Schiedam in het kort Kies bewust, kies Ooms >:-u /olm van Zadel [/Én Stemmen via Rabo-actie Filmmiddag in de kerk Cantatedienst in de Grote Kerk Beoordeling afzwemmen Muziek en poëzie Klassieke wereldmuziek Klarinettisten in de Jacobuskerk NVM Open Huis Zaterdag 6 april 2013 van 11.00 tot 15.00 uur Blikslagerstraat 27 te Schiedam Bonaparte tapijt Alive op 6 april van 11:00 - 15:00 uur m Ooms c www.nieuwestadsblad.nl Nieuwe Stadsblad woensdag 3 april 2013 19 De Vriendenstichting van Zwembad Zuid doet een beroep klanten en leden van de Rabobank Schie dam - Vlaardingen om in de maand april hun stem uit te brengen op de Vrien denstichting. Iedere klant mag een stem uitbrengen en leden van de bank twee. Ook klanten die tijdens de stemperiode lid worden mogen hun stem uit brengen. Het uitbrengen van een stem doe je via www.ra- bobank.nl/schiedam-vlaar- dingen. In de achterzaal van de St. Jan Vistatiekerk wordt woensdagmiddag 13 april een film vertoond: 'Des hommes es des dieux'. Acht monniken proberen zich tijdens de Algerijnse burgeroorlog te handhaven in een kleine dorpsgemeen schap. Ze komen voor we zenlijke vragen te staan: blijven of weggaan, toegeven aan terreur of vasthouden aan idealen. De kerk is in de Mgr. Nolenslaan (Lieftinck- plein), de e bijeenkomst be gint om 14.00 uur, tot 16.30 uur. Toegang: een vrijwillige bij drage. In de Grote Kerk wordt zon dag 7 april om 10.00 uur een cantatedienst gehouden, waarin Bach's Cantate Nr. 6 -'Bleib bei uns'- zal worden uitgevoerd door het koor 'Vocalis St.Jan', begeleid door het Z.W. Bachorkest. Ook verlenen enkele vocale solisten medewerking. Aan vang: 10.00 uur en de toe gang is vrij. Op 30 maart heeft ZVVS in de Kulk het diplomazwem- men voor het C-diploma georganiseerd. Als afge vaardigde van de Nationale Raad Zwemdiploma's (NRZ) was dhr. Leeuwenstein aan wezig. Hij beoordeelde het niveau van zwemmen van de kandidaten op een rap portcijfer dat ligt tussen 8 en 9. Dit mag voor deze kinderen een uitzonderlijk goed com pliment worden genoemd. Ook een fraaie prestatie voor de zweminstructeurs van ZVVS. De volgende zwemmers hebben het Zwem-ABC nu compleet: Yordi Kreuning, Kevin Dekker, Milan Marko- vic, Fabienne Weeda, Floor- tje de Jonge, Job Boeser, Zara Yerlikaya, Zumra Tamer, Vanwege een ongelukkige verwarring wordt Ted, een dromerige bouwvakker, aangezien voor een beroemd archeoloog en op expeditie gestuurd naar Peru. Met hulp van zijn hond Bieber, een dappere professor en een stomme papegaai probeert Ted de verloren stad van de Inca's te redden van een groep gemene schatzoekers... Zondag 7 en woensdag 10 april in Wenneker Cinema. Met: Stemmen van Jan Kooijman, Keet! en Jandino. Zie: www.wennekercinema.nl Mats Boer, Jack Meinen, Sven Snel, Vera van Leijen en Thierry Zuiver. Voor meer informatie over zwem les, wedstrijdzwemmen, waterpolo, onderwaterhoc- key en trimzwemmen zie de vernieuwde site: www. zvvs.nl. Muziekliefhebbers, muzi kanten, muziekkenners, zangers, dichters, schrijvers, lezers, luisteraars, levensge nieters, bourgondiërs, Schie dammers, Rijnmonders, cultuurminnaars: de 19de editie van Muziek en Poëzie bij Asher aan de Schie komt er aan! Uiteraard op de bekende lo catie: Restaurant Asher op de Hoogstraat 124, zondag 7 april om 14.00 uur. Entree is gratis. Er is een open podium waar je je op de dag zelf voor aan kunt melden. De Korenbeurs start zon dag 7 april (12.15 uur) twee gloednieuwe gratis toegan kelijke concertseries. De eer ste serie is een vervolg op de succesvolle serie Klassieke Wereldmuziek, die afgelo pen najaar grote belangstel ling trok. Het eerste concert, 7 april aanvang 12.15, wordt verzorgd door het Antonela Lucia Trio. De serie Klas sieke Wereldmuziek is om de week op zondag en wordt afgesloten op zondag 16 juni met niets minder dan het grootste en oudste tango Or kest van Nederland OTRA. Ook start er 14 april een serie Latijns-Amerikaanse Muzikale Ontmoetingen. In deze, eveneens gratis toegankelijke, concertserie staat het Trio Xaramundi (Mirre Valkenburg, zang, Alvaro Rovira Ruiz, gitaar en Helene Jank, zang en per cussie) centraal. Op zondag 14 april start deze serie met het Spaanse duo Irene Novoa (zang) en Rafael Morales (el.bas). Ope ningstijden: zaterdag en zondag van 10.00 tot 22.00+. Toegang is altijd gratis. Het geluid van bijna 60 klarinetten bij elkaar; wie benieuwd is hoe dat klinkt moet zaterdag 6 april in Schiedam zijn. Daar organiseert muziekver eniging Sint Radboud, onder meer bekend van Schiedam Proms, een klarinettisten- dag met bijna 60 deelnemers uit heel Nederland. Deze grote groep mensen, van jong tot oud, repeteert de hele dag aan een afwis selend repertoire. Om 16.00 uur wordt de dag afgesloten met een concert in de Jacobuskerk in Schie- dam-Noord. Publiek van alle leeftijden is van harte welkom dit te ko men meemaken. Het concert is gratis toegan kelijk. Ruime 5-kamer eengezinswoning op 143m2 eigen grond, gelegen in een rustige woonwijk aan de rand van Schiedam- Noord. De woning is goed onderhouden en al het houtwerk is uitgevoerd in hardhout met dubbele beglazing. In 2009 is de moderne en complete keuken geplaatst. De badkamer aan de voorzijde is uitgebouwd, het balkon aan de achterzijde is bij de slaapkamers betrokken. Hierdoor is er een ruime Ie verdieping ontstaan. Aan de voorkant van de woning bevindt zich een stenen berging en is er een parkeerplek op eigen grond. De verzorgde tuin beschikt eveneens over een houten berging, een zonnescherm en achterom. Woonopp. 147m2, bouwjaar 1987. makelaardij Ibhuis Makelaardij Thuis Westhavenkade 14 3131 AB Vlaardingen 010-474 37 71 www.makelaardij-thui brengt nieuw leven in het interieur. Alive is een unieke collectie met abstracte bloempatronen en grafische prints, gecombineerd met 14 frisse kleuren. Als kamerbreed tapijt of vloerkleed is Alive een vrolijke en hippe noot in huis, en zorgt voor een expressieve sfeer in je interieur. Laat zien wie je bent en speel met kleuren en dessins. breed 169.95 p/mtr Weet wat er leeft Vlaardingen i Burgemeester Pruissingel 70-b Schiedam Charlotte de Bourbonstraat 6 Schiedam I Mgr. Nolenslaan 65 Keurig onderhouden 3-kamer appartement op de 2e verdieping Met eigen parkeerplaats en gemeenschappelijke fietsenstalling Heerlijk lichte woning met luxe keuken en prima badkamer 175.000,- k.k. Statige jaren '30 twee onder één kap woning Gelegen in rustige straat in de wijk West Karakteristieke uitstraling met originele details 350.000,- k.k. Bijzonder ruime eengezinswoning met tuin op het zuiden Tuingerichte woonkamer, ruime keuken en 4 grote slaapkamers Goed onderhouden woning in een prettige woonomgeving 229.900,- k.k. HQ PARTNER IN DYNA Vestiging Rotterdam, Maaskade 113 I Tel.010-424 88 88lwww.ooms.com I rotterdam@ooms.com m 1 „bf: Vestigingen in: Rotterdam, Barendrecht, Capelle a/d IJssel, Dordrecht, Hellevoetsluis, Schiedam, Spijkenisse "1 ■i -"V™ Weet wat er leeft

Het Nieuwe Stadsblad | 2013 | | pagina 19