Brunchbuffet 22,95! Churchillweg was oase WEGGEEF- PRIJZEN! Gratis midgetgolf of varen*! BBQ (grill) buffet €27,95! Gratis midgetgolf*! Reactie Wenneker op column Hj HALFORDS.nl Ouderwets gezellig, voor jong en oud! Alle scholen in Schiedam duurzaam en groen! Héél veel fietsen voor zondag van en 12.00-15.00 uur (onze bootjes liggen vanaf 30 maart weer in het water) •voorgafgaand aan uw arragement en niet geldig Lc.m. andere kortingen! vrijdag (18.00-21.00) en zondag (17.00-20.00) C www.nieuwestadsblad.nl Nieuwe Stadsblad woensdag 20 maart 2013 7 g g T \t\lPI\i\t 8 I n4Tifil SCHIEDAM - Vorige week .Hallo Selda, Chen en Ay- een heleboel kinderen met lfI W I I schreven de kinderen in oub, hun schoolklas naar een onze kindercolumn Klein film kijken tijdens Klasse- Nieuws dat ze het gek von- „Wij vinden het zelf ook best film. den dat ze Wenneker Cine- gek dat zoveel kinderen nog Wij hebben wel een Wen- ma eigenlijk helemaal niet niet weten dat Wenneker Ci- neker Cinemapas voor vol kenden. nema bestaat! wassenen, maar niet voor „In het artikel stond dat er We zetten altijd op onze kinderen, veel leuke films voor kinde- website www.wennekerci- Dat komt omdat alle kinde ren gedraaid worden. Ons nema.nl welke leuke films ren bij ons standaard maar oog viel hierop omdat we de er draaien, en ook in het zes euro hoeven te betalen bioscoop eigenlijk helemaal Nieuwe Stadsblad en op voor een kaartje! g» niet kennen. En dit terwijl LOOK-TV kan je ons pro- Wij hopen dat jullie bin- ze juist hele leuke films gramma meestal wel vin- nenkort snel naar een film draaien!" den. komen kijken in Wenneker Daarop kwam Wenneker Ci- Voor de films in de school- Cinema en dat jullie het on- nema, bij monde van Gerard vakanties maken we altijd wijs leuk gaan vinden." Sparla, uiteraard met een een flyer die van tevoren op spontane reactie voor deze scholen bezorgd wordt. Een Groeten van Gerard Vele mensen genoten jarenlang van een groene oase tussen kinderen. keer per jaar komen er ook (Wenneker Cinema) twee wijken, nu is alles grauw en kaal. foto: N. Ahmic De aanplant van de midden- 60-70 procent oud en ziek. 1x1 piM MIFI l\A/*\ en zijbermen groeide uit tot Daardoor was er sprake van 3 een oase tussen Groenoord- De mailbox stroomt nog steeds vol met opmerkingen over de Churchillweg. De reactie van de oud-Tuin en Landschapsarchitect van de gemeente Schiedam (ook ontwerper van Park Kethel), Herman Ketel, willen wij u zeker niet onthouden. Door de redactie SCHIEDAM - „In de jaren ze ventig werkte ik mee aan het groenontwerp van deze verkeersweg. Gekozen werd voor een massieve bosgordel die scheiding zou gaan ma ken tussen twee van elkaar architectonisch vreemde woongebieden. Enerzijds de toen al lang bestaande popperige laagbouw van Tuindorp Kethel met haar eigen karakter en anderzijds de nieuwe in ontwikke ling zijnde hoogbouw van Groenoord. De begroeiing van de Kra- lingse Bosdreef stond hier bij model, met haar bosstro- ken. Een lange dubbele rijweg, tussen Groenoord-Zuid en Groenoord-Noord, zou door het boskarakter een rustge vend verkeersgbied worden voor haar vele gebruikers. een verhoogde kans op bre- Midden en Tuindorp-Kethel. kende takken. Dit bracht het Ook de tram voerde de reizi- nodige gevaar voor de weg- ger door een groene tunnel. gebruikers met zich mee. Se- Wat hebben de weggebrui- lectiefkappen gaf volgens de kers in die veertig jaren gemeente geen garantie dat genoten van de rijke voor- de gezonde bomen nog lan- jaars- en najaars kleurscha- gere tijd mee konden gaan. keringen die de bomen en Vandaar dat de gemeente struiken ons boden. Be- besloot om vrijwel alle bo- dankt mooie Churchillweg, men aan de Churchillweg namens mens en fauna." te kappen en nieuwe bomen aan te gaan planten. Maar niet alleen de bomen wer den geveld, ook de tussen liggende beplanting moest weg." GroenLinks heeft wethouder Wijten verzocht de herplanting aan te pas sen en inmiddels heeft de wethouder een gesprek met de bewoners over eventuele aanpassingen toegezegd. Herman Ketel Ed Gloudi van GroenLinks laat weten de kap en de slechte inspraak na over leg met bewoners aan de orde te hebben gesteld in de raadscommissie. „Van de 115 bomen langs deze weg was volgens de gemeente Schravenlant begint straks fris en duurzaam', dat is de titel van een artikel dat vorige week in deze krant stond. De school is bezig om duurzaam en energiezuinig te worden. Wij zitten in groep 8, gaan volgend schooljaar niet alle- .maal naar Schavenlant en toch viel dit ons op. Wij vinden namelijk dat Schravenlant goed bezig is. Een duurzame school is goed voor het milieu, maar ook gezond voor de leerlingen door het luchtzuiverings systeem. Wij vinden het belangrijk dat leerlingen goed kunnen leren op school. Soms kunnen wij ons ook niet zo goed concentreren, als het bijvoorbeeld warm is in de klas. Ons lijkt het een goed idee dat alle scholen in Schiedam duurzamer wor den. We weten dat het duur is en sommige scholen hier geen geld voor hebben, maar wanneer je bijvoorbeeld zonne-energie gebruikt, bespaar je wel geld op de lange duur. Laatst stond in de krant dat Schie dam de groenste stad wil worden, maak de scholen dan ook groener. Ons lijkt het fijn om op een groene school te zitten, omdat het goed is voor het milieu, de leerlingen en het bespaart uiteindelijk ook geld. Scho len, word dus groener! Roy (12), Noa (12), Ben (12) Obs Het Windas Kinderen geven in deze column wekelijks commentaar op het nieuws. fietsenmafce^vanf Nederland: 2 jaar garantie op alle onderdelen 10 jaar garantie op frame en voorvork Gratis servicebeurt na 6 weken t.w.v. 25. "Vraag naar de voorwaarden in de winkel of kijk op halfords.nl ^8^ Pfct Ts kftwtty. diftt Ts HoWowte. Voor meer INFORMATIE en VOORWAARDEN kijk op onze SITE of BEL! Pruimendijk 16 - 2988XN Ridderkerk - info@detheetuinrijsoord.nl

Het Nieuwe Stadsblad | 2013 | | pagina 7