaardige keuken wil hij het kunst centrum lostrekken. Achter in de Korenbeurs komt de keukenunit ingericht voor een full service restaurant. De brasserie wordt uitge breid met naast lunch ook dineren. De exploitatie van het restaurant is in handen van een commerciële uit bater. Ook moet het terras met nieuw meubilair een trekker worden rondom het toeristische middelpunt van Schiedam. „Schiedammers durven niet goed de beurs in te lopen." Frank Tomeï ziet veel Schiedammers naar de vrijdagmarkt lopen. „Die moeten wij naar binnen lok ken. Eerst koffie de rest volgt vanzelf." Restaurant Partycentrum diverse arrangementen voor elk wat \vils! kzfjuii(y REGIO - Het zondagochtend concert in de Doelen staat zondag 10 maart in het teken van de Keltische muziek. Rapalje zijn de fakkeldra gers van de Keltische mu ziek in Nederland met een opzwepende show waar de vonken van afspatten. Dan sers met vurig voetenwerk op opwindende en onstuimige Keltische melodieën. Het Zondagoch tendconcert in de Doelen begint 10 maart om 11.0*0 uur. Meer info? 422 52 44 of bestel via www.zondagoch- tendconcerten.nl. SCHIEDAM - Katrijne Bezemer geeft dinsdag 19 maart van 20.15 - 22.00 uur in de Ha- verSchmidtzaal van de kerk van de Vrijzinnige Geloofs gemeenschap NPB aan de Westvest 90 een lezing. Toe gang is tien euro. Het gnos tisch christendom is een vroegchristelijke stroming die, nadat de Romeinen één stroming tot officieel chris tendom verklaarden, als ket terij werd veroordeeld. Daar gaat het die avond over. SCHIEDAM - Zaterdag 9 maart treedt Sterk Spul op in podi- umcafe De Graauwe Hengst. Aanvang 22.00 uur. In Wenneker Cinema draait zondag 10 en woensdag 13 maart de film Hotel Trans- sylvanië met stemmen van Charlie Luske en Ferry Doe- déns. Hotel Transylvania is Dracula's luxueuze vijfster renhotel waar monsters ge woon zichzelf kunnen zijn. Hier zijn geen mensen in de buurt die je lastig vallen! Nu heeft Dracula alle beroemde VIP-Monsters uitgenodigd op het 118e verjaardags feestje van zijn dochter Ma- vis. Bij de top genodigden horen: Frankenstein en zijn Madame, De Mummy, De Onzichtbare Man, Familie Weerwolf, en nog meer van dat fraais.... Voor Dracula is het ontvangen van VIP's geen probleem, totdat ie mand, een mens bovendien, een oogje heeft op zijn oog appel Mavis. Zondag 10 maart draait de film om 13.00 uur, woens dag 15 maart om 15.00 uur. Hyde Park Voor de volwassenen draait Hyde Park on Hudson en Life of Pi. Hyde park on Hud son gaat over het leven van Franklin Delano Roosevelt, een van de meest iconische leiders uit de Amerikaanse geschiedenis. Het werpt een licht op zijn affaire met zijn verre nicht Daisy. Life of Pi Life of Pi is gebaseerd op de gelijknamige bestseller van Yann Martel en vertelt het verhaal van de -onwaar schijnlijke overlevingstocht van de jonge Pi op zee. Reserveren VVV Schiedam- 010- 4733000, maandag t/m vrij dag van 9.00-17.30 en zater dag van 10.00-17.00, of via www.wennekercinema.nl. Hotel Transylvanie, met stemmen van Charlie Luske en Ferry Doedens, 10 en 15 maart. foto:pr De technologie staat niet stil in de wereld van de opticiens. Het met de hand bepalen van de meetgegevens van de brillenglazen is bij Meer Optiek aan het Liesveld 133 verleden tijd. "Met het Varilux S 4d-systeem wordt, voor de eerste keer in de geschiedenis, de belofte van scherp zien waargemaakt", zegt Marcel van Oosterhout van Meer Optiek trots. door Peter Spek Hij laat in zijn winkel de computerzuil zien waarmee alles digitaal wordt opgeme ten en verwerkt. "Feilloos scherp zien, snel kunnen re ageren en flexibiliteit zouden vanzelfsprekend moeten zijn. Toch ervaren klanten soms beperkingen met mul- tifocale brillenglazen en -is scherp zien helemaal niet zo vanzelfsprekend." Het Vari lux S 4d- systeem is volledig gepersonaliseerd en biedt de dragers een nieuwe stan daard in kijksnelheid met een evenwicht in beweging, brede gezichtsvelden en re- Marcel van Oosterhout houdt de ontwikkeling in de wereld van de optiek sterk in de gaten, Foto: PR flex vision. "Werkelijk niets ontgaat dit systeem. Het brillenglas wordt helemaal op maat geslepen. Daarbij wordt rekening gehouden met het kijkgedrag van de klant. Net zoals wij rechts- of linkshandig zijn hebben wij namelijk ook een dominant oog dat bepalend is voor ons zicht. Hierdoor kan men al heel snel 'scherp zien' erva ren en het schommel effect van mültifocale glazen tot een minimum te beperken." Meer Optiek heeft een digi tale paskamer. De klant kan thuis via de computer een montuur passen. "Dit ge beurt door het uploaden van een foto. De klanten kunnen nu vanuit de luie stoel zien hoe het gekozen montuur staat. Dit montuur is online te reserveren. Vervolgens kan de klant het bij ons in de winkel passen en krijgt hij goed advies." De brillen- collectie van Meer Optiek is helemaal up-to-date en af gestemd op de wensen van de klanten. "Wat te denken van de kleurrijke collectie Alain Mikli of de exclu sieve collectie van Cartier. Ook hebben we de grootste zonnebrillen collecties uit de regio met onder andere meer dan 200 modellen van het merk Ray-Ban. Wij zeggen niet voor niets: 'Meer voor ogen en oog voor meer." Meer informatie op www.meeroptiek.nl

Het Nieuwe Stadsblad | 2013 | | pagina 7