Hulp voor kwetsbare Schiedammer blijft Wenscapsule begraven bij kindcentrum Oranjeburgh, ook samen bouwen gemeente Schiedam 17 APRIL 2013-PAGINA 2 Sinds 1 april 2013 is het Instituut Sociaal Raadslieden (ISR) ge sloten. Voor de meest kwetsbare Schiedammers is het echter nog steeds mogelijk hulp te krijgen bij specifieke problemen rond zaken als inkomen, huisvesting en financiën. Annemieke Loef Stichting Promotie Schiedam Zondag 13 april werd het the majaar WINDKRACHT 13 offici eel geopend. We blikken terug en kijken vooruit. 1. Ben je tevreden over de officiële opening? Zeker! Het was gezellig druk en er waren mooie presenta ties te zien. De opening werd gecombineerd met de Rotary Districtsconferentie die in het teken stond van duurzaamheid. Dat sloot goed aan bij WIND KRACHT 13. 2. Er waren ook veel milieu ambassadeurs. Wat is hun rol? De milieuambassadeurs komen van de Schiedamse basisscho- len, die goed waren vertegen woordigd. De kinderen waren enthousiast en vonden het erg leuk dat zij door de burgemees ter als ambassadeur werden geïnstalleerd. Ik zag ook veel ouders glimmen van trots. De leerlingen gaan-op hun school diverse milieuscans houden. Ze gaan dus kijken hoe duurzaam hun school is en met hun klas genoten praten over dit thema. 3. Wat gebeurde er nog meer? Er waren veel bedrijven aanwe zig. Schiedam heeft veel goede, innovatieve bedrijven en ik ben blij dat een aantal daarvan liet zien wat zij in huis hebben. Ik nodig ze uit dat de rest van het jaar ook te blijven doen. 4. Staat er nog meer op stapel in het themajaar? Absoluut! Het hele jaar door is er van alles te beleven rond de thema's groen, innovatie en duurzaamheid. Aanstaande vrij dag staat het volgende eve nement al op het programma bijvoorbeeld. 5. Wat gebeurt er dan? Om 16.30 uur dopen wij de Schiedam Tulp in de Koren beurs. Jackie Habets is door de SchiedamTulp geïnspireerd geraakt en heeft een hoed- ont worpen die tijdens een hoeden modeshow wordt gepresep- tëerd. ledereen die dit in 'stijl' wil meemaken kan een high tea reserveren (ontdekschiem.nu/ tulp). Toegang doop en show zijn gratis. Op 8 november 2012 stelde de gemeenteraad de begroting 2013- 2017 vast waarin is besloten dat het ISR zou worderr opgeheven. Hiermee is echter niet de sociaal juridische advisering in Schiedam komen te vervallen. Deze is per 1 april 2013 overgedragen aan Maatschappelijke Dienstverlening Nieuwe Waterweg (MDNW), lo catie Schiedam. Zo blijft het ad vieswerk in professionele handen en kunnén de meest kwetsbare Schiedammers geholpen blijven worden door de sociaal raads man. Wat betekent dit voor u? In de nieuwe situatie kunt u niet meer direct langs bij de balie van de sociaal raadslieden. U moet eerst nagaan wat u zelf kunt doen om tot een oplossing te komen. Hiervoor kunt u de verwijswijzer van de gemeente Schiedam raad plegen. Komt u er niet uit? Neem dan contact op met het Klant Contact Centrum (KCC) of een van de maatschappelijke organi saties in Schiedam. Zij verwijzen u door naar de juiste organisatie of website. U kunt naar de sociaal raads man worden doorverwezen (bij voorkeur op indicatie) door an dere hulpverlenende instellingen. Die instellingen kunt u vinden in de verwijswijzer (www.schie- dam.nl/verwijswijzer). De sociaal raadsman is gevestigd aan het Stationsplein 2 te Schiedam en dinsdag tot en met vrijdag van 12.00 tot 13.00 uur telefonisch bereikbaar op 010 - 473 10 33. Het e-mailadres is bsrschiedam@ mdnw.nl. De wenscapsule werd gevuld met de wensen van de kinderen van de beide scholen, wethouder Mario Stam en de directeuren. De wens van de wethouder was dat de kinderen goed onderwijs krijgen, dat zij zichzelf kunnen ontwikkelen op een manier die tien alle kansen biedt om later een goede opleiding te kunnen volgen en een leuke baan te vinden. Ver volgens hebben de kinderen van beide scholen de wenscapsule begraven op de bouwlocatie. Hierna was er ruimte voor het uitspreken van een gebed döor een leerling van de Islamitische basisschool Ababil. Dit gebeurde zowel in het Arabisch als in het Nederlands. Kinder- en buitenschoolse opvang Op de Nieuwe Damlaan vestigen zich ook twee kinder- en bui tenschoolse opvang organisaties; Mundo en Academia. Sport en Recreatie en het peuterspeelzaal- werk Stichting Welzijn Schiedam krijgen hier ook onderdak. Het kindcentrum wordt een plek waar kinderen van'O tot 12 jaar terecht kunnen, vijf dagen in de week van zeven uur 's ochtends tot zeven uur 's avonds. Dit kindcen trum is het tweede grote nieuw bouwproject in de wijk Nieuwland. Vorige maand werd de start ge vierd van het kindcentrum aan de Wildestraat. De gemeente Schiedam werkt aan Oranjeburgh, een nieuw te bouwen buurt op de plaats van het voormalige Vlietland Zieken huis aan de Burgemeester Knappertlaan. Dit nieuwbouwpro ject verrijst in het Oranjekwartier met zijn beroemde jaren 30 bouwstijl. Ook de nieuw te bouwen woningen gaan deze allure uitstralen. Oranjeburgh telt 62 kavels, waar van 36 beschikbaar zijn om zelf te (laten) bouwen. Oranjeburgh biedt niet alleen unieke kansen voor mensen die een eigen vyp- ning of twee-onder-een-kap wil len bouwen. Ook het zelf bouwen van een rijwoning is mogelijk. Er komen 6 kavels, waar de toe komstige bewoners gezamenlijk een rij woningen gaan ontwerpen en bouwen, ook wel Collectief Particulier Opdrachtgeverschap (CPO)genoemd. De buitenkant van de woning wordt samen met de buren ontworpen. De binnen kant mag de bouwer naar eigen wens indelen en vormgeven. Veel voordelen Kiezen voor Collectief. Particulier Opdrachtgeverschap (CPO) heeft vele voordelen. Niet alleen kun je voor hetzelfde geld met meer kwaliteit bouwen, je bouwt ook samen met je toekomstige buren aan de rij woningen. Samen met de andere bouwers verdeel je het werk en de risico's. De gemeente zorgt ervoor dat je door deskundi- gemeente Schiedam gen van het adviesbureau Urban- nerdam wordt begeleid. Start verkoop Woensdag 24 april organiseert de gemeente om 19.30 uur een informatieavond 'Samen zelf bou wen' in de Hagazaal in het Stads kantoor. Deskgndigen geven toe lichting op de plannen en beant woorden uw vragen. U kunt zich deze avond ook inschrijven voor dit unieke bouwproject. Zie ook www.oranjeburgh.nl. Geboorteakte, trouwen of vergunning aanvragen? Op woensdag 10 april werd door wethouder Stam van onderwijs voor het kindcentrum Nieuwe Damlaan feestelijk de 1ste paal geslagen voor de twee nieuw scholen: openbare basisschool De Taaltuin en de Islamitische basisschool Ababil. Daarnaast werd een heuse wenscapsule begraven bij het kindcentrum. Wethouder Mario Stam stopt zijn wens in de wenscapsule.

Het Nieuwe Stadsblad | 2013 | | pagina 18