Weg met die hondenpoep! Peuter kunsttour: Zelf doen! Van de lezer: Werklozen KLEIN NIEUWS Willen jouw ouders mis schien gastouder zijn? Dopje eigen boontjes! KORT NIEUWS J) www.nieuwestadsblad.nl Nieuwe Stadsblad woensdag 17 april 2013 8 Bewonersvereniging Distillateursbuurt gaat werk maken van een schone wijk. Hondenpoep moet er aan geloven! Van de redactie „Al menigmaal zijn we be naderd en hebben we vra gen gehad of we iets konden doen aan de hoeveelheid hondenpoep die in de wijk achtergelaten wordt", ver telt Marianne Eibers, pen ningmeester en lid van de werkgroep Leefbaarheid, die vorig jaar is opgestart. De distillateursbuurt is de wijk waar vroeger de Slacht- huisbuurt stond en dus zeer kinderrijk. „We hebben twee speeltuinen met grasvelden en daar moeten de kinde ren met spelen oppassen dat ze niet in de hondenpoep staan..." Het is een gevoelig onderwerp, want de overlast is groot, zegt de buurtbe woonster, en daarom willen ze het ook op een positieve manier benaderen. Actieweek Van 17 tot en met 21 april organiseren de bewoners sa men met de kinderen een ei gen actieweek. De kinderen uit de wijk gaan op woens dag bordjes maken en uit deelpakketjes om honden bezitters die in^de wijk hun hond uitlaten bewust te ma ken van de overlast die zij. veroorzaken. „We doen dit in de vorm van een kleine omleiding-speurtocht die we maken zodat de honden bezitters niet door de wijk heen lopen maar eromheen naar de losloopgebieden. Er wordt ook een krantje uitge deeld en wat lekkers voor de hond", zo vertelt Eibers. Op zaterdag 20 april om Europa kinderhulp zoekt gastouders in deze regio, dat stond vorige week in de krant. Duitse en Franse kinderen die het niet makkelijk hebben zoeken voor 2,5 week-een vakantieadres. Wij vinden het heel fijn dat dit er is voor kinderen, omdat ze dan voor even niet meer hoe ven te denken aan de vervelende dingen thuis. We denken ook dat het spannend voor ze is, want ze komen in een vreemde omgeving terecht, spreken een andere taal en kennen niemand. Het is daarom wel belangrijk dat ze goed opgevangen worden. Het lijkt ons leuk om een gastkind te ont vangen, zo leren we iemand anders kennen en al spreken ze een andere taal, het lijkt ons juist leuk om van elkaar de taal te leren. De vraag is natuurlijk wel wat onze ouders ervan vinden. Wij denken dat onze ouders ons, met onze puberende) broers en zussen, al druk genoeg vinden, maar wie weet willen ze erover nadenken want je helpt er tenslotte wel kinderen mee. Als alle kinderen uit Schiedam nou aan hun ouders vragen of ze gastouder willen zijn, dan zijn er vast ouders die het leuk vinden en dan help je kinderen aan een vakantie- plek. Misschien vallen die 2,5 week niet helemaal in onze zomervakantie, maar dan kunnen de kinderen toch gewoon mee naar school? Dat lijkt ons hartstikke leuk. Josephine (11), Evelien (11), Lanna (12) Obs Het Windas Stichting Kik'r wil kinderen zoveel mo gelijk betrekken bij en voorbereiden op de maatschappij. Daarom geven kinderen in deze column wekelijks commentaar op het nieuws. Reageren kan op www.nieuwestadsblad.' nl. 10.00 uur wordt het for mele startsein gegeven. Op drie verschillende tijdstip pen wordt er op zaterdag en zondag 'gepost' in de wijk. In kleine groepjes zullen de kinderen (en ouders) wach ten op iedereen die met een hond langskomt en die ver volgens 'trakteren'. Reageren? Dat kan via: redactie.ns@ wegenermedia.nl SCHIEDAM - De officiële af trap van de actie 'Dop je eigen boontjes' wordt maan dag 22 april om 15.00 uur gegeven. De kinderen van BSO de Volkstuin planten dan huiï eerste tuinbonen van het seizoen. 'Dop je eigen boontjes' is een van de acties waarmee Eet baar Schiedam, in samen werking met de Volkstuin BSO, wil laten zien dat zelf groente kweken helemaal niet moeilijk is. De tuinboon is niet voor niets gekozen voor deze ac tie. Het is een van de favorie ten van Eetbaar Schiedam. Deze makkelijke plant geeft prachtige bloemen en heer lijke bonen als beloning. Tuinbonen Om te laten zien dat eetbaar tuinieren helemaal niet zo moeilijk is deelt Eetbaar Schiedam pakketjes met tuinbonen uit. Iedereen is welkom bij de officiële aftrap van de actie. BSO de Volkstuin is te vin den op het volkstuincom plex Vijfsluizen, Schiedam- sedijk 10, nabij het clubhuis van volkstuinvereniging Vijfsluizen. Meedoen? Schiedammers die geïnspi reerd zijn door al dat groen en deel willen uitmaken van Eetbaar Schiedam kun nen meedoen door groente, fruit of kruiden te zaaien of planten in een pot, planten bak of geveltuin. Hoe groe ner Schiedam wordt, hoe beter! O Aanmelden kan via de site: eetbaarschiedam.fiI SCHIEDAM - In het Stedelijk Museum Schiedam zijn vele kleurrijke dieren en fanta siefiguren te ontdekken. In de peuter kunsttour Zelf doen! neemt een museum docent de kinderen mee in een verhalende wandeling langs de schilderijen, teke ningen en sculpturen van de CoBrA kunstenaars uit de tentoonstelling 65 jaar CoBrA vrijheid en vitaliteit. Kleuren en dieren staan cen traal en de kinderen worden met liedjes, verhaaltjes en voorwerpen meegenomen in de wereld van de kunst. Dit nieuwe educatieve pro gramma voor de allerklein sten, dat 60 minuten duurt, wordt heel positief ontvan- Met het bekijken van de schilderijen afgewisseld met het voorlezen van verhaaltjes, zijn de peuters een uur zoet. foto: pr gen. Diverse peuterspeelza- groepen van peuterspeel- len en kinderdagverblijven uit Schiedam hebben reeds een bezoek gebracht aan het museum. In april komen de zaal Ababil langs. Voor meer informatie en reserve ringen: info@stedelijkmuse- umschiedam.nl „Wat een helder licht zeg die Mario Stam. HIJ zal wel even regelen dat er een ton bespaard wordt op het ver voer van kinderen met een of meerdere beperkingen. Wat goed van Stam zeg, die heeft vast en zeker hoge school gehad. Maar hij heeft vast geen kind(eren) met 1 of meerdere beperkingen anders zou hij niet zo stom uit zijn nek lullen. Want nog afgezien van het feit dat hij ouders EN kinderen met 1 of meerdere beperkingen, in de problemen brengt met zijn 'briljante' oplossing, wat denk je van het werk van de desbetreffende chauffeurs/ chauffeuses? Connexxion was een gezond bedrijf met ruim 285 medewerkers (ves tiging Schiedam) die voor 90% prima werk verricht ten met zijn allen! Dankzij oneerlijke aanbestedingen, mede dankzij de Gemeente Schiedam en het ROG, is Connexxion bijna al het werk kwijt waardoor veel mensen tevens hun baan kwijt zijn. En nu, dankzij het wel 'zeer goed doordachte plan' van meneer Stam, komen er dus straks NOG MEER mensen op straat te staan! Je 'bespaart' dus ten koste van schoolgaande kinderen met 1 of meerdere beper kingen maar daar tegenover staat dan wel dat er weer zo veel werklozen bij komen!" M.W. Voshol KomKids Kennisdag SCHIEDAM - KomKids organiseert zaterdag 20 april van 11.00 tot 15.00 uur de eerste KomKids Kennisdag voor (toekom stige) ouders, kinderen en iedereen die belangstel ling heeft in opvoeding van kinderen en/of op zoek is naar deskundig pedagogisch advies. De toegang en de (kinder) activiteiten zijn gratis! In de KomKids Infor matiewinkel, Gerrit Verboonstraat 15, worden workshops en presen taties over kinderen en opvoeding gegeven, zoals 'babymassage', 'kinderen en natuur' en 'communi ceren met kinderen'. Kijk op www.komkids.nl voor het complete programma. Maak foto van Proveniersbrug SCHIEDAM - De renova tiewerkzaamheden aan de Proveniersbrug zijn in volle gang. Vrijdag 19 april wordt de brug over het water door de binnen stad vervoerd. Daaraan is een leuke fotowed strijd gekoppeld: wie de mooiste foto maakt, wint een iPad. De helft van de brug wordt op een binnen vaartschip getakeld. De brug wordt vervolgens over de Schie, door de Lange Haven en de Buitenhaven naar de Nieuwe Maas gevaren. De rënovatiewerkzaamhe- den aan de brug vinden plaats op een werf in Krimpen aan den IJssel. Aan het begin van de middag wordt het tweede deel op dezelfde manier vervoerd. Eind juli wordt de brug via dezelfde route in omgekeerde volg orde weer teruggevaren. Voor wie de mooiste of meest spectaculaire foto maakt, stelt de gemeente een iPad beschikbaar. De spelregels voor het inzenden van foto's staan op; www.schiedam. nl/proveniersbrug. Tot en met 21 april is de Prove niersbrug niet toeganke lijk voor snelverkeer. De Schiedamse binnenstad blijft echter bereikbaar. Parkeren in de garages in het centrum is dan het eerste uur gratis. Omdat op 19 april de brug wordt uitgetild is die dag de tijdelijke voetgangersbrug niet toegankelijk. The Awakening in Wenneker SCHIEDAM - Londen, 1921. De nuchtere schrijf ster Florence Cathcart ontmaskert met plezier allerlei spirituele oplich terspraktijken. Oorlogs veteraan Robert Mallory vertelt haanvan de onver klaarbare gebeurtenissen op kostschool Rockwood, waar hij als geschiedenis leraar werkzaam is. Ele gante prachtig gefilmde bovennatuurlijke thriller. Te zien 18,19 en 20 april om 20.30 uur. De Distillateursbuurt, voorheen Slachthuisbuurt, heeft te lijden onder hondenpoep op speelplekken en in de straat. Daar wordt deze week op positieve wijze actie tegen gevoerd. foto: wr

Het Nieuwe Stadsblad | 2013 | | pagina 8