Gewijzigd tijdschema Dodenherdenking v 1 M.C.M. de Grootspeld voor Van Gestel Werkgroep Scheepswerven in Schiedam start onderzoek "1 AFDELING IN BEELD Schiedam Gemeenteberichten Het s.s. Rotterdam van de Holland Amerika Lijn in dok op de werf van de N.V. Wilton's Scheepswerf en Machinefabriek (te Rotterdam). Dit is waarschijnlijk het s.s. Rotterdam IV dat te water werd gelaten in 1908 (beeldnummer 09709, fotograaf onbekend). 17 APRIL 2013 - PAGINA 1 De jaarlijkse lokale Dodenherdenking aan de Kop van de Plantage op 4 mei vindt plaats volgens een gewijzigd tijdschema. Door dit gewijzigd tijdschema is de krans- legging niet meer gebonden aan de vaste eindtijd van 20.00 uur. De inhoud van het programma blijft hetzelfde. Dit jaar wordt door de burgemëester en de voorzitter van de VNFG een krans gelegd bij de 28 oorlogsgraven in Schiedam op begraaf plaats Beukenhof, Burgemeester van Haaren- laan 145Ó. De kranslegging is voor iedereen te bezoeken en vindt plaats om 16.00 uur. Voorafgaand aan de herdenking 's avonds wordt er in de protestantse kerk 'De Vaste Burg' aan de Lange Nieuwstraat 219 een herdenkingsdienst gehouden. Deze begint om 19.00 en duurt tot 19.30 uur. Tijdschema Het tijdschema op 4 mei ziet er voortaan als volgt uit: Locatie: Beukenhof 16.00 uur Kranslegging bij de oorlogsgraven van Schiedam Locatie: Kop van de Plantage 19.45 uur Dodenherdenking 19.45 uur Inleiding herdenking door Harpe Davids en Orpheus 19.50 uur Aanvang herdenking gevallen, welkomstwoord door voorzitter Stichting VNFG 19.53 uur Toespraak burgemeester Lamers 19.58 uur Taptoe 20.00 uur 2 minuten stilte 20.02 uur Wilhelmus, eerste en zesde" Couplet 20.10 uur Kranslegging 20.22 uur Gedicht gelezen door scholier 20.24 uur Leggen bloemen door belang stellenden 20.30 uur Sluiting bijeenkomst door Stichting VNFG Vanwege zijn grote verdiensten voor de stad Schiedam en haar inwoners ontving John van Gestel' namens het gemeentebestuur uit han den van burgemeester Lamers een Schiedam- se onderscheiding, dé M.C.M. de Grootspeld. De heer Van Gestel nam onlangs afscheid als voorzitter van het Schiedams Overleg Be woners Organisaties (SOBO). Hij heeft in die hoedanigheid veel voor de inwoners van Schie dam gedaan. Hier heeft het gemeentebestuur buitengewone waardering voor. Agenda Foto: Jan van der Ploeg Het Gemeentearchief Schiedam heeft een Werkgroep Scheeps werven in Schiedam opgericht om een groot onderzoek uit te voeren naar de geschiedenis van de Schiedamse scheepswer ven. Deze werkgroep gaat proberen zoveel mogelijk verhalen en documenten boven water te krijgen. Tot in de jaren 1980 domineerde de scheepsnieuwbouw en scheepsrepa- ratie Schiedam op verschillende manieren. Letterlijk, omdat de boortorens en kranen vanuit de stad boven de huizen waren te zien. Economisch, omdat veel Schiedammers hunboterham verdienden door te werken bij Gusto, Wilton-Fijenoord, De Nieuwe Waterweg of één van de kleinere wer ven. En sociaal, want zowel Gusto als Wiiton hadden een bedrijfsopleiding, een personeelsvereniging, een muziekvereniging, een autoclub en meer. Op zoek naar De werkgroep zoekt verhalen en documenten zoals boeken, tijdschriften, films, video's, foto's of brochures. De werkgroep heeft veel interesse in de verhalen van mensen die bij een Schiedamse werf hebben gewerkt en hun ervaringen willen vertellen. Via interviews wil de werkgroep dit deel van de (Schiedamse) geschiedenis vastleggen. Deelnemers Vanuit Gusto doet een werkgroep mee, de Historische Vereniging Schie dam heeft zich aangesloten, in het Maritiem Museum Rotterdam kan er onderzoek worden gedaan en ook de opleiding Maatschappijgeschiede nis van de Erasmus Universiteit Rotterdam verleent haar medewerking. Vragen, opmerkingen of extra informatie? Voor vragen, opmerkingen of informatie kunt u terecht bij Caroline Nieuwendijk van het Gemeentearchief Schiedam. Zij is per e-mail be reikbaar via contact@schiedam.nl onder vermelding van 'Werkgroep Scheepswerven' of telefonisch via 14 010. Blijf op de hoogte via de webstek archief.schiedam.nl! Datum Locatie Tijd Wijkoverleg Groenoord 18 april Recreatieruimtè Beethovenflat, Beethovenplein 161 20.00 - 22.00 uur Wijkoverleg Kethel 22 april Het Trefpunt, Schietbaanstraat 32 20.00 - 22.00 uur Wijkoverleg Woudhoek 23 april 't Schepphuis, Dorpsstraat 17 19.30-21.30 uur Raadsvergadering 25 april Aleidazaal, Stadskantoor, Stadserf 1 20.00 - 23.00 uur Bijeenkomst grondwater 18 april Stadskantoor, Stadserf 1 19.00-21.00 uur Informatieavond fietspad Harreweg 22 april Natuurcentrum De Boshoek 19.00.-21.00 uur 1 Lees Gemeenteberichten ook online

Het Nieuwe Stadsblad | 2013 | | pagina 17