'Wethouder niet belonen voor zijn afbraakbeleid' Liefdemaaltijd in de Grote Kerk P.A. Van der Kooij start met verkoop ADAM Record aantal bezoekers Vlietland Boek&Bal Lammetjesdag in de Boshoek Schilderijen terecht! Bel Hassani opent sportwinkel Lentiz LIFE College Onderzoek bestuurlijke uitgaven nu gesloten Schravenlant tegen digitaal pesten Dansen tussen de boeken op www.nieuwestadsblad.nl Lezeres wil voorkomen dat Schiedam Groenste Stad van Nederland wordt Schiedam - De Grote Kerk nodigt iedereen uit voor een liefdemaaltijd in deze kerk op donderdag 28 maart van af 18.30 uur. „Als kerk wil len wij dienstbaar zijn aan de inwoners van Schiedam en aan de gemeenschapszin in de stad. Daarom nodigen wij Schiedammers uit op de maaltijd", zegt ds. Marjolijn Russchen. Het gaat om een eenvoudige twee-gangen maaltijd waarin iedereen in het samen eten en in de ontmoetingen de onderlinge verbondenheid als Schie dammers kan ervaren en versterken. Ook kinderen zijn welkom. Deze maaltijd lijkt op de ge woonte van de eerste Chris tenen die samen aten, hun eten met elkaar en anderen deelden en zo een open ge meenschap vormden. Opgeven kan via de web site tot en met 24 maart: www.pknschiedam.nl of door een briefje in de brievenbus van de Grote Kerk, ingang Nieuwstraat, te doen. SCHIEDAM - Opel heeft re cent de eerste vierhonderd introductie Opel ADAM's geleverd aan haar dealernet werk, dus ook aan RA. Van der Kooij. Naar verwachting zal de hippe en compacte ADAM extra veel jongere kopers aantrekken. Volgens Ronald van Vessem is de Opel ADAM uniek: „Eigen zinnig en misschien wel een beetje controversieel." Met 61.000 variaties aan de buitenkant en bijna 82.000 in het interieur, combineert ADAM een krachtig design met vrijwel onbeperkte per sonalisatiemogelijkheden. Bovendien biedt hij top technologie uit de hogere segmenten, zoals een nieuw onboard infotainmentsy- steem - IntelliLink - dat de smartphone van de eigenaar in de auto integreert (An droid en Apple iOS), zodat internetgebaseerde applica ties beschikbaar zijn in de auto. Kom voor een proefrit ge woon even langs bij P.A. Van der Kooij aan de 's Grave- landseweg of kijk eerst even op: www.pavanderkooij.nl SCHIEDAM - Net als veel an dere Schiedammers was lezeres Jacqueline Noordijk onaangenaam verrast toen ze zag dat de door zo haar geliefde Churchillweg vre selijk was toegetakeld. Zij wil nu alle artikelen die over deze boomkap in de media verschijnen opsturen naar Entente Florale, organisator van de verkiezing Groenste Stad van het Land, waar (vervolg van voorpagina) SCHIEDAM - De motie tot te rugvordering van Wilma Ververs veiligheidsglas kostte het nieuwe college meer hoofdbrekens. Bij de rekening van ruim 6000 euro was geen factuur of be- Schiedam zich voor heeft aangemeld. „Want het mag toch niet gebeuren dat wet- ALS IK CHURCHILLWEG OVERSTEEK SCHIETEN DE TRANEN ME IN MIJN OGEN houder Wijten voor zijn af braakbeleid ook nog beloond gaat worden!", schrijft ze. talingsbewijs door Deloitte gevonden. „Een fout in de gemeentelijke organisatie" geeft burgemeester Lamers toe. Maar inmiddels recht getrokken door een kopie van de factuur. Hoewel het eigenlijk geen betalings- SCHIEDAM - De Boshoek be staat dit jaar 25 jaar en één van de activiteiten dit the majaar is een kinderknut- sel- en lammetjesdag op zondag 24 maart. Het is dan tenslotte lente. Deze grootschalige natuur- dag die helemaal in het teken van kinderen staat wordt georganiseerd in samen werking met Speel-O-Theek 'Ikkie', Natuur Milieu-Edu- catiefcentrum Harre Wegh, Voorlichtingscentrum De Groene Raat en de Burge meester van Haarengroep. Dit alles vindt plaats in de Groene Driehoek, onderdeel van de Schiedamse Kethel- poort, die toegang biedt tot het Midden-Delfland ge- „Met name het artikel van Ronald Ruseier, op 27 febru ari in het Nieuwe Stadsblad, verwoordt mijn gevoelens. Ik behoorde bij de velen die in het voorjaar speciaal via de Churchillweg naar huis reden om te genieten van de groene oase. Je waande je als het ware even rijdend door een laan op de Veluwe. Sinds de afschuwelijke kap vermijd ik de weg. Bij het bewijs is, ziet daarmee dit college af van verder onder zoek of juridische stappen tegen haar. Het dossier Onderzoek Be stuurlijke Uitgaven is daar mee gesloten. Alleen de raad kan nog met vragen of bied. In Natuurcentrum De Bos hoek valt deze dag heel veel te doen voor kinderen zoals het favoriete uilen- ballen pluizen/determine ren, nestkasten timmeren, figuurzagen, beestjes van schapenwol maken, buttons persen, figuurtjes knippen, paasstukjes maken, kaarsen rollen en kabouters verven. Het wordt, kortom, een dag van handarbeid. Schaapskudde Op het naastgelegen veld is de schaapkudde van de Agrarische Natuurvereni- ging Vockestaert voor Mid den-Delfland aanwezig piet veel lammeren. oversteken schieten de tra nen in mijn ogen", aldus Noordijk. „Helaas zullen wij deze bomen nooit meer te rugkrijgen, maar wij kunnen wel proberen te voorkomen dat een stad met een derge lijk (wan)beleid wordt uit geroepen tot Groenste Stad van het land." Wie mee wil doen, richt zich tot Entente Florale Nederland, Postbus 81, 2770 AB Boskoop. interrupties terugkomen op de zaak. Volgens Annerike van de Water (D66) gaat 'het Schiedamse college met de neus omhoog voorbij aan het rechtvaardigheidsge voel van- een grote groep Schiedammers'. Gewoonlijk graast de schaapskudde van Voc kestaert aan de zuidrand van het Midden-Delfland, dit is het recreatiegebied langs Vlaardingen, Schie dam (en Kethel) maar deze dag wil de herder samen met z'n hulpje (een Border Collie) graag naar De Bos hoek komen. Alle bezoekers en zeker de kinderen krijgen ruim schoots de gelegenheid om de schapen en de lammeren van dichtbij te bekijken. Info De natuurdag op zondag 24 maart vindt plaats van 11.00 tot 16.00 uur en is helemaal gratis toegankelijk. SCHIEDAM - Het Vlietland Ziekenhuis heeft afgelopen zaterdag een uiterst succes volle open dag gehad met een recordaantal van 2200 bezoekers. Bijzondere gas ten waren de burgemeesters van Vlaardingen en Maas sluis en BN-er Koert-Jan de Bruijn. Zoals ieder jaar waren de rondleidingen op de opera tiekamers het meest in trek. Ook voor testjes en quizzen op het Gezondheidsplein, een wandeling door de op blaasbare darm van de Madg Lever Darm stichting en een bezoek aan de poppendok ter op het Kinderplein was veel animo. SCHIEDAM - In de Bibliotheek Schiedam en het Theater aan de Schie wordt zaterdag 23 maart de zevende editie van Boek&Bal Schiedam ge organiseerd. Kaartjes kosten 15,00 en zijn ook zaterdag nog aan de deur te koop. Tegen inlevering van het entreebewijs kunnen bezoe kers na zaterdag 23 maart gratis naar het Stedelijk Mu seum in Schiedam. Op het programma: Herman Koch (bestseller US), Esther Ger ritsen (vorige week genomi neerd voor de Librisprijs), Ernest van der Kwast (be kend van Mama Tandori), psycholoog en schrijver Douwe Draaima, Erik Brus, bibliotheekwetenschapper Frank Huysmans die het fo rum over het geheugen ver zorgt, The Amazing Stroop wafels, DJ's Tim en Faab, Bram Bakker en de AD-co- lumnisten Hugo Borst en Sanneke van Hassel. Voor meer informatie, prij zen en het volledige pro gramma: www.boekenbal- schiedam.nl „Twee schilderijen uit de Kunsthal zijn terecht", schreef directeur Koos van Os ons. „Ze zijn opgedoken op het ProNovaCollege." En daarna serieus: „Twee leerlingen van onze school kozen de ontvreemde schilderijen uit de Kunsthal als inspiratie in de les. Naar mijn idee zijn ze goed geslaagd." SCHIEDAM - Spartavoetballer lliass Bel Hassani opende afgelopen donderdag een sportwinkel in het gebouw van het Lentiz LIFE College. Bel Hassani, zelf oud-leerling van LIFE College, werd door leerlingen en docenten met een warm applaus onthaald. Door een bal door een gatenwand te schieten, trok hij het doek van het naambordje van de winkel en onthulde daarmee de naam: Sport@Lifeshop. Zoals de naam al doet vermoeden, wordt er in de winkel sportkleding verkocht en wordt hij gerund door leerlingen van het vmbo en mbo. Voor wie nieuwsgierig is geworden; de winkel is elke vrijdag open. foto: PR SCHIEDAM - Sinds de lance ring van het softwarepro gramma Ghostbuster is in Nederland een groot aantal scholen geregistreerd om de strijd tegen digitaal pes ten aan te gaan. In Schie dam mag het Schravenlant lyceum zich tegenwoordig Ghostbusterschool noemen. Cyberpesten is één van de actuele internetgevaren on der scholieren. Kinderen maken gebruik van internet om andere leerlingen lastig te vallen", te bedreigen of te beledigen. Met Ghostbuster worden de leerlingen van het Schravenlant lyceum beschermd tegen de minder leuke kanten van sociale media. Wanneer de school immers de ghostbustersoftware heeft geinstalleerd kunnen kinderen die gepest worden in een bericht, de misbruik- button van Ghostbuster aan klikken. De school ontvangt dan direct een bericht, waardoor actie ondernomen kan worden.

Het Nieuwe Stadsblad | 2013 | | pagina 11