Speeltuinkeuring OPEL ADAM EA.van der KOOIJ Gesloopte kerk Schiedamse leerling (ig) In Top 5 bijt politieagente Informatiemarkt bij Woonplus De nieuwe C www.nieuwestadsblad.nl Nieuwe Stadsblad woensdag 20 maart 2013 33 SCHIEDAM - De in 1969 af gebroken Sint Liduina- of Frankelandsekerk is bij de verkiezing van De Mooiste Gesloopte Kerk van Ne derland op de vijfde plaats geëindigd. Samen met de Maria-Magdalenakerk en de Sint-Willibrordus-buiten- de-Veste - beide uit Amster dam - behaalden deze ker ken een sterrenwaarde van elk 8.3. Nummer 2 was de Sint-Mi- chaëlskerk in Zwolle. De Ko- ninginnekerk werd eerste. SCHIEDAM - Woonplus orga niseert zaterdag 23 maart een informatiemarkt over het kopen van een woning. Iedereen die wil weten wat er allemaal komt kijken bij het kopen van een woning is tussen 11.00 en 14.00 uur welkom in het pand van Woonplus aan de Valerius- straat 5. Op de informatiemarkt krij gen bezoekers gratis financi eel advies en informatie over alle stappen die bij de aan koop van een woning horen. Er zijn financieel adviseurs van de Vereniging Eigen Huis, de Rabobank, Funda ment en De Hypotheekshop. Daarnaast zijn er makelaars van Anke Bodewes Make laardij, 3D Makelaars en Makelaardij Wassenaar. Vooraf info nodig: www. woonplus.nl SCHIEDAM- Een Schiedamse leerling van het ROC Albe- da is door een politieagente gespot, terwijl hij novem ber 2011 in Rotterdam-Zuid drinkend rondhing. Het vragen naar zijn ID leidde direct tot hevige irritatie bij de nu 19-jarige Schiedam mer. Terwijl de agente pro beerde de fles drank uit zijn zak te halen, begon hij te duwen en beet hij de vrouw in haar arm. Bij de aanhou ding van de scholier kwam ze ten val en liep ook nog een flinke schaafwond op. Na zijn aanhouding schold hij de vrouwelijke diender uit voor een prostituee met een ongeneeslijke ziekte. Een beetje geïrriteerd wa ren de aanklager en officier van justitie deze week, toen de Schiedammer niet in de rechtszaal verscheen om zich te verantwoorden voor zijn daden. „Ik vind het nogal wat, dat je zo reageert als een politieagente om je ID vraagt. Ze doet gewoon haar werk en wordt dan zelf slachtoffer van een fors de lict," stelde de aanklager. Na zijn aanhouding vertelde hij dat de aspirant van de Regio Politie Rotterdam-Rijnmond helemaal niet om zijn legiti matiebewijs had gevraagd. En niet of ze in zijn zak mocht zitten. De jongeman was door het OM uitgeno digd om 40 uur werkstraf uit të voeren om een straf blad te voorkomen. Het aan bod is geaccepteerd, maar hij kwam niet opdagen bij de klus. „Dan eis ik nu een werkstraf van 60 uur," zei de aanklager. „Hij leek heel rustig, werkte als vrijwilli ger bij een kinderspeelgoed- project, had geen strafblad. Als hij er was geweest, had hij kunnen uitleggen wat er mis ging", zei de rechter. De jongeman werd door zijn afwezigheid bij verstek veroordeeld tot de gevraagde straf, zo besloot de rechter de zitting, foto: WM De Kindergemeenteraad deed vorig jaar een voorstel om kinderen voortaan zelfde speelplekken in de stad te laten beoordelen. Afgelopen zaterdag trok een testteam voor de eerste keer door de stad. Door de redactie SCHIEDAM - Onder toeziend oag van enkele gemeente raadsleden, bewoners en leden van B&W gingen le den van de kindergemeente raad met een kritische blik kijken naar speeltuinen in heel Schiedam. Vooraf had de kindergemeenteraad sa men met ambtenaren van de afdeling Beheer Openbare Ruimte een vragenlijst en keurmerk ontwikkeld. Doel van deze dag was niet alleen om de speelplekken te beoordelen, maar ook om in gespek te gaan met bewo ners en natuurlijk kinderen uit de wijk. Assistentie In Zuid kregen de kinderen assistentie van wethouder Wijten die met de groep speeltuinen bezocht aan het Grevelingenplein, Dwars- plein en op de Maasboule vard. De wethouder hoefde gelukkig niet zelf de glijbaan op, daar had hij een enthou siast testpanel voor. Vragen als, is het fijn om hier te spelen, is het veilig, is de omgeving prettig, zijn er verbeterpunten en voldoet de speeltuin nog aan de leef tijd van de kinderen uit de wijk, passeerden de revue. Hierna werd de checklist ingevuld door de kinderen. Komt deze speelplek in aan merking voor het keürmerk of zijn er nog verbeteringen mogelijk? Op die antwoor den zullen we helaas nog heel even moeten wachten. Kinderen van de kindergemeenteraad gingen de glijbaan op, terwijl wethouder Wijten toekeek en andere KGR-leden de eventuele gebreken noteerden. foto: Bart Bos Wat is jouw stijl? Wat beweegt jou? Laat jezelf zien en stel jouw ADAM precies samen zoals 'ie het best bij jou past. Met ruim 80.000 interieurcombinaties en meer dan 60.000 exterieur mogelijkheden. Kom nu naar onze showroom voor een nadere kennismaking en proefrit. Wir leben Autos. Hoogvliet, Hoefsmidstroot 2, (010) 295 48 00. Naaldwijk, Klompenmakersstraat 51(0174) 29 16 60. Schiedam, 's-Gravelandseweg 383, (010) 462 10 33. www.pavanderkooij.nl www.facebook.com/pavanderkooij @pavanderkooij Gemiddeld brandstofverbruik en C02-uitstoot: liter/100 km: 5,0 - 5,1kms/liter: 20,00 -19,61C02 gr/km 119-118. Er is al een Opel ADAM vanaf 12.495,-, Prijzen incl. BTW/BPM, excLkostenrijkiaqr maken. Zie verkoopvoorwaarden opwww.opeUii. Wijzigingen voorbehouden.

Het Nieuwe Stadsblad | 2013 | | pagina 33