Mededelingen en bekendmakingen gemeente Schiedam Elke woensdag publiceert de gemeente Schiedam in dit huis-aan-huisblad de wettelijk verplichte bekendmakingen, zoals het afgeven van omgevingsvergunningen, informatie over beleidsregels, enzovoorts. Voor eventuele bezwaar- en beroepstermijnen moet worden uitgegaan van de data en informatie die bij de officiële bekendmakingen op www.schiedam.nl/bekendmakingen staan. 17 APRIL 2013 Colofon Eindredactie Gemeente Schiedam Klant Contact Centrum Stadserf 1Schiedam Postbus 15013100 EA Schiedam i. www.schiedam.nl e. contact@schiedam.nl t, 14 010 f. (010) 473 7021 Openingstijden Klant Contact Centrum Alleen op afspraak ma en vrij van 8.30 - 17.00 uur divan 8.30-12.30 uur woe en do van 8.30 - 20.00 uur Maak uw afspraak online of bel Horeca evenementen Aanvraag evenementenvergunning Bij de burgemeester van Schiedam is een vergunning aangevraagd voor het organi seren van het evenement 'Hopeless? No!''op zaterdag 25 mei 2013 van 17.00 uur tot 20.00 uur op het Stadserf. Gedurende de periode van 17 april tot en met 1 mei ligt een afschrift van deze aanvraag ter inzage bij het Klant Contact Centrum (Omgevingsloket), Stadserf 1. Gedurende de genoemde periode kunnen belanghebbenden over de aanvraag hun zienswijze naar voren brengen. Dit kan zowel mondeling als schriftelijk, onder vermelding van 'Hope less? Nol'. - Horecabeleid Schiedam 2013 - 2017 ter inzage Het college van burgemeester en wethouders van Schiedams is voornemens om voor de periode 2013 -2017 nieuw beleid vast te stellen voor de horeca in Schiedam. Voordat hierover wordt besloten kunnen van 17 april tot en met 15 mei 2013 de Nota horecabeleid Schiedam 2013 - 2017 en het overzicht wijzigingen van de Algemene plaatselijke verordening Schiedam 2013 worden ingezien. Tot en met 15 mei kunnen belanghebbenden schriftelijke hun zienswijze geven op het conceptbeleid onder ver melding van 'Zienswijze horecabeleid'. Op 30 mei 2013 houdt de gemeenteraad een Stadserf over het horecabeleid. U bent van harte welkom om hierbij aanwezig te zijn. Vrijmarkten tijdens Koninginnedag 2013 De burgemeester van Schiedam maakt het volgende bekend. Vrijmarkt in Kethel, Centrum en de Groenelaan tijdens Koninginnedag Naar verwachting zullen ook dit jaar ter gelegenheid van de viering van Koninginnedag op dinsdag 30 april 2013 in de omgeving van de dorpskern van Kethel, in Schiedam Centrum en Schiedam Zuid (de Gorzen) vrijmarktactiviteiten ondernomen worden. In beginsel zijn deze activiteiten strijdig met het bepaalde in de Algemeen Plaatselijke Ver ordening Schiedam 2013, maar vanwege het feestelijke en spontane karakter van deze activiteiten, voor een groot deel gedragen door kinderen, wordt een en ander door mij voor deze gelegenheid door de vingers gezien. Om het feestelijk te houden en vooral om ongewenste effecten en excessen tegen te gaan, zullen in ieder geval de volgende voorschriften in acht genomen moeten worden: 1. vrijmarktactiviteiten zijn niet toegestaan: o in het gebied waarbinnen de Oranjevereniging Wilhelmina te Schiedam - Kethel Oranjeactiviteiten organiseert, welk gebied wordt begrensd door de volgende wegen: Schiedamseweg, Dr. Sauerstraat, Vlaardingseweg: gedeelte tussen de Linderijerstraat en het Noordeinde, Noordeinde, Noordeinde Kerkweg, Kerklaan, Meeuwensingel, Olivier van Noortstraat, Abel Tasmanstraat, Willem Barentzsstraat, Harreweg, Cornelis Houtmanstraat en het Rien Poortvlietpad, voor welke activiteiten de vereniging een vergunning is verleend; o in het winkelcentrum Hof van Spaland. Dit winkelcentrum zal zelfs worden afge sloten tussen 29 april 2013, 22.00 uur en 30 april 2013, 07.Q0 uur. o in de winkelcentra de Nieuwe Passage en ABC; o de Grote Markt en Hoogstraat; 2. vrijmarktactiviteiten zullen in beginsel niet worden geweerd langs de volgende we gen; o Kethel o Laan van Spaland (op de trottoirs), Vlaardingseweg (maar niet het gedeelte tus sen de Lindeijerstraat en het Noordeinde), parkeerterrein achterzijde Hof van Spaland, Lindeijerstraat (op de trottoirs) tussen de Vlaardingseweg en het par keerterrein achter de Hof van Spaland. o Schiedam Centrum: o Broersveld, Land van Belofte en de Lange Kerkstraat (op de trottoirs); o Schiedam Zuid (de Gorzen): o Groenelaan; Kijk op www.schiedam.nl/bekendmakingen voor digitale kaarten waarop gear ceerd de gebieden staan aangegeven waar vrijmarkten zijn toegestaan. 3. toegangen en inritten naar woningen, winkels, bedrijven enz. dienen vrij gehouden te worden. Tevens dienen de brandkranen vrij toegankelijk te blijven. Verder dienen de straten en de pleinen een vrije doorrijbreedte van minimaal 3.50 meter te heb ben ten behoeve van voertuigen van hulpverleningsdiensten, eventuele versieringen zoals vlaggetjes e.d. mogen vanaf een hoogte vanaf 4.50 meter worden opgehan gen; 4. de gebruikte locaties dienen opgeruimd en schoon te worden achtergelaten. Voor het restafval zullen op de locaties Spaland, Groenelaan en Centrum extra vuilcon tainers worden geplaatst; 5. niet vergunde commerciële activiteiten (inclusief de verkoop van snacks, dranken etc.), niet zijnde verenigingsactiviteiten, zullen niet worden gedoogd; 6. de vrijmarktactiviteiten mogen uitsluitend plaatsvinden op 30 april'2013 doch dienen die dag om 17.00 uur beëindigd te zijn; 7. de aanwijzingen van handhavingsambtenaren en verkeersregelaars dienen onver--- wijld te worden opgevolgd. Verder zullen er met betrekking tot de vrijmarktactivitelten tijdelijke verkeersmaatrege len worden getroffen. In Schiedam Kethel betreft dit parkeerverboden in de gehele Lindeijerstraat, de Laan van Spaland, het parkeerterrein achter de Hof van Spaland en de twee parkeerterrein- tjes bij de winkels/horecabedrijven aan de Schiedamseweg 41 a t/m 41 h. In verband met te verwachten drukte is de parkeergelegenheid schaars. Bezoekers wordt aange raden gebruik te maken van het openbaar vervoer (tramlijn 21 en 23 of buslijn 51). De Schiedamseweg zal op dinsdag 30 april 2013 (ter hoogte van de kruising Zwa luwlaan Schiedamseweg) worden afgesloten van 05.00 uur tot 18.00 uur. In Schiedam Centrum zal een inrijverbod gelden voor de Broersveld op dinsdag 30 april - 2013 van 07.00 tot 17.00 uur. In Schiedam Zuid zal een inrijverbod gelden voor de gehele Groenelaan op dinsdag 30 april 2013 van 10.00 tot 16.00 uur. Indien onverhoopt de voorschriften niet in acht worden genomen en/of op andere wijze de goede orde en veiligheid in het geding is, kan handhavend worden opgetreden, hetgeen verwijdering van stoffen en goederen (bestuursdwang) kan inhouden: Tevens kunnen, indien weersomstandigheden en/of (ir\ter-)nationale gebeurtenissen daartoe aanleiding geven, zulks ter mijn beoordeling, de activiteiten worden afgelast of tussen tijds worden beëindigd. Daar wordt echter niet van uitgegaan en daarom wens ik de deelnemers en de bezoekers aan de vrijmarkten een feestelijke Koninginnedag toe. Aangevraagdejvergunningen en ontheffingen: hoe kunt u reageren? 1. Zienswijze college van burgemeester en wethouders Voordat de gemeente een besluit neemt over een aangevraagde vergunning, ontheffing of ander besluit kunt u hierop binnen zes weken (vanaf datum ter inzagelegging) mondeling of schriftelijk uw zienswijze indienen. U schrijft een brief naar het college van burgemeester en wethouders (postbus 1501, 3100 EA Schiedam) waarin u uw zienswijze op het voorgenomen besluit gemotiveerd uiteenzet. Voor een monde linge zienswijze neemt u telefonisch contact op met de gemeente Schiedam via 14 010. 2. Zienswijze gemeenteraad Voordat de gemeente een besluit neemt over een aangevraagde vergunning, ontheffing of ander besluit kunt hierop binnen zes weken (vanaf datum ter inzagelegging) mondeling of schriftelijk uw zienswijze indienen. U schrijft een brief naar de gemeenteraad (postbus 1501, 3100 EA Schiedam) waarin u uw zienswijze op het voorgenomen besluit gemotiveerd uiteenzet. Voor een mondelinge zienswijze neemt u telefo nisch contact op met de gemeente Schiedam via 14 010. 3. Bezwaarschrift Belanghebbenden die het niet eens zijn met een besluit kunnen binnen 6 weken na datum waarop het besluit is genomen een gemotiveerd bezwaarschrift indienen bij het college van bur gemeester en wethouders (postbus 1501, 3100 EA Schiedam). In het bezwaarschrift dient in ieder geval uw naam, adres en telefoonnummer, de datum en een omschrijving van het betref fende besluit (kenmerk) te staan. Vergeet niet uw bezwaarschrift te ondertekenen. 4. Beroepschrift Rechtbank Rotterdam Indieners van een zienswijze die het niet eens zijn met het genomen besluit, kunnen hiertegen, binnen. 6 weken na verzending van het besluit een gemotiveerd beroepschrift indienen bij de Rechtbank Rotterdam (postbus 50951, 3007 BM). In het beroepschrift dient in ieder geval uw naam, adres en telefoonnummer, de datum en een omschrijving van het betreffende besluit (kenmerk) te staan. Vergeet niet uw beroep schrift te ondertekenen. Hieraan zijn kosten verbonden. 5. Beroepschrift Raad van State Indieners, van een zienswijze die het niet eens zijn met het genomen besluit, kunnen hiertegen binnen 6 weken na publicatie van het besluit een gemotiveerd beroepschrift indienen bij de Raad van State (postbus 20019, 2500 EA Den Haag). In het beroepschrift dient in ieder geval uw naam, adres en telefoonnummer, de datum en een omschrijving van het betreffende besluit (kenmerk) te staan. Vergeet niet uw beroep schrift te ondertekenen. Hieraan zijn kosten verbonden. Aanvragen voorlopige voorziening Het indienen van een bezwaar- of beroep schrift voorkomt niet dat het besluit waartegen u bezwaar hebt, wordt uitgevoerd. U kunt dit proberen te voorkomen door, na indiening van uw bezwaar- of beroepschrift, een voorlopige voorziening aan te vragen bij de Rechtbank Rot terdam (sector Bestuursrecht) of bij de Raad van State. Hieraan zijn kosten verbonden. Lees de officiële bekendmakingen op

Het Nieuwe Stadsblad | 2013 | | pagina 20