Schiedam in het kort BURCKTHJUYS Kom naar de Burchthuys Jazz uit de Koffer Klassieke Wereldmuziek Expositie verlengd Green Forest Selection Rommelmarkt in Gorzenkerk Lezing over vergeven Smokin' Beaver: dampende rock Middag voor senioren Creatief bezig zijn Sparen voor gratis uitstapjes Blokfluit proberen 2,5 zitsbank Troy 2,5 zitsbank Cambridge www.nieuwestadsblad.nl Nieuwe Stadsblad woensdag 17 april 2013 27 Bobby en de Geestenjagers, de meest 'geestige' familiefilm van het jaar, gaat over het 13-jarige meisje Sanne (Hanna Obbeek), wiens vader een opdracht krijgt om geesten te verjagen op het stoomschip Rotterdam. Wanneer Sanne met hem meegaat naar het schip, ontmoet zij daar de jonge geest Bobby. Deze ontmoeting zet een reeks spannende gebeurtenissen in gang. Zondag 21 en woensdag 24 april in Wenneker Cinema: www.wennekercinema.nl Captain Hook is een funk jazz-quintet dat energieke grooves speelt met catchy melodieën en freaky im provisaties. Jaren 70-Fen- der Rhodes-geluiden gaan samen met nu-beats, zware gitaarriffs en bebopachtige saxofoon-licks. Zaterdag 20 april spelen ze in Jazz uit de Koffer aan de Tuinlaan. Deur gaat hier 20.00 uur open, toegang vijf euro, leden zijn gratis. Op 4 mei treedt Hans Dulfer hier op. Gezien de verwachte drukte, wordt aangeraden te reserveren: info@jazzuitdekoffer.com Zondag 21 april (12.15 uur!) vindt het tweede concert in de serie 'Klassieke Wereld muziek' plaats in "Koren beurs Schiedam. Ditmaal met Choros Limoneros: een kwartet dat Braziliaanse choro speelt, een muziek soort die is ontstaan in de 19e eeuw in Rio de Janeiro. Het concert is gratis toegan kelijk. Deoverzichtstentoonstelling van Schiedamse kunste naars in Korenbeurs Schie dam bleek afgelopen week end, 13 en 14 april, een groot succes. De expositie was on derdeel van het Kunstwee kend, waarbij het publiek bij tien andere kunstinstel lingen kunst kon bekijken. Bijna 1000 mensen deden de Korenbeurs aan. De ten toonstelling in Korenbeurs Schiedam blijft daarom te zien tot en met 28 april, van woensdag tot en met zondag tussen 12.00 en 17.00 uur, de toegang is gratis. Vrouwenkoor The Green Fo rest Selection geeft zaterdag 20 april om 15.00 uur een inloopconcert in De Grote Kerk. Het geheel staat onder leiding van Robert Verheul met aan de piano Nanne van Hoytema. De toegang is gratis. In dë Heilige Hartkerk vindt zaterdag 20 april van 10.00 tot 15.00 uur een grote rom melmarkt plaats. De markt, aan de Lekstraat in Schiedam-Zuid, is negen tien jaar geleden ingesteld om bij te dragen aan de in standhouding van het mo numentale kerkgebouw in de Gorzen. Bij de NPB geeft Marijke van Selm dinsdag 23 april een lezing van 20.15 22.00 uur. Vergeving is het meest christelijke van alle christe lijk handelen. Wie vergeeft vertolkt bij uit stek Gods liefde. Wént ver geven is moreel het meest verheffende dat een mens kan doen. Toegang is tien euro. Voor meer info: 06 409 909 23. Smokin' Beaver treedt zater dag 20 april vanaf 22.00 uur op in podiumcafe De Graau- we Hengst. Frontman Dirk Vermeij (bekend van Paris Dandies, Wild Romance) heeft zijn sporen al dik ver diend en zal met deze dam pende formatie het publiek meenemen op een avontuur lijk gevarieerde reis door de wereld van de rock en pop uit de jaren '60 en '70. Op zondag 12 mei (moeder dag) is er een seniorejjmid- dag in wijkcentrum Drees- plein vanaf 14.00 uur. Er is een high tea voor vier euro per persoon, wel even vooraf inschrijven. In ontmoetingscentrum De 5 Molens vindt vrijdagmid dag 19 april een crea-activi- teit plaats. Er wordt een klok gemaakt en het complete pakket kost 7,50 (inclusief een lopend uurwerk en alle deco-materialen). Argos ErOpUit viert dit jaar haar vijfjarig jubileum. Van af nu kunnen klanten van Argos ErOpUit stempels sparen bij ieder uitstapje waaraan zij deelnemen. Bij een volle stempelkaart ontvangen klanten een ac tie-uitstapje helemaal gratis of kunnen zij kiezen voor 10,- korting op een uitstapje naar keuze. Blokfluit is een handig in strument voor de startende muzikant. Na enige tijd is de overstap naar een mu ziekinstrument zó gemaakt. Geef je nu op voor 8 proef lessen blokfluit bij muziek vereniging St. Radboud. De proeflessen worden gege ven op dinsdagen vanaf 14 mei t/m 2 juli door Lisette Harms. Blokfluitles is ge schikt voor kinderen vanaf 6 jaar. De lestijd bedraagt 30 minuten en en wordt gege ven in kleine groepjes vanaf 2 kinderen. De kosten voor de 8 proeflessen zijn 40 euro (incl. blokfluit). Bij aanmel ding t/m 20 april geldt een speciaal tarief van 20 euro! Meer info: 06-47099249. NTREKKELIJKE aanbiedingen NEWSITY 3nMD Zuiver rundleder, met interieur voorzien van binnenvering. In vele kleuren en uitvoeringen leverbaar. Luxe rundlederen bank afgewerkt met kleuraccenten. Verstelbare zitting. >fêST- 4 Kijk voor showmodellen op onze website! Stoel: vao-325^- voor Tafel: Xm- nu 1430,- WOONBOULEVARD^^ barendrecht Escudostraat 7 I 2991 XV Barendrecht I 010-456 69 99 I www.burchthuys.nl

Het Nieuwe Stadsblad | 2013 | | pagina 27