KRAAMBEURS Thea Bakker aanwezig bij kroning op 30 april ZATERDAG 6 APRIL Nieuw: Tafeltje aan de Schie VAN 10:30 TOT 16:00 UUR ANBO-NIEUWS ANB0 bestaat 112,5 jaar; tijd voor een feestje net ziekenhuis van... Roze en blauw J? Vlietland ZELFSTANDIG ELEKTROMONTEUR Jazeker Geloof www.nieuwestadsblad.nl Nieuwe Stadsblad woensdag 3 april 2013 8 Als Thea Bakker op de vierde vrijdag in maart haar brievenbus opent en er een brief met het logo van de Verenigde Vergadering der Staten Generaal uithaalt kan ze in de lift haar nieuwsgierigheid nog bedwingen. Door Kathy Huitema SCHIEDAM - Eenmaal boven rist ze de envelop open en leest tot haar grote verba zing dat ze is uitgenodigd om de kroning van - nu nog - kroonprins Willem Alexander bij te wonen in de Nieuwe Kerk in Amster dam, op dinsdag 30 april. Thea Bakker: „Ik was per plex toen ik de inhoud van de brief las, liep recht streeks naar de telefoon om mijn kinderen te bellen en hen het heuglijke nieuws te vertellen. Ze reageerden heel enthousiast en mijn dochters boden natuurlijk onmiddellijk aan mij te cha peronneren! Daarna heb ik een kopje thee gezet en ben ik even gaan zitten." Dan rijst meteen de vraag: hoe kom ik aan deze uitnodi ging? „Later ben ik gebeld door de chef van het kabi net van de gemeente en hij De Schiedamse Thea Bakker is straks een van de 501 'gewone burgers' die bij de kroning aanwezig zijn. foto: Marius Schinkel SCHIEDAM - Dit jaar bestaat Theater aan de Schie 15 jaar, tijd voor iets nieuws. De om loop van de theaterfoyer is, met steun van Fonds Schie dam Vlaardingen, opnieuw ingericht en aangekleed. Sinds kort is er ook Tafeltje aan de Schie; een nieuw concept, bestaande uit een arrangement met koffie of thee en zoete versnaperin gen, vooraf en drankjes en hapjes in de pauze en na af loop van de voorstelling. De gasten beschikken de gehele avond over een eigen tafel tje, dat voorafgaand aan de voorstellingen te reserveren Theatergasten kunnen bij het reserveren van een voor stelling een Tafeltje aan de Schie bijboeken, een ex clusief theaterarrangement voor twee of vier personen. Gasten worden naar de spe ciaal voor hen gereserveerde tafel begeleid en maken hier gebruik van een exclusief arrangement, bestaande uit koffie of thee en zoete versnaperingen vooraf en drankjes en hapjes in de pauze en na afloop van de voorstelling. Niet meer in de rij staan voor de bar en met een fantastisch en prachtig uitzicht op de theaterfoyer, is dit dé garantie voor een zorgeloze avond uit in The ater aan de Schie. Tijdens de uitverkochte voorstelling van Ruth Jacott, afgelopen donderdag, is Tafeltje aan de Schie officieel gepresen teerd aan enkele gasten van het theater. Tafeltje aan de Schie is dit seizoen nog te re serveren bij de cabaretvoor stelling van Richard Groe nendijk (donderdag 4 april), het pianoconcert van Wibi Soerjadi (zondag 21 april) en bij het muzikale programma van Jon van Eerd en Lone van Roosendaal (woensdag 1 mei). Tafeltje aan de Schie is te reserveren via de thea terkassa: (010) 2 467 467. vertelde dat er één afgevaar digde uit Schiedam de kro ning bij mag wonen en dat er unaniem is besloten dat ik dat ben." Thea Bakker is moeder van vier kinderen en oma van elf kleinkinderen. Sinds jaar en dag is ze Buitengewoon Ambtenaar van de Burger lijke Stand: „Ik kan -niet meer achterhalen hoeveel huwelijken ik heb gesloten, maar het zijn er heel wat!" En dagelijks staat mevrouw Bakker met raad en daad de parochie van de St. Li- duina Basiliek bij. „Ik ben langzaam maar zeker in dit kerkwerk gegroeid. Het houdt zoveel in, dat ik het niet zomaar achter elkaar kan opnoemen. Mogelijk is dit allemaal bepalend ge weest voor het plekje in de Nieuwe kerk." De uitnodiging houdt me vrouw Bakker dagelijks be zig: „Ik ken de beelden van de televisie, je ziét leden van de Koninklijke Familie, af gevaardigden van bevriende koningshuizen, bijzondere missies van landen of orga nisaties en nu realiseer ik medaar zit ik straks bijDat vind ik zo bijzonder. Ik denk dat de werkelijkheid pas achteraf tot me doordringt." In de Nieuwe Kerk in Am sterdam zullen ongeveer 2000 genodigden aanwezig zijn. Mevrouw Bakker is een van de 501 'gewone bur gers' die zijn uitgekozen om de kroning bij te wonen. Op het getal van 501 kwamen de provincies uit door een verdeelsleutel naar de be volkingsdichtheid. Wat een veranderingen staan ons te wachten bij de ANBO. De samen werking met het FNV per 1 april is beëindigd, daardoor krijgen deze leden vanaf die datum niet meer het prachtige kleurenmagazine in de bus, kunnen zij geen gebruik meer maken van alle voorde len die een ANBO-lidmaatschap met zich mee brengt. Denk aan korting op de zorgpremie, hulp bij belastingaangiften, deelname aan het Energiecollectief, korting op reizen, maar vooral de vele activiteiten die de afdeling Schiedam organiseert. De Fancy Fair voor het Kika Kinderkanker fonds is ondanks de bittere kou die dag een succes geworden. Voor aanvangstijd stond men al te wachten en de hele dag is het lekker druk geweest. Iedereen bleef gezellig een drankje drin ken en een praatje maken, maar vooral de opbrengst -ruim vijfhonderd euro voor het fonds- is een geweldig resultaat. Er was zelfs een anonieme donatie van honderd euro. Super, hier word ik dus heel blij van. Nog dank aan alle vrijwilligers van die dag. Er zijn mensen die echt weken bezig zijn geweest met de organisatie. Vrijwilligers! Mensen waar je niet zonder kunt. Tot volgende week. Joke Ballijns U kunt verschillende presentaties bijwonen, verzorgd door een gynaecoloog, verlos kundige en een kraamverpleegkundige: Borstvoeding (11.00, 12.00, 13.00,14.00 en 15.00 uur; duur 50 min.) Bevallen in het ziekenhuis (11.30, 13.00 en 15.00 uur; duur 50 min.) Bevallen onder leiding van de verloskundige (12.30 en 14.00 uur; duur 30-45 min.) Kraamzorg Verder kunt u een kijkje nemen in een nagebootste verloskamer en kunt u bij de kinder- verpleegkundige terecht voor al uw vragen over de zorg voor uw kind. De diverse stands bieden informatie over verzorging, kraamzorg en kinderopvang. Hier kunt u tevens terecht voor baby- en kinderkleding of kraamcadeautjes. Let wel: aankopen kunnen alleen contant worden afgerekend. Ziekenhuis Beter worden doen wij samen Vlietland 2 3118 JH Schiedam 010 893 93 93 www.vlietlandziekenhuis.nl ELEKTRO/EMDEE Elektro EMDEE is per direct op zoek naar een om het team uit te breiden. Heb jij ruime ervaring in elektrotechniek en beveiliging? Ben je servicegericht? Wil je werken in een klein team? Ben je in het bezit van rijbewijs BE en woon je in, of in de naaste omgeving van Vlaardingen? Stuur dan vandaag je sollicitatie met CV nog naar: t.a.v. Mariëtte Judels de Column van Kees Risseeuw Schiedam (010) 473 11 50 www.hypotheker.nl Heeft u het nog? Of bent u het kwijt, of staat u op het punt om het te verliezen. Het geloof. En dan bedoel ik niet de religieuze kant van het geloof, maar het geloof in onze regering. Onze bestuurders, de mensen die Nederland moeten leiden. Wees eens eerlijk... Bij mij ebt het weg hoor. Ik kan niet anders concluderen dat we steeds verder afglijden. De werkloosheid loopt op. De bouw ligt helemaal op zijn gat, de huizenmarkt net zo. De regering kondigt alleen maar bezuinigingen aan, maar krijgt hier, begrijpelijk, steeds meer weerstand op. In Duitsland gaat het echt beter met de economie dan in Nederland. De Dow Jones index in Amerika staat op een all time high. Onze AEX staat op de helft van "onze" all time high. De banengroei in Amerika is explosief. De werkloosheid daalt. En wat gebeurt er in Nederland? Eigenlijk alleen maar het tegenovergestelde. Misschien moeten we toch maar gewoon concluderen dat "we" of "ze" er een zootje van maken. Ook op lager niveau, ons eigen gemeentebestuur, maakt er een potje van. De vaststelling van de WOZ-waarde van uw huis gaat in een toenemend aantal gevallen helemaal fout. Zo erg dat er een flink aantal gemeenten onder toezicht zijn geplaatst! Het aantal bezwaarschriften is niet van de lucht, net als het aantal adviseurs of woz-bureautjes die u helpen met het vaststellen van de juiste waarde en het bezwaarschrift. En uiteraard doen ze dat niet voor niets. Begrijp me goed, ik ben uiteraard tegen een te hoge WOZ-waarde maar uiteindelijk betalen we zelf het gelag. Als u gelijk krijgt en de waarde wordt aangepast naar beneden, scheelt u dat een paar tientjes belasting. Maar de kosten die gemaakt worden om de gemeente zover te krijgen, worden gewoon weer uitgesmeerd over de gemeentelijke heffingen. Zo betalen we het toch weer zelf! Het is wel kwalijk dat de gemeente te hoog taxeert. Ze hebben er zelf belang bij want de belastingen die we moeten betalen zijn gebaseerd op de WOZ-waarde. Dus, hoe hoger de waarde, hoe meer inkomsten voor de gemeente. En natuurlijk doen ze het niet met opzet, maar toch... Vorige week gloorde er nog licht aan het einde van de tunnel. Prompt brak de lente door, en zaten we buiten op terrasjes. Nu zijn weer terug bij af. De winter is terug, en het licht in de tunnel is alweer uitgedoofd. Wat moeten we toch met deze regering. Je kunt toch niet blijven bezuinigen. Dan geven mensen straks helemaal niks meer uit, en dat is toch echt funest voor de economie. Geld moet rollen! Maar nu staat het vast. Mail uw reactie naar: kees.risseeuw@hypotheker.nl

Het Nieuwe Stadsblad | 2013 | | pagina 8