Doe zelf ook eens Poezendame zoekt baasje Masterclass opera in het Wennekerpand Boek van de Week: Wereld in woorden Zwaan bij Post Scriptum Lezing over ademhaling 3 www.nieuwestadsblad.nl Nieuwe Stadsblad woensdag 20 maart 2013 29 Wie haalt deze lieverd op? Sophie is helemaal toe aan gezellig huis om lekker in te luieren. foto: Rick van Helden SCHIEDAM - In dierentehuis Hargahoeve zit Sophie op een nieuw baasje te wach ten. Sophie is een rustige poezendame op leeftijd. Ze is gevonden met een ontsteking in haar achter poot, maar inmiddels is ze er weer helemaal bovenop. Deze lieve poes is inmiddels op zoek naar een nieuwe woning. Het liefst heeft ze een rustig huishouden waar ze lekker kan knuffelen en luieren. Wie haalt haar op uit de Hargahoeve? Kijk voor meer info op: www. hargahoeve.nl. SCHIEDAM - Opera aan de Schie zorgt al jaren voor in teressante opera-projecten in Schiedam. Zondag 24 maart organi seert deze stichting een Masterclass voor gevor derde amateur-zangers en (semi-)professionals in het Wennekerpand. Wiebe-Pier Cnossen geeft die dag les aan zes talent volle zangers. Muzieklief hebbers zijn natuurlijk wel kom om te komen luisteren tussen 11.00 en 17.00 uur en een kaartje voor toehoorders is slechts tien euro. De masterclass wordt ge houden in het Wenneker pand aan de Vijgensteeg 2. Aanmelding voor de mas- terclasses en reservering van kaarten: info@opera- aandeschie.nl O Kijk voor meer informatie op de website www.opera- aandeschie.nl of www. wennekerpand. nl SCHIEDAM - Deze week heeft Ruud Aret van boekhandel Post Scriptum een boek van Frits van Oostrom gekozen als Boek van de Week. Een werk dat, gezien de hoge waardering, een aanrader is. Waar gaat het over? In Wereld in woorden be schrijft Frits van Oostrom, hoogleraar in Utrecht, de geschiedenis van de Neder landse literatuur van 1300- 1400. Hij doet dat zoals we dat al uit zijn eerdere werk kennen, bevlogen en met oog voor detail. Dit leidt er toe dat je als lezer soms hoopt dat Van Oostrom ver der vertelt, maar zijn ruimte is natuurlijk beperkt. Hij behandelt de drie takken van literatuur die er toen waren: gebaseerd op ken nisoverdracht, godsdienstig of verhalend. En natuurlijk heeft hij het dan over Jan van Boendale, Ruusbroec en Beatrijs, maar ook haalt hij onbekendere werken naar boven, zoals de (anonieme) bijbelvertaler van 1360, die in zijn eentje een groot deel van de bijbel vertaalde en te gelijk becommentarieerde. Dit zodat de minder onder legde lezer in de volkstaal niet zijn eigen (valse) in terpretatie aan de tekst zou geven. Ook het stuk over de boerden smaakt naar meer: korte vertellingen, om te la chen, met vaak een seksueel onderwerp. De overspelige geestelijke en listige vrouw zijn veel voorkomende per sonages. Uiteindelijk is het beeld dat blijft hangen van de literatuur in de 13e eeuw dat van een verrassend veel kantige literatuur, van hoog tot laag en yan Brussel tot Groningen. O Meer info: www. postscriptum.nl SCHIEDAM - Josha Zwaan houdt vrijdag 22 maart.bij boekhandel Post Scriptum een presentatie over haar nieuwe roman Zeevonk: een intrigerende roman waarin de geschiedenis van het wereldberoemde pas sagiersschip Willem Ruys verweven raakt met het le vensverhaal van een jonge vrouw die samen met haar moeder geïnterneerd werd in een jappenkamp. De presentatie begint om 20.00 uur en is gratis. On der de bezoekers worden twee gesigneerde exempla ren weggegeven. Laat in een bondige zin eten waarom u dit boek graag wil lezen: info@postscriptum.nl. SCHIEDAM - Radjoe Bissiswar komt 25 maart naar inloop huis de Boei aan het Corne lia van Zantenoplein 51 en houdt daar een lezing over de ademhaling. (Ex-)kankerpatienten en hun naasten zijn welkom vanaf 14.00 uur. Er wordt een bijdrage gevraagd van 2,50, hiervoor wordt ook koffie en thee geschonken. Volgens Bissiswar is de adem mysterieus en intri- grerend en is het een geliefd onderwerp om over te ver tellen. Voor verder inlichtingen: deboeischiedam@gmail. com of bel met Anneke Cra- ma (coördinator) op num mer 06-44768560. Gerben de Bruijn geeft Van oostrom vijf sterren (van de vijf). De maximale score! foto: PR onsafstand ZitWel doet u een vorstelijk voorstel: Ruil nu uw oude 'troon' in voor een splinternieuwe! Een nieuwe ZitWel fauteuil maakt uw leven een stuk comfortabeler. In onze showroom staan z.e klaar, stuk voor stuk heerlijke fauteuils, in alle maten leverbaar,kom nu testen. Wij maken uw aankoop nu extra aantrekkelijk! Wie weet... misschien zit u binnenkort ook als een vorst! Ergonomische fauteuils Sta-op fauteuils Relaxfauteuils www.zitwel.n WOONBOULEVARD Escudostraat 7 I 2991 XV Barendrecht I 010-456 72 80 I www.zitwel.nl I entree: via Burchthuys Wonen BARENDRECHT ma 13.00-17.30 uur - di t/m do 9.30-17.30 uur - vr. 9.30-21.00 uur - za 10.00-17,00 uur

Het Nieuwe Stadsblad | 2013 | | pagina 29