Gemeenteberichten Themajaar WINDKRACHT 13 officieel van start gemeente Schiedam Duurzame pannenkoeken en installatie milieuambassadeurs 17 APRIL 2013-PAGINA 3 Met ingang van 15 april gaan controleurs huis-aan-huis controleren op het bezit van honden. Daar waar een hond wordt aangetroffen waarvoor geen belasting wordt betaald, vullen zij een aangifteformulier in. De controleur kan zich altijd legitimeren. Donderdag 18 april om 20.00 uur vindt het wijkoverleg Groenoord plaats. Het projectteam 'Schiedam in beweging' geeft een presentatie over de stand van zaken rondom de aanleg van de rijksweg A4, er wordt gesproken over bewonersinvloed op het welzijnsaanbod 2014 en er is een toelichting op de toolkit Participatie (onder voorbehoud). Vrijdag 19 april wordt de Proveniersbrug vervoerd door het centrum van Schiedam. Wie daar de mooiste foto van maakt wint een iPad. Kijk voor meer informatie op www.schiedam.nl/proveniersbrug. Maandag 22 april om 20.00 uur vindt het wijkoverleg Kethel plaats. Op de agenda staan onder meer invloed op het welzijnsaanbod 2014, toolkit Participatie en de stand van zaken van diverse projecten in de wijk Kethel. Maandag 22 april om 19.00 uur vindt in Natuurcentrum De Boshoek een informatieavond plaats over de aanleg van een een vrijliggend fietspad langs de Harreweg, tussen Slimme Watering en het open gebied van Midden-Delfland. Woensdag 23 april om 19.30 uur vindt het wijkoverleg Woudhoek plaats. Tijdens de vergadering is onder meer aandacht voor het wijkbudget en de toolkit Participatie. Wethouder Wijten is aanwezig om met de aanwezigen van gedachten te wisselen over de onvrede rond recente besluiten van de gemeente. Zondag 14 april was de feestelijke opening van het themajaar WIND KRACHT 13. De dag begon met een duurzame pannenkoek. De onge veer 45 aanwezige kinderen aten een klein ontbijt met de burge meester en aanwezige wethouders. Het was het begin van een leuke middag. Daarna stond namelijk iets bijzonders voor ze op het program ma: ze werden officieel geïnstal leerd als milieuambassadeur! Voorafgaand aan de installatie hield bur gemeester Lamers een openingswoord over het themajaar. WINDKRACHT 13 staat voor groen, innovatie en duurzaam heid. "En dat past bij Schiedam", zei de burgemeester. "Schiedam laat met het themajaar zien wat zij in huis heeft." Duurzaamheid onder de aandacht Daarna had de burgemeester de eer de enthousiaste leerlingen van diverse ba sisscholen en het Schravenlant Lyceum in Schiedam te installeren. De leerlingen ontvingen een officieel certificaat en mo gen zich daarmee dit en het komende schooljaar officieel milieuambassadeur noemen. De milieuambassadeurs hebben de be langrijke taak om duurzaamheid op hun school onder de aandacht te brengen. Hiertoe voeren ze op hun school onder andere een zogenaamde milieuscan uit. Hun ervaringen schrijven ze op en delen ze met hun klasgenoten. Op deze manier leren de ambassadeurs en hun klasge noten op een andere manier naar hun omgeving kijken. En de school leert er natuurlijk ook van! Districtsconferentie De opening van WINDKRACHT 13 en de installatie van de milieuambassadeurs vond plaats tijdens de Districtsconferen- Uitgelicht tie van de Rotary die afgelopen week end in dat kader een Inspiratieplein had ingericht. Diverse bedrijven, waaronder een aantal Schiedamse, lieten in de foyer van het Theater aan de Schie en op het ervoor gelegen Stadserf zien hoe duur zaam. zij zijn. Een aantal bedrijven is daar in gespecialiseerd. Ook waren diverse in novaties en nieuwe producten te bewon deren en te proberen. Het past perfect in het jaar waarin juist groen, innovatie en duurzaamheid centraal staan. Doop Schiedam Tulp Komende tijd staan er tal van activiteiten in het kader van WINDKRACHT 13 op de agenda. Zo wordt vrijdag 26 april om 16.30 uur in de Korenbeurs de Schiedam Tulp gedoopt. Deze gele tulp is speciaal voor onze stad ontwikkeld en heeft de vorm van een jeneverglas. De Schiedam Tulp zal in het voorjaar op diverse plek ken in Schiedam bloeien. Dag van het Park en Wiekend Een ander hoogtepunt is natuurlijk de verkiezing tot de groenste stad van Ne- 'derland met de Entente Florale. In mei vindt de jurering plaats en in oktober wordt bekend of wij deze titel mogen dragen. Ook in mei en juni vinden diverse evenementen plaats. Natuurlijk wordt op zondag 26 mei de Dag van het Park gevierd, Schiedam heeft immers vele prachtige stadsparken. Daarnaast zijn de voorbereidingen in volle gang voor het nieuwe evenement Wiekend op 11 mei. Alle informatie en de agenda van WIND KRACHT 13 zijn te vinden op www.ontdekschiedam.nu/themajaar. Wilt u meer weten over Uitgelicht? Kijk dan op

Het Nieuwe Stadsblad | 2013 | | pagina 19