Jeneverbaronnen doen hun verhaal 299.- F5 Modeshow in Hof van Spaland KORT NIEUWS COLOFON 1 iircr* De tuinset die van zon en regen houdt FALSTER Chinees-Japans Specialiteiten Restaurant New City introduceert een nieuw concept. Dit houdt in ONBEPERKT: Chinees-Japans Specialiteiten Restaurant New City 5 www.nieuwestadsblad.nl Nieuwe Stadsblad woensdag 17 april 2013 3 Vier nazaten uit roemruchte jenevergeslachten en een jeneverhistoricus vertellen zondag 21 april honderuit op de jeneverreünie. Niet alleen de nostalgie voert dan de boventoon, maar ook de wedijver onderling. Opvallend is bovendien dat buitengewoon veel 'buitenlanders' hier in Schiedam hun jenever stookten. Door Frank Willemse SCHIEDAM - Met de Jeneverre- unie willen de vrienden van het Jenevermuseum de ge schiedenis van jenever dich ter bij de mensen brengen. Geen droog boekje, maar de echte verhalen rechtstreeks uit de mond van de nazaten uit de jeneverbranche. Vier nazaten van roemruch te merken als Hellebrekers, De Kuyper, Vlek en Witt- kampf vertellen hoe het de familie is vergaan. Distilla teurgeslachten die eeuwen lang jenever stookten en Schiedam als jeneverstad groot maakten. Daarbij veel families met buitenlandse roots. Zoals Franck Wittkampf, zesde ge neratie van Duitse afkomst. Een van velen die in de 18 Politieke stamtafel SCHIEDAM - D66, Pro gressief Schiedam en GroenLinks organiseren zaterdag 20 april de 32e politieke Stamtafel in restaurant Zaalig op de Grote Markt. Tijdens de Stamtafel (15.00-16.30 uur) kunnen Schiedam mers raadsleden op een informele manier ont moeten en meningen en gedachten uitwisselen. Iedereen kan aanschui ven, aanmelden is niet nodig. Er is geen agenda, elk onderwerp kan wor den aangedragen. Zo is er tijdens de laatste stamta fel onder andere gespro ken over de verschraling van het OV. Nieuwe burgemeester Cor Lamers en oud-burgemeester Reinier Scheeres bij de introductie van de nieuwe Vriendenfles 2013, waarvan het etiket is vervaardigd door Conny Paap (links). Rechts museumdirecteur Alwine van Winsen. foto: Theo Reyman en 19e eeuw naar Nederland trokken. Arbeidsmigranten die veelal in Schiedam» te recht kwamen. Wittkampf van het eigen merk en Vrij- moed Zonen ging, zoals vele jenevermerken, ten slotte ten onder. Maar de verhalen blijven. Bob de Kuyper deelde de organisatie mee dat hij makkelijk één uur kan vol praten. De ex-directeur is een ras storyteller, zo prijst organisator Theo Reyman hem aan. Zijn voorvaderen stoken al sinds 1695 jene ver. Eerst in Rotterdam en al meer dan een eeuw in Schiedam. De Kuyper, een der laatste der Mohikanen, die Schiédamse distillaten' op de wereldkaart zet. Bols Niet alleen Schiedamse je neverbaronnen vertellen hun verhaal. Lucas Bols -als Vlaamse vluchteling- kwam in Amsterdam terecht. Hij wist zijn vakmanschap te combineren' met de moge lijkheden van de Amster damse markt en kon met zijn likeuren zelfs de heren van de VOC verleiden. De familie Bols behield de zaak tot 1816, waarna het over ging in andere handen. Of neem Evert Hellebrekers wiens voorvaderen in Rot terdam zich rond 1750 op werkten van branderknecht tot distillateur. In 1860 kocht hij voor 14.000 gulden een complex aan het Haagsche Veer en de Gedempte Sloot. Dat was tevens de start van distilleerderij-Likeurstoke rij H.Hellebrekers Zonen en Wijnhandelaren. Maar bij het bombardement op Rotterdam werd het bedrijf in een klap weggevaagd. Een traumatische ervaring voor de nazaten die in Delft het merk nog steeds voeren. Storytelling is een manier om een merk gezicht te ge ven. „Jenever is emotie", vertelt Theo Reyman van de Vrienden van het Mu seum. „Een borrel gaat pas leven als je de achtergron den kent. Daarom halen we de geschiedenis in huis met vertellers die het zelf heb ben meegemaakt." Expositie Zondag 21 april is er naast storytelling een expositie en worden jeneverfilmbeelden getoond van de Schiedamse cineast Wiebe Hoogeveen. Kaarten voor de Jeneverre- unie kosten 12,50. De reü nie begint om 14.00 uur in het Jenevermuseum aan de Lange Haven. O Voor meer informatie over de Jenever Reünie en de kaartverkoop kijk op www. jenevervrienden, nl. SCHIEDAM - Met het voorjaar in het land is het tijd om de bezem door de gardero- bekast te halen om deze te updaten met de nieuwste* mode. Een mooie gelegenheid voor de kledingwinkels in Hof van Spaland om hun collec tie in de spotlights te plaat sen met een spetterende modeshow. Op het activitei tenplein presenteerden meer dan dertien modegerichte winkels hun voorjaarsmo decollectie. Modellen showden de nieuwste kledinglijnen op de catwalk. Maar ook ston den er diverse kramen van winkels uit het overdekte winkelcentrum met specta culaire aanbiedingen op het Het was echt lenteweer afgelopen weekend, dus trok de show veel belangstelling. foto: Bart Bos gebied van heren- en dames mode, haartrends, cosme tica en sportkleding. Met de mooie voorjaarstem- peraturen van weekend was dit voor ve len een mooie gelegenheid om inspiratie op te doen en opgewekt de lente binnen te stappen. WGGGNGR Media Contactgegevens redactie Bezorgklachten Prins Hendrikkade 16a, Postbus 1980 I www.deweekkrant.nl/ 3000 BZ Rotterdam T (088) 01310 00 verspreidklachten E redactie.ns@wegenermedia.nl T (0900) 424 57 26 I www.nieuwestadsblad.nl Familieberichten Contactgegevens media-advies E familieberichten@wegenermedia.nl en advertentieverkoop T (088) 0137268 Voor informatie over de Zelf een familiebericht opgeven kan via advertentiemogelijkheden www.famnieberichtenonline.nl neemt u contact op met uw accountmanager of bel met Rubrieksadvertenties (088) 013 03 45. Of mail ons via E telesales@wegenermedia.nl adverteren.zuidholland@ T (0900) 674 38 36 wegenermedia.nl Druk Directeur/uitgever Wegener Nieuwsdruk Peter Stadhouders Algemene voorwaarden en overige Algemeen hoofdredacteur informatie Mart Jochemsen 1 www.wegenermedia.nl E M.Jochemsen@wegenermedia.nl Nieuwe Stadsblad is een uitgave van Wegener Media BV. Eindredactie Nieuwe Stadsblad Aangeboden kopij kan zowel worden Karin Moerman geplaatst in de gedrukte als digitale uitgaven van Wegener Media BV. Chef regioredactie Annemieke Anneveldt Wegener Media BV tafel 160x200 cm en 4 armleunstoelen Grijs of zwart/bruin van 3£8t8ü voor Max. 6 sets p.p. Aanbieding is geldig t/m 20 april 2013, alleen bij I lÈGpffigttCÖ flrcfifl Gedurende de hele maand maart en april krijgen alle gasten een introductie prijs. Normaal 20,50 NU 16,50 p.p. van maandag t/m vrijdag Weekend normaal 22,50 NU 18,50 p.p. (kinderen 0-3 jaar gratis, van 4 t/m 11 jaar (ma-zo) 9,50 p.p.) Voor reservering bel 010-4158241 Abtsweg 71-73, Rotterdam-Overschie, www.newcity-rotterdam.nl Gratis parkeren

Het Nieuwe Stadsblad | 2013 | | pagina 3