Mededelingen en bekendmakingen gemeente Schiedam Elke woensdag publiceert de gemeente Schiedam in dit huis-aan-huisblad de wettelijk verplichte bekendmakingen, zoals het afgeven van omgevingsvergunningen, informatie over beleidsregels, enzovoorts. Voor eventuele bezwaar- en beroepstermijnen moet worden uitgegaan van de data en informatie die bij de officiële bekendmakingen op www.schiedam.nl/bekendmakingen staan. Bouwen wonen Omgevingsvergunning 20 MAART 2013 Colofon Eindredactie Gemeente Schiedam Klant Contact Centrum Stadserf 1Schiedam Postbus 1501, 3100 EA Schiedam i. www.schiedam.nl e. contact@schiedam.nl 1.14 010 - f. (010) 473 70 21 Openingstijden Klant Contact Centrum Alleen op afspraak ma en vrij van 8.30 - 17.00 uur di van 8.30 - 12.30 uur woe en do van 8.30 - 20.00 uur Maak uw afspraak online of bel Ontwerpbestemmingsplannen Nieuw-Mathenesse; burgemeester en wethouders van de gemeente Schiedam ma ken ingevolge het bepaalde in artikel 3.8 van de Wet ruimtelijke ordening en artikel 3:12 van de Algemene wet bestuursrecht bekend dat met ingang van 21 maart 2013 tiet ontwerpbestemmingsplan 'Nieuw-Mathenesse' en het bijbehorende ontwerp- milieueffectrapport Nieuw-Mathenesse voor een ieder ter inzage ligt. Het bestemmingsplan 'Nieuw-Mathenesse' betreft de bedrijventerreinen 'Nieuw-Ma thenesse'. Het plangebied wordt aan de noordzijde begrensd door de flats aan de zuidzijde van de Rotterdamsedijk. Voor dit gebied is een herziening van de daar nu geldende bestemmingsplannen noodzakelijk. Uitgangspunt bij het bestemmingsplan is het consolideren van het bestaande gebruik, waarbij ruimte wordt geboden het gebied te herstructureren, moderniseren en het gebruik van de gronden te intensi veren. Het bestemmingsplan heeft tevens tot doel de milieu-invloed van bedrijven op de omgeving te consolideren en waar mogelijk te beperken. De Wet milieubeheer verplicht het opstellen van een milieueffectrapport als een bestemmingsplan het juridische kader vormt voor mogelijke toekomstige m.e.r.- (beoordelings)plichtige projecten. Bij dit bestemmingsplan is daarom een milieuef fectrapport opgesteld. Het doel van dit milieueffectrapport is om het milieubelang een volwaardige plaats te geven in de besluitvorming rondom het bestemmingsplan. De resultaten van het onderzoek naar de milieueffecten maken dan ook onderdeel uit van de onderbouwing van het bestemmingsplan. Het ontwerpbestemmingsplan en het ontwerpmilieueffectrapport liggen vanaf 21 maart 2013 gedurende zes weken ter inzage bij het Klant Contact Centrum (Om gevingsloket), Stadserf 1. De bij het milieueffectrapport behorende deelstudies 'Ver keer en vervoer', 'Scheepvaartverkeer', Luchtkwaliteit en geur', Externe veiligheid', 'Industrielawaai' en 'Geluid weg- en scheepvaartverkeer' zijn op aanvraag in te zien. Dit geldt ook voor de onderliggende onderzoeken behorende bij het 'Informatiepak ket graanalcoholfabriek Nolet Distillery'.2 'Harga'; burgemeester en wethouders van de gemeente Schiedam maken ingevolge het bepaalde in artikel 3.8 van de Wet ruimtelijke ordening en artikel 3:12 van de Al gemene wet bestuursrecht bekend dat, ingevolge de voorbereiding van het bestem mingsplan 'Harga', met ingang van 21 maart 2013 het ontwerpbestemmingsplan 'Harga' voor iedereen ter inzage ligt. Volgens de Wet ruimtelijke ordening is de gemeente verplicht om het bestemmings plan eens in de tien jaar te herzien. Gezien het feit dat de huidige bestemmingsplan nen in dit plangebied ouder zijn, wordt dit nieuwe bestemmingsplan in procedure ge bracht. Uitgangspunt bij het bestemmingsplan is het consolideren van de bestaande situatie. Het bestemmingsplan 'Harga' betreft de woonwijk Bijdorp, sportcomplex Harga, volkstuincomplex Vijfsluizen, de Vijfsluizerhaven en delen van de rijkswegen A4 en A20. Het ontwerpbestemmingsplan ligt vanaf 21 maart 2013 geduren de zes weken ter inzage bij het Klant Contact Centrum (Omgevingsloket), Stadserf 12 LET OP! Vanaf 2 april vinden werkzaamheden plaats aan de Vlaar- dingerdijk (t.h.v. Aleidastraat). Om de verkeersveiligheid te vergroten wordt het kruispunt aangepast. Tijdens de werkzaamheden - die on geveer 3 weken zullen duren - bestaat de kans op verkeershinder. Omgevingsrecht Aanvragen IJsselmondestraat 31 A, 3114 XM; met de activiteit bouwen, de bestaande winkel ombouwen tot een woning, binnengekomen op 14 maart 2013. Oranjeburgh, kavel 50 en 51, met de activiteit bouwen, het realiseren van een vrij staande woning, binnengekomen op 13 maart 2013. Polderweg 118 B, 3125 KE; met de activiteit bouwen, het ombouwen van een bijge bouw naar bed and breakfast, binnengekomen óp 8 maart 2013. Rotterdamsedijk 148, 3112 BJ; met de activiteit bouwen, het uitbreiden van de bo venwoning, binnengekomen op 8 maart 2Ö13. Rotonde Slimme Watering, 's-Gravelandseyveg en Zwaluwlaan; met de activiteiten bouwen en afwijken van bestemmingsplan, het plaatsen van kunstwerk Circus Svea op de rotonde, binnengekomen op 6 maart 2013. Rijnstraat 39 B, 3114 SR; met de activiteit bouwen, het plaatsen van een scoot- mobielsafe, binnengekomen op 8 maart 2013. Van Beethovenplein 115, 3122 VJ; met de activiteit uitvoeren van (aanleg)werk- zaamheden op grond van Wro, het verleggen van een transportleiding, binnenge komen op 13 maart 2013. Verleende vergunningen Reguliere procedure Algerastraat 16 3125 BS; met de activiteit bouwen, het uitbreiden van het bedrijfs pand, verleend op 14 maart 2013.3 Bosrand 27, 3121 XA; met de activiteit bouwen, het plaatsen van een dakkapel op het voordakvlak, verleend op 12 maart 2013.® Boterstraat 61, 3111 NA; met de activiteiten bouwen en afwijken van bestemmings plan voor de bepalingen van de goothoogte, het verbouwen van de woning, verleend op 8 maart 2013.® Buitenhavenweg 62 C, 3113 BD; met de activiteit bouwen, het plaatsen van twee garagedeuren, verleend op 14 maart 2013.® Gerstakker 89-111, 3124 XC; met de activiteit bouwen, het wijzigen van de entree van het woongebouw, verleend op 12 maart 2013.® Majoraanveld en Kervelveld; met de activiteiten bouwen en afwijken van bestemmings plan (binnenplans), het bouwen van 26 woningen, verleend op 15 maart 2013.® Oranjeburgh, kavel 30; met de activiteiten bouwen en 'afwijken van bestemmings plan, het bouwen van een woning, verleend op 15 maart 2013.® Oranjeburgh, kavel 48 en 49; met de activiteit bouwen, het bouwen van twee wonin gen, verleend op 15 maart 2013.® Parkeren vervoer Aanwijzing gehandicaptenparkeerplaats Havendijk 543, 3114 EL; burgemeester en wethouders van Schiedam maken bekend, gelet op het bepaalde in artikel 26 BABW, dat zij, op'basis van artikel 12 BABW in het algemeen belang van het verkeer hebben bestoten de parkeerplaats van Havendijk 543 aan te wijzen als een gehandicaptenparkeerplaats voor een bepaald voertuig (kente ken 97-LXR-5), aan te geven door plaatsing van het bord model E6 bijlage I RVV met onderbord. Het besluit ligt gedurende een termijn van 6 weken ter inzage in hét klant Contact Centrum, Stadserf 1 Aangevraagde vergunningen en ontheffingen: hoe kunt u reageren? 1. Zienswijze college van burgemeester en wethouders Voordat de gemeente een besluit neemt over een aangevraagde vergunning, ontheffing of ander besluit kunt u hierop binnen zes weken (vanaf datum ter inzagelegging) mondeling of schriftelijk uw zienswijze indienen. U schrijft een brief naar het college van burgemeester en wethouders (postbus 1501, 3100 EA Schiedam) waarin u uw zienswijze op het voorgenomen besluit gemotiveerd uiteenzet. Voor een monde linge zienswijze neemt u telefonisch contact op met de gemeente Schiedam via 14 Ó10. 2. Zienswijze gemeenteraad Voordat de gemeente een besluit neemt over een aangevraagde vergunning, ontheffing of ander besluit kunt u hierop binnen zes weken (vanaf datum ter inzagelegging) mondeling of schriftelijk uw zienswijze indienen. U schrijft een brief naar de gemeenteraad (postbus 1501, 3100 EA Schiedam) waarin u uw zienswijze op het voorgenomen besluit gemotiveerd uiteenzet. Voor een mondelinge zienswijze neemt U telefo nisch contact op met de gemeente Schiedam via 14 010. 3. Bezwaarschrift Belanghebbenden die het niet eens zijn met een besluit kunnen' binnen 6 weken na datum waarop het besluit is genomen een gemotiveerd bezwaarschrift indienen bij het college van bur gemeester en wethouders (postbus 1501, 3100 EA Schiedam). In het bezwaarschrift dient in ieder geval uw naam, adres en telefoonnummer, de datum en een omschrijving van het betref fende besluit (kenmerk) te staan. Vergeet niet uw bezwaarschrift fe ondertekenen. 4. Beroepschrift Rechtbank Rotterdam Indieners van een zienswijze die het niet eens zijn met het genomen besluit, kunnen hiertegen binnen 6 weken na verzending van het besluit een gemotiveerd- beroepschrift indienen bij de Rechtbank Rotterdam (postbus 50951, 3007 BM). In het beroepschrift dient in ieder geval uw naam, adres en telefoonnummer, de datum en een omschrijving van het betreffende besluit (kenmerk) te staan. Vergeet niet uw beroep schrift te ondertekenen. Hieraan zijn kosten verbonden. 5. Beroepschrift Raad van State Indieners van een zienswijze die het niet eens zijn met het genomen besluit, kunnen hiertegen binnen 6 weken na publicatie van het besluit een gemotiveerd beroepschrift indienen bij de Raad van State (postbus 20019, 2500 EA Den Haag). In het beroepschrift dient in ieder geval uw naam, adres en telefoonnummer, de datum en een omschrijving van het betreffende besluit (kenmerk) te staan. Vergeet niet uw beroep schrift te ondertekenen. Hieraan zijn kosten verbonden. Aanvragen voorlopige voorziening Het indienen van een bezwaar- of beroep schrift voorkomt niet dat het besluit waartegen u bezwaar hebt, wordt uitgevoerd. U kunt dit proberen te voorkomen door, na indiening van uw bezwaar- of beroepschrift, een voorlopige voorziening aan te vragen bij de Rechtbank Rot terdam (sector Bestuursrecht) of bij de Raad van State. Hieraan zijn kosten verbonden. Lees de officiële bekendmakingen op

Het Nieuwe Stadsblad | 2013 | | pagina 22