Gemeente aan de slag met Goteborg Wie heeft dit werk gezien? Zeilmakerij de Bruijn Meijer KORT NIEUWS COLOFON Chinees-Japans Specialiteiten Restaurant New City introduceert een nieuw concept. Dit houdt in ONBEPERKT: fl stusGfl ièobb Chinees-Japans Specialiteiten Restaurant New City www.nieuwestadsblad.nl Nieuwe Stadsblad woensdag 3 april 2013 3 Een compleet overzicht van de lezersreacties op de Goteborg is vanaf donderdag 4 april te vinden op onze website: www. nieuwestadsblad.nl. Reageren is nog steeds mogelijk via: redactie.ns@wegenermedia.nl. foto: pr De gemeente gaat binnen enkele weken verkeersdrempels aanleggen op de Goteborg. Op deze toegangsweg tot twee wij'ken in Sveaparken wordt structureel te hard gereden. Door de redactie SCHIEDAM - De gemeente laat weten van de situatie op de hoogte te zijn en er in het verleden al een verkeers kundige op af te hebben gestuurd om onderzoek te doen. Daaruit is inderdaad gebleken dat er structureel harder dan 30 km/uur wordt gereden en de gemeente is nu van plan om op korte termijn iets aan deze door velen als gevaarlijk ervaren situatie te doen. „We moe ten het even inpassen in de werkzaamheden, maar we gaan er snel aan begin nen. Denk eerder in weken, dan in maanden", laat een woordvoerder weten. Veel bewoners in de directe omgeving zal dat goed in de oren klinken. Wij kregen namelijk veel reacties bin nen naar aanleiding van het artikel over de weg, vorige week in onze krant. De verkeersdeskundige van (vrijwilligersorganisatie) Veilig Verkeer Nederland die onlangs op verzoek van Café voor vrijwilligers SCHIEDAM - Het eerste Vrijwilligerscafé van Schiedam gaat 11 april van start. Het café is een ontmoetingsplaats voor vrijwilligers van vrijwil ligersorganisaties. Het biedt de mogelijkheid elkaar en eikaars werk beter te leren kennen, ervaringen uit te wis selen en samenwerking te zoeken. De avond, met hapje en drankje, is gratis en wordt van 19.30 tot 22.00 uur gehouden in ontmoetingscentrum De 5 Molens aan de Nieuwe Damlaan 818. Aanmel den: vrijwilligerscafe@ gmail.com bewoonster Cécile Hage naars ter plekke kwam kij ken heeft inmiddels ook een aanbeveling aan de gemeen te geschreven. Uit dit onder zoek is gebleken dat de Go teborg oprijdend hét bord 30 km/u lastig waarneembaar is. „Het staat (te) dicht op de drukke gebiedsontsluiting- SCHIEDAM - In de nacht van woensdag 27 op donderdag 28 maart is ingebroken in het atelier van kunstenares Sarah van der Pols aan de Nieuwe Haven 105. Naast de gebruikelijke apparatuur zijn er twee grote, ingelijste tekeningen ontvreemd. „Daar mijn werken als pro fessioneel beeldend kunste naar zeer herkenbaar van stijl zijn, lijkt het mij onmo gelijk om de werken door te verkopen, en het verbaasd me sowieso dat dergelijk grote werken zijn meegeno men", zegt de kunstenares. De hoop van Van der Pols is dat de tekeningen nog er gens opduiken in het Schie- damse circuit. Daarom deed ze het ver- weg. In veel gevallen wordt dan ook sneller dan 30 km/ u gereden, mede door het rechte in asfalt uitgevoerde wegvak. Vervolgens is het de vraag, waarom er zes in-/uitritten nodig zijn voor een parkeerterrein. De ver keersveiligheid is hier niet mee gediend." Als aanbeve lingen worden een verplaat sing van het 30 km-bord genoemd, het aanbrengen van een drempel net na de laatste in/uitrit en het aan brengen van een plateau ter hoogte van de brug naar De Velden. Bewoner Aad van Iperen- burg ervaart de weg zelf niet als levensgevaarlijk, maar denkt ook dat er met een paar aanpassingen al veel verbeterd zou worden. De inrit/uitrit van het parkeer terrein die het dichtst bij de Slimme Watering ligt, moet volgens hem worden geslo ten. „Nu is het zo dat rechts- afslaand verkeer vanaf de Slimme Watering opgehou den wordt door c.q. moet stoppen voor auto's die het parkeerterrein oprijden of verlaten. Deze 'opgehouden' auto's blokkeren vervolgens het fietspad langs de Slimme Watering. Ook zie je meer maals dat rechtsafslaand verkeer moeite heeft om zo wel het fietsverkeer (dat van 2 kanten komt) en het ver keer van en naar de parkeer plaats tijdig te signaleren." Hans Boslooper wijst op de rare bocht in de weg. „Ik be grijp niet dat dit zo gemaakt is, het passeren van auto's is hier erg lastig. Aan de slag: een normale bocht én ver keersdrempels." Ook de 10-jarige Jette van Hoegee reageerde: „Ik fiets elke dag vier keer over de Goteborg, vaak rijden de auto's daar heel erg hard en dat vind ik hartstikke ge vaarlijk en ik vind het ook zielig voor alle meerkoetjes die daar dood gaan." Debora Elderkamp laat weten dat bij bijna elk wijkoverleg er over de weg geklaagd is en wordt. „Ik ben erg blij dat dit nu weer besproken gaat worden en hoop dat er nu wel iets gedaan wordt op deze weg waardoor het voor mens en dier veiliger wordt." De gemeente wijst er op dat er donderdag 4 april weer een wijkoverleg Spaland/Svea- parken plaatsvindt. Tijd en locatie zijn te vinden via de gemeentesite. Wie inlichtingen heeft kan mailen met de redactie: redactie.ns@ wegenermedia.nl. zoek aan onze redactie een afbeelding te tonen van de werken. Hierboven is een van de ge stolen werken te zien. Het andere portret is een staan de tekening van een vrouw in rode kledij in een verder overwegend grijze omge ving. WGGGNGR Media Contactgegevens redactie Bezorgklachten Prins Hendrikkade 16a, Postbus 1980 I www.deweekkrant.nl/ 3000 BZ Rotterdam T (088) 01310 00 verspreidklachten E redactie.ns@wegenermedia.nl T (0900) 424 57 26 1 www.nieuwestadsblad.nl Familieberichten Contactgegevens media-advies E familieberichten@wegenermedia.nl en advertentieverkoop T (088) 0137268 Voor informatie over de Zelf een familiebericht opgeven kan via advertentiemogelijkheden www.familieberichtenonline.nl neemt u contact op met uw accountmanager of bel met Rubrieksadvertenties (088) 013 03 45. Of mail ons via E telesales@wegenermedia.nl adverteren.zuidholland@ T (0900) 6743836 wegenermedia.nl Druk Directeur/uitgever Wegener Nieuwsdruk Peter Stadhouders Algemene voorwaarden en overige informatie Algemeen hoofdredacteur I www.wegenermedia.nl Mart Jochemsen E M.Jochemsen@wegenermedia.nl Nieuwe Stadsblad is een uitgave van Wegener Media BV. Eindredactie Nieuwe Stadsblad Aangeboden kopij kan zowel worden Karin Moerman geplaatst in de gedrukte als digitale uitgaven van Wegener Media BV. Chef regioredactie Annemieke Anneveldt Wegener Media BV Gedurende de hele maand maart en april krijgen alle gasten een introductie prijs. Normaal 20,50 NU 16,50 p.p. van maandag t/m vrijdag Weekend normaal 22,50 NU 18,50 p.p. (kinderen 0-3 jaar gratis, van 4 t/m 11 jaar (ma-zo) 9,50 p.p.) Voor reservering bel 010-4158241 Abtsweg 71-73, Rotterdam-Overschie, www.newcity-rotterdam.nl Gratis parkeren Ook dit seizoen staan wij weer voor u klaar Openingstijden: dinsdag t/m vrijdag 08.30-17.00 uur mei, juni en juli ook zaterdag 09.00-13.00 uur 's Maandags gesloten Koningin Wilhelminahaven N.Z. 2 3134 KE Vlaardingen (ingang Doggerstraat) Telefoon 010 - 4343747 www.zeilmakerij.bm.nl

Het Nieuwe Stadsblad | 2013 | | pagina 3