Denk mee over oplossen eenzaamheid ouderen STADHOUDERSHOF wi Tycho Jesse naar voorleesfinale Mooie hoge plafonds rustieke balkpartijen en mooie schuifpuien zorgen voor een exclusief karakter. JXJl- Informatie en verkoop: ANB0-NIEUWS Die heerlijke lente is nu dan eindelijk in aantocht ^RCHIleMX Op deze plek monumentaal wonen in de Te koop:zes luxe appartementen met ieder twee parkeerplaatsen. Indeling naar eigen inzicht bepalen. o www.nieuwestadsblad.nl Nieuwe Stadsblad woensdag 17 april 2013 16 2 - qRo Maar liefst 39 procent van de ouderen in Schiedam is eenzaam. Iets waar wethouder Grijzen, ondanks grote bezuinigingen, graag iets aan wil doen. En dat juicht Nico van der Vliet van de Algemene Ouderenbond (ANBO) uiteraard van harte toe. Van de redactie SCHIEDAM - Van der Vliet ziet helaas eenzame mensen ge noeg in zijn omgeving. „De gemiddelde mens wordt verliefd rond de volwassen leeftijd en met een partner ga je samen het leven door. Meestal volgt daarna een gezin met weer alle vormen van gezelligheid. Helaas gaat in de laatste periode in het leven een van de twee part ners het eerste dood en blijft er een achter. Dan slaat de eenzaamheid vaak hard toe. Kinderen wonen ver weg of hebben weinig tijd." Eenzaamheid heeft vaak ook lichamelijke klachten tot gevolg. „Vaak gaat de ge zondheid door het isolement hard achteruit, maar door dat we nu geen gratis OV meer hebben voor ouderen moeten die nu "lopen" naar artsen en daarna allerlei be- De gemeente stelt prioriteit aan het oplossen/voorkomen van eenzaamheid bij ouderen. Wie denkt er mee? foto: wm handelingen ondergaan die handenvol geld kosten. Dat de gezondheidskosten uit de bocht gieren is natuur lijk de schuld van die veel te oud wordende ouderen. Het wordt tijd dat er in dit land eens echt wordt geke ken naar oorzaak en gevolg en dan niet eenzijdig vanuit een bepaalde invalshoek ge keken en gehandeld wordt, maar vanuit het hele ver haal in deze samenleving." Een fantastisch initiatief vindt Van der Vliet het on derzoek van de gemeente naar de mogelijkheid om twee busjes (geschikt voor acht personen met rolstoel of rollator) te laten rijden bestuurd door vrijwilligers, die vanuit de DrieMaasstede een route rijden langs alle voor senioren en WMO'ers SCHIEDAM - De spannende provinciale finales van De Nationale Voorleeswed- strijd komen er aan. Wie zal de voorleeskampioen van Zuid-Holland worden? Schiedam wordt vertegen woordigd door Tycho Jesse den hartog van de St. Wil- librordus. De provinciale finale van Zuid-Holland wordt gehou den op 24 april in het Bibli otheektheater in Rotterdam en begint om 14.00 uur. In totaal zullen twaalf kin deren uit de groepen 7 of 8 van diverse basisscholen uit de provincie Zuid-Holland strijden om de titel 'Pro vinciale voorleeskampioen 2013'. De winnaar van de provinciale finale krijgt een grote beker, een boekenbon en een oorkonde. Ook mag de winnaar het woensdag 29 mei opnemen tegen de elf andere provinciale voor- leeskampioenen tijdens de landelijke finale van De Na tionale Voorleeswedstrijd, dié wordt gehouden in Mu ziekcentrum Vredenburg. De uiteindelijke winnaar mag zich een jaar lang 'De Nationale Voorleeskampi oen 2013' noemen. Daarnaast wordt De Nati onale Voorleeskampioen 2013 een jaar lang kinderdi recteur van het Kinderboe kenmuseum. Hij of zij heeft een belangrijke rol bij de start van tentoonstellingen en evenementen en ziet er op toe dat het museum leu ke dingen organiseert voor kinderen. 3566 scholen Dit jaar hebben maar liefst 3.566 scholen hun school kampioen aangemeld. Deze leerlingen, afkomstig uit de groepen 7 en 8, mogen zich schoolkampioen noemen. In de provincie Zuid-Holland waren dit 473 kinderen. Ty cho Jesse'neemt het op tegen elf andere finalisten. nuttige punten, zoals het Vlietland de verzorgings centra, de wijksteunpunten, de Beukenhof, de ANBO, het centrum en het station. „Een busje dat als lijndienst rijdt dus met vaste tijden en opstapplaatsen. Wethouder Grijzen heeft in ieder geval laten wéten dat de gemeente prioriteiten gaat stellen en dat goede ideeën om de eenzaamheid tegen te gaan zullen worden gehono reerd. Bij de ANBO hebben ze al zeer veel ideeën, maar Van der Vliet hoopt dat veel meer Schiedammers mee willen denken over het op lossen van eenzaamheid bij met name ouderen. O Reageren? red actie. ns@> vvegenermedia.nl Eerst moet ik iets rechtzetten, alhoe wel de persoon zelf er niet zö zwaar aan tilt. Maar ik wel. Vorige week heb ik een fout gemaakt met de naam van onze coördinator belastingen, zoals ieder een weet is dit André van Riel. Ik heb zijn achternaam omgedraaid, bij deze sorry. Ik heb zin in de lente en heb mij aange meld voor cle busreis naar Avifauna op donderdag 23 mei. Er zit een heerlijke boottocht bij en een lekker diner. Voor 35,- heeft u een fijne dag uit, er zijn nog een paar plaatsen vrij, wacht niet want vol=vol. Geef u op bij Nel of Peter via num mer 426 28 08. Ik heb er nu al zin in, maar moet nog even wachten, maar de voorpret is onbetaalbaar. Waar ik niet op hoef te wachten is onze jaarvergadering komende zondag 21 april. De sociëteit is open vanaf 10.00 uur en de vergadering begint om 11.00 uur. Na de vergadering krijgt u van de ANBO een kopje soep met een broodje. Ik hoop die dag veel nieuwe gezichten te zien. Ten- slotte zijn er veel nieuwe leden en ik heb gewed om een drankje dat er veel mensen die dag aanwezig zijn, dus laat mij niet in de kou staan. Kan ik gelijk persoonlijk met u kennismaken. Vergeet de jubileumactie niet: 12.50 tot eind 2013 en ik zou zeggen tot zondag! Tot volgende week! Joke Ballijns Hargplein 118 3121 VG Schiedam Telefoon(OIO) 246 4444 E-mail: info@ankebOdewes.nl Website: www.ankebodewes.nl

Het Nieuwe Stadsblad | 2013 | | pagina 16