Voorkeur minister van Infrastructuur en Milieu voor Blankenburgtunnel IP® Rijksoverheid Als eerste stap voor betere bereikbaarheid regio Rotterdam Voorkeur Blankenburgtracé Een goede bereikbaarheid van de regio Rotterdam is belangrijk voor een sterke economie. Uit verschillende onderzoeken blijkt dat na 2020 de bereikbaarheid van de Rotterdamse regio nog niet optimaal is. Om die reden is een Ontwerp-Rijksstructuurvisie opgesteld met daarbij een concreet pakket van investeringsmaatregelen om de regio Rotterdam ook op lange termijn bereikbaar te houden. Een van de onderzochte investeringen voor een betere bereikbaarheid van de regio Rotterdam is de Nieuwe Westelijke Oeververbinding (NWO): een nieuwe tunnelverbinding die de A15 en A20 met elkaar verbindt. Onderwerp van deze Ontwerp-Rijksstructuurvisie is de bereikbaarheid van de regio Rotterdam en het bijbehorende maatregelenpakket. De keuze voor een NWO is de eerste stap. Daarnaast zijn afspraken gemaakt over vervolgonderzoek naar oplossingen voor de andere knelpunten in het netwerk. In deel 1 van de Ontwerp-Rijksstructuurvisie worden de overwegingen toegelicht die hebben geleid tot de gekozen strategie om de bereikbaarheid van de Rotterdamse regio duurzaam te verbeteren. Hierbij is het Plan-milieuefFectrapport (Plan-MER) Rotterdam Vooruit voor de benodigde milieu-informatie opgesteld. Voorde NWO is in 2011 samen met omwonenden, bedrijven, belangenorganisaties en lokale overheden verkend wat het meest geschikte tracé is voor een nieuwe tunnel: het Oranjetracé, dat ter hoogte van de Maeslantkering ligt, of het Blankenburgtracé, dat ten westen van Vlaardingen en ten oosten van Rozenburg ligt. Inmiddels heeft de minister op basis van onderzoeken, gesprekken met verschillende partijen in de regio en het advies van de regionale bestuurders een voorkeur uitgesproken voor het Blankenburgtracé, variant Krabbeplas-west. Deze voorkeur is uitgewerkt in deel 2 van de Ontwerp-Rijksstructuurvisie en bevat tevens de optimalisaties uit Tweede Kamerdebatten in 2012. Bovendien is een Plan-MER NWO opgesteld waarin de milieueffecten van verschillende tracés zijn beschreven. Wilt u reageren? In uw reactie kunt u ingaan op alle onderdelen van de Ontwerp-Rijksstructuurvisie 'Bereikbaarheid Regio Rotterdam en Nieuwe Westelijke Oeververbinding' en de twee Plan- MER'en. We stellen het op prijs als u uw zienswijze toelicht met argumenten en u aangeeft op welk onderdeel uw zienswijze betrekking heeft. Zo kunt u bijvoorbeeld ingaan op de volgende punten: - Staan er naar uw mening onjuistheden in de Ontwerp-Rijksstructuurvisie? - Zijn er zaken en/of belangen over het hoofd gezien? - Wordt u geraakt in uw belang? Zo ja, kunt u dat toelichten? Waar vindt u meer informatie? Alle documenten ten behoeve van de Ontwerp-Rijksstructuurvisie 'Bereikbaarheid regio Rotterdam en Nieuwe Westelijke Oeververbinding' en de twee Plan-MER'en kunt u downloaden via www.centrumpp.nl onder 'Projecten/Actuele zienswijzeprocedures'. Voor algemene informatie over de MIRT-verkenning Rotterdam Vooruit kunt u terecht op: www.rotterdamvooruit.nl en voor het project NWO op www.projectnwo.nl. Inzien Alle documenten ten behoeve van de Ontwerp-Rijksstructuurvisie en de twee Plan-MER'en kunt u ook van 3 april tot en met 14 mei 2013 tijdens openingstijden inzien bij de gemeente huizen van Vlaardingen, Maassluis, Westland en Rotterdam, evenals de deelgemeenten Rozenburg en Hoek van Holland, Rijkswaterstaat West-Nederland Zuid in Rotterdam en bij het ministerie van Infrastructuur en Milieu in Den Haag. Informatieavond Kom naar één van de vier informatieavonden in de regio. De avonden duren van 19.00 uur tot 21.30 uur. Medewerkers van de projectorganisatie zijn op locatie aanwezig om uw vragen te beantwoorden. Om 19.30 uur en 20.30 uur is er een presentatie over de Ontwerp- Rijksstructuurvisie 'Bereikbaarheid regio Rotterdam en Nieuwe Westelijke Oeververbinding'. De informatieavonden worden gehouden op: Datum Locatie Adres Zalen 9 april 2013 Stadswinkel Rozenburg Jan van Goyenstraat 1, 3181 HR Rozenburg Algemene hal stadswinkel/Raadszaal 11 april 2013 Hotel Inntel Leuvehaven 80, 3011 EA Rotterdam Panoramazaal Theater/Panoramazaal receptie 16 april 2013 Kerkv/d Nazarener Zwanensingel 1, 3136 GZ Vlaardingen Hal en kerkzaal 18 april 2013 De Kiem Kon. lulianaweggi, 2691 GC 's-Gravenzande Beatrixzaal en overige ruimte Hoe kunt u reageren? U kunt van 3 april tot en met 14 mei 2013 reageren. Wij ontvangen uw reactie bij voorkeur digitaal. Dat kan via www.centrumpp.nl. Daar vindt u onder 'Projecten/Actuele zienswijze procedures' alle documenten, inclusief een uitleg over de wettelijke procedure. Ook kunt u uw reactie richten aan: Centrum Publieksparticipatie, 'Bereikbaarheid regio Rotterdam en NWO', Postbus 30316, 2500 GH Den Haag. Het is daarnaast mogelijk om tijdens de informatiebijeenkomsten een mondelinge reactie te geven bij een notulist. Wat gebeurt er daarna? Het Centrum Publieksparticipatie bundelt alle zienswijzen. Begin juli 2013 kunt u die down loaden via www.centrumpp.nl. De reacties worden in een Nota van Antwoord opgenomen en voorzien van een antwoord. In een Nota van Antwoord wordt opgenomen of en op welke wijze de zienswijzen in de definitieve Rijksstructuurvisie en de twee Plan-MER'en worden verwerkt. U krijgt hierover schriftelijk of per e-mail bericht. Ook wordt u op de hoogte gesteld van de vervolgprocedure. Mede op basis van de door u ingebrachte reacties en diverse adviezen, waaronder het toetsingsadvies van de Commissie voor de milieueffectrapportage, zal de minister van Infrastructuur en Milieu de definitieve Rijksstructuurvisie 'Bereikbaar heid regio Rotterdam en Nieuwe Westelijke Oeververbinding' vaststellen en aanbieden aan de Eerste en Tweede Kamér. Tegen de vaststelling van de Rijksstructuurvisie 'Bereikbaarheid regio Rotterdam en Nieuwe Westelijke Oeververbinding' staat geen beroep open. Vragen? Voor vragen over de procedure kunt u contact opnemen met het Centrum Publieksparticipatie, telefoon 070 456 96 02. Voor inhoudelijke vragen kunt u contact opnemen met de project organisatie, e-mailadres: projectnwo(a)rws.nl of telefoon 010 402 70 63.

Het Nieuwe Stadsblad | 2013 | | pagina 13