Gemeenteberichten •.Vw\ College woont uitreiking Geuzenpenning bij v i\. \ml Certificaten voor milieucoaches gemeente Schiedam Woensdag 13 maart woonde het Schiedamse college van burgemeester en wethou ders de uitreiking van de Geuzenpenning in Vlaardingen bij. Dit jaar ontving Radhia Nasroui deze penning, uit handen van vicepremier Lodewijk Asscher. Ook Zijne Koninklijke Hoogheid Prins Constantijn der Nederlanden was bij de uitreiking aan wezig. Iln Schiedam vonden 15 en 16 maart diverse activiteiten plaats in het kader van NLdoet; de grootste vrijwilligersactie van Nederland. Ook het college zette zich in en hielp mee de wandschildering op het speelterrein van KomKids (Kindercentrum Katja) te restaureren. Wethouder Gou weleeuw hielp daarna kleding bij de kinderkledingbank te sorteren en wethouder Grijzen deelde in een zorgcentrum maaltijden uit. Agenda Wijkoverleg Nieuwland Wijkoverleg Oost Wijkoverleg West Wijkoverleg Spaland-Sveaparken Bespreking WAP Groenoord Bespreking WAP Zuid Datum Locatie 21 maart Wijkcentrum Dreesplein, Dr. Willem Dreesplein 2 25 maart Wijkcentrum Oost, Boerhaavelaan 79 26 maart Wijkgebouw De Erker, Jan van Avennesstraat 32 4 april 't Schepphuis, Dorpsstraat 17 9 april Recreatieruimte Van Beethovenflat, Van Beethovenplein 161 11 april Bewonersvereniging Schiedam Zuid, Leliestraat 10 Tijd 19.30 -21.30 uur 20.00 - 22.00 uur 20.00 - 22.00 uur 19.30-21.30 uur 19.00-21.00 uur 19.00-21.00 uur Lees Gemeenteberichten ook online Voorafgaand aan de uitreiking was burge meester Lamers aanwezig bij de herdenking op de Markt. Sinds 1946 is er elk jaar op 13 maart een herdenking van de executie van de eerste Geuzen. Geuzenpenning De Geuzenpenning wordt toegekend aan mensen en organisaties die zich inzetten voor de mensenrechten en die zich verzetten te gen dictatuur, discriminatie en racisme. Sinds 1987 is de Geuzenpenning aan verschilleQde organisaties en personen toegekend. De Geu zenpenning is bedoeld om hedendaagse vrij- tfeidsstrijders en mensenrechtenactivisten eer te bewijzen en te steunen. Strijd tegen martelen Radhia Nasraoui (1953) zet zich al meer dan dertig jaar met hart en ziel in voor de strijd tegen martelen in haar geboorteland Tunesië. Hiervoor heeft ze met andere Tunesiërs in 2003 de Association de Lutte contre la Torture en Tunisie (ALTT) opgericht; de vereniging ter bestrijding van marteling in Tunesië. Als voorzitter van deze mensenrechtenorga nisatie vraagt Nasraoui onophoudelijk aan dacht voor het handhaven van de meest elementaire mensenrechten en onafhankelijke rechtspraak. Wethouder Johan Grijzen reikte 13 maart certi ficaten uit aan 25 vrijwilligers die hun opleiding tot milieucoach hebben afgerond. Grijzen: "Ik waardeer het enorm dat jullie - naast jullie druk bezette banen en levens - tijd en energie hierin willen stekén." De milieucoaches gaan in Schiedam aan de slag om andere Schiedammers te informeren over energie- en waterbesparing, afval en duur zaamheid. Wethouders Arie Wijten en Nathalie Gouweleeuw brachten 13 maart, na mens het gemeentebestuur, een bezoek aan Irado om de medewerkers met een gebakje te bedanken voor hun inzet bij de gladheidsbestrijding. "Er gaat heel veel goed! En ook dat mag gezegd worden. Ondanks de sneeuwval en gladheid waren er nauwelijks klachten. En het is echt niet altijd makkelijk om onder die omstandigheden de stad schoon en sneeuwvrij te houden. Dus petje af", aldus wethouder Wijten. Maandag 18 maart bezocht een aantal Tweede Kamerleden -Schiedam. Zo konden zij zelf zien hoe bewoners van Schiedam voorbije jaren heb ben geknokt .om vooruit te komen. Vol trots toonden de bewoners, wel zijnsorganisaties, Woonplus én gemeente Schiedam de resultaten van het door hen in gang gezette vernieuwingsproces. Met het aanbieden van de petitie aan de Tweede Kamerleden hopen zij dat Woonplus bij de geplande rijksbezuinigingen wordt ontzien en dat de ingezette aanpak, kan worden voortgezet.

Het Nieuwe Stadsblad | 2013 | | pagina 19