Gemeenteberichten c Eén van 'De 14 van Johan' gemeente Schiedam Alleen kun je niets, je moet het samen doen - n 20 MAART 2013 - PAGINA 3 Ahmet kwam door zijn deelname aan de landelijke finale van de zes tegen zes Cruyff Court Kampioenschappen in 2012 in aanmerking voor het ambassadeur schap. Niet alleen werd het team van Ahmet derde van Nederland. Hij viel extra op door zijn positief spel en goede pres taties! Als ambassadeur van de Cruyff Foundation wil Ahmet meer kinderen uit de wijk aan het sporten en bewegen krijgen, onder andere op het Cruyff Court in Nieuwland, Een jaar lang zijn Ahmet en de 13 andere ambassadeurs het levende bewijs van de vele jnitiatieven van de Foundation en het Institute om sport op wat voor manier dan ook toegankelijker te maken voor de jeugd. Cruyff Court Ahmet voetbalt veel op het Cruyff Court in Nieuwland. Dit veld ligt al bijna 3 jaar in Schiedam en is een fijne plek voor kinde ren om te sporten, ledereen is er welkom Uitgelicht en kinderen leren samen te spelen en respect voor elkaar te hebben. Meedoen, Leren, Winnen Meedoen, Lerên, Winnen (MLW) is een gezamenlijk project van de Johan Cruyff Foundation èn het Johan Cruyff Institute for Sport Studies. Het is erop gericht jon geren (meer) te betrekken bij het Cruyff Court en de buurt. Het biedt jongeren een kans om kennis te maken met het or ganiseren van activiteiten en om een po sitieve bijdrage te leveren aan de buurt. Tijdens verschillende bijeenkomsten lerên jongeren wat er komt kijken bij het zelfstandig organiseren van een (sport)evenement. Uiteindelijk organise ren de jongeren een evenement op het Cruyff Court. De 14 regels van Johan Cruyff (die gaan over respect, samen spelen en integratie, maar ook over the ma's als verantwoordelijkheid, ontwik keling en. creativiteit), die gelden op alle Cruyff Courts ter wereld, staan zowel tijdens de bijeenkomsten als het evene ment centraal. Als de -jongeren het project succesvol hebben afgerond, ontvangen zij een cer tificaat en kunnen ze vanaf dat mo ment worden ingezet bij activiteiten in de buurt. Lentiz|LIFE College De gemeente Schiedam heeft het pro ject Meedoen, Leren, Winnen gekoppeld aan het Lentiz|LIFE College. Zo hebben leerlingen van de opleiding Sport, Dienst verlening ën Veiligheid een zes tegen zes Cruyff. Court toernooi georganiseerd. De groep bestond uit een mix van jongens en meisjes van wie een aantal afkomstig was uit de wijk.Nieuwland. Ook dit jaar organiseerden 11 leerlingen in samen werking met twee Meedoen, Leren, Win- nen-coaches wekelijks een toernooi. Schoolplein14 Het nieuwste project van de foundation Is 'Schoolplein 14'. Zij wil samen met basis scholen in Nederland in de komende drie jaar 300 schoolpleinen opknappen. Om zo 75.000 kinderen te bereiken en hen uit te dagen om samen te spelen en te sporten. De gemeente Schiedam vindt dit een goed initiatief en werkt mee aan het project. Samen met Schoolplein14 en verschillende basisscholen uit Schiedam, gaat de gemeente meerdere schoolplei nen opknappen tot Schoolplein14. Johan Cruyff Foundation Sinds de start in 1997 is de Johan Cruyff Foundation uitgegroeid tot een organi satie die elke dag opnieuw jeugd in be weging brengt en houdt. De Foundation doet dat door projecten op te zetten en te ondersteunen die sport en spel stimuleren. Dat gebeurt altijd samen met verenigingen, scholen, sportbonden, bedrijven en over heden, want: 'Alleen kun je niets, je moet het samen doen'. Donderdag 21 maart om 19.30 uur vindt het wijkoverleg Nieuwland plaats. Op de agenda staan onder meer presentaties over MAC Brandersstad en het Wijkactie- prógramma en een uitleg over de aanvraag wijkbudgetten. Maandag 25 maart om 20.00 uur vindt het wijkoverleg Oost plaats. Op de agenda staan onder meer de afschaffing van het parkeervignet, een brainstorm evaluatie vergund parkeren en een terugkoppeling van de werkgroep beheer buitenruimte en het welzijnspakket. Dinsdag 26 maart om 20.00 uur vindt het wijkoverleg West plaats. Op de agenda staan onder meer de invloed van bewoners op het welzijnspakket voor 2014 en de stand van zaken van diverse projecten in de wijk West. Donderdag 4 april om 19.30 uur vindt het wijkoverlg Spaland-Sveaparken plaats. Aan de orde komen een presentatie van Straatteam Alfred Nobelborg, de bewo nersinvloed op werkplannen welzijn, sport en cultuur en het wijkbudget. Dinsdag 9 april vindt om 19.00 uur een bijeenkomst plaats over het Wijkactieprogramma (WAP)Groenoord 2013 - 2017. Er wordt een uitleg gegeven over het WAP en er is gelegenheid is tot het stellen van vragen en met elkaar van gedachten wisselen. Donderdag 11 april vindt om 19.00 uur een bijeenkomst plaats over het Wijkactieprogramma (WAP) Zuid 2013 - 2017. Er wordt een uitleg gegeven over het WAP en er is gelegenheid tot het stellen van vragen en met elkaar van gedachtén wisselen. Woensdag 13 maart werd de Schiedamse Ahmet Ufak in Amsterdam uitge roepen tot ambassadeur voor de Johan Cruyff Foundation. Samen met dertien andere ambassa deurs uit heel Nederland maakt hij deel uit van 'De 14 van Johan'; een groep (van 14) jonge sporters die zich een jaar lang als bijzonder ambassadeur inzet voor het gedachte goed van de Johan Cruyff Foundation. Zij zetten al les op alles om nóg meer gehandicapte en niet ge handicapte kinderen en jongeren in beweging te brengen. Wilt u meer weten over Uitgelicht? Kijk dan op

Het Nieuwe Stadsblad | 2013 | | pagina 21