Geen automatische promotie voor DWS Si VAN VLIET SLAGERIJEN JSDBOTSESSTC Aikido stuurt bewegingen □©ÜÏEÏ if 1.89 9.98 3.99 .schledcm^se f+octeeyclub t Kampioenschap Geen hoop degradanten Scyedam wint SVDPW viert feest kilo 7.98 kilo 6.98 Roerbak kogelbiefstuk Kilo 4.49 Kilo 6.98 Eerste klas!! Paarden Biefstuk Verse varkens haasjes Mooie blanke rib karbonade I SUPER AANBIEDINGEN VAN DEZE WEEK Bedankt voor uw komst en smakelijk eten 3 www.nieuwestadsblad.nl Nieuwe Stadsblad woensdag 20 maart 2013 14 SCHIEDAM - Oosterse ge- vechtssport kent vele vari anten. Aikido is er zo eentje. Het heet zelfverdedigings kunst, waarbij de technie ken zijn overgenomen van de Japanse Samurai's. Deze leerden allerlei vechtspor ten en uit een mengelmoes van deze sporten ontstond Aikido. Met technieken, die de tegenstander niet belem mert in zijn bewegingen, maar probeert zijn bewegin gen te sturen en de kracht' van de tegenstander te ge bruiken. Het wordt onder richt bij Aikido Bushidojo. Meer weten? www.bushiao- jo.nl (Leo Keuvelaar tel. 06- 10874314). Of ga op woens dag tussen 19.30 en 21.00 uur kijken in de sportzaal van de Gelinckschool. Door Gerard Verver Geen zee te hoog. Winnen was de opdracht. En dat deden de handbalsters van DWS. De uitslag? 34-18! Rabobank Hoofdsponsor '"i- Wie durft het aan? Kom ook bij onze geweldig gezellige hockeyclub spelen SCHIEDAM - Het Schiedamse handbal heeft betere tijden gekend. Het is crisis. Zo kunnen de vrouwen van Ventura en de mannen van DWS degradatie nog nau welijks ontlopen. Maar er is een lichtpuntje. De meiden van DWS. Ze hoefden geen kampioen te worden, maar werden het wel. De schade beperkte zich tot drie ver- liespartijen. Een van die nederlagen (tegen de num mer twee Helius) was de aanzet voor een gedreven eindsprint. „Dat verlies zat ze helemaal niet lekker", had trainer/coach Ricardo Clarijs gemerkt. Foreholte 2 ondervond dat zaterdag avond en werd zeker na de pauze van het kastje naar de muur gespeeld. Zo werd het kampioenschap veilig gesteld. Maar het geeft geen zekerheid dat ze volgend seizoen in de hoofdklasse spelen. Promotie is name lijk geen automatisme. „De bond wil graag zien welk vlees het in de kuip heeft", legt Clarijs uit. Gevolg is dat de nummers laatst en voorlaatst uit de vijf hoofd klassen en acht kampioe nen uit de (districts) eerste klas gaan strijden om tien plaatsen in de hoofdklasse. Hij heeft geen idee in welke vorm dat promotietoernooi gegoten wordt. „Het zou fijn zijn als de bond ons dat snel laat weten." Na het laatste fluitsignaal vallen de DWS-meiden elkaar opgetogen en juichend in de armen. Ze hoefden geen kampioen te worden, maar werden het wel. foto: PR SCHIEDAM - Door het verlies van nummer 2 Erasmus en ondanks het eigen gelijke spel tegen Krimpen 2 is het achttal van schaakvereni ging Fianchetto anderhalve maand eerder kampioen dan verwacht. De Vlaar- dings/Schiedamse com binatie profiteerde van de onderlinge concurrentie bij de achtervolgers, die elkaar de punten afsnoepten. In de uitbeurt bij Krimpen won nen Voogt, Kruidenier en Van Driel. Van der Hidde en Smeekes tekenen voor een remise, verlies was er voor Burgerhout, Verschoor en Riksen. Op 17 april volgt de laatste competitiewedstrijd tegen Erasmus, maar die is voor de statistieken. SCHIEDAM - Steeds meer zon dagclubs kiezen voor het zaterdagvoetbal. Nadat eer der topklasser Tienden en hoofdklasser SC Feyenoord aankondigden, dat ze hun activiteiten naar zaterdag verplaatsen, heeft ook hoofd klasser Argon (Mijdrecht) bekend gemaakt, dat het de zondag verlaat. De clubs keren terug in de vierde klasse van het za terdagvoetbal. Dat zou een redmiddel kunnen zijn voor clubs als Excelsiór'20, die in lagere klassen in degrada tiegevaar verkeren. Maar wie rekent moet twee maal rekenen, want, vertelt desgevraagd District West 2-manager Sjaak van der Kroon, 'het aantal degrada tieplaatsen wordt niet ver minderd'. Kortom, in iedere klasse is er directe degradatie voor de nummers laatst en voor laatst. De gaten, die vallen door het vertrek van clubs, worden van onderaf aangevuld. Hooguit is er hoop voor teams, -die als nummer twaalf in een degradatie/ promotie-competitie verzei len. „Want", vult Van der Kroon de te volgen procedure in, „de aanvulling zal komen uit de nacompetitie met de periodekampioenen." Daarbij zijn dus ook de num mers twaalf betrokken. SCHIEDAM - Zonder routinier Michel de Boer, die binnen kort een meniscusoperatie ondergaat en voorlopig uit geschakeld is, lukte het de tafeltennissers van Scyedam .toch om Wijzenbeek /Westa met 4-3 te verslaan. Groot aandeel in de zege had Rajko Gommers, die zijn enkelspe len en met Britt Eerland de dubbel won. Het vierde en winnende punt kwam op naam van Eerland. Gommers won in drie games van Martijn de Vries en had er vier nodig om Qiang Liu te kloppen. Eerland verloor van Chi nees, maar zette in de laatste partij Cosmin Stan voor nul aan de kant. Smajic verloor 2 keer. Dolblij waren ze. Tegen het stugge Hargasport/zo lukte het SVDPW eert week eerder niet om de titel zeker te stellen. Het Delftse Taurus was zondag wel een te nemen horde. De 8-0 winst zorgde niet alleen voor deze vreugdedans, maar ook werd het totaal van 100 doelpunten gepasseerd. foto: PR www.splritopvllpve. vU. www.faccboote.oom/i-fpctecycLub.sp(rlt Foto's: GeoGraphix.nl Spirit is een gezellige club met ongeveer 800 leden. Er is op Spirit plaats voor prestatie en voor breedtesport. Voor elk wat wils. Nieuwsgierig geworden of heeft u vragen, mail naar ipmwna8spiritonline.nl Wy zyu. cf zoete waarjowgeus vawaf e-jaar dit het aam. durven, ow. deze stoere, s.weLle ew sportleve sport by spirit te teorvcen. speten, wy hebben, een, fantastische aaubledlwg voor nieuwe jorigens. ■wr„:r,KsJt gezelligheid, tearusplrit, sntLheld, farvatlete techrutte en, taetlete....dat Is HOC.KByu yALsjeje aarmtefcdt dan, teuwje meteen, begingen, i^je betaalt tot augustus geen, contributie. ^,"&esluitje ow. lid te by ven, dawoutvawgje een, super mooie nieuwe stlcte van, spirit cadeau. Superstunt 4 Magere runder riblappen Paarden riblappen Superstunt 5 2e pond Halve prijs (Argentijns of Frans gemarineerd) en Biefstuk stroganoff Superstunt 6 Schouder karbonade Hollandse kipfilet [zonder toegevoegd vocht) Superstunt 3 lOOgr. Kilo 500gr. Laan van Bol'es (in Passage; t.o. ingang Bas), Schiedam WW Borodinlaan 64 (winkelcentrum Ketel), Schiedam

Het Nieuwe Stadsblad | 2013 | | pagina 14