K Bekijk je huis door andermans ogen In voetsporen van Piet Paaltjens m Kennisgeving in het kader van het projectAi5 Maasvlakte-Vaanplein Aardbeienschnitte Ik ben trots dat ik bij de ANBO hoor kakker 0 Taarten bestellen? aMMMaan 3 www.nieuwestadsblad.nl Nieuwe Stadsblad woensdag i mei 2013 10 "ledereen vindt zijn eigen huis een paleisje" stelt woningstyliste Monique van Bohemen. SCHIEDAM - "Maar een mo gelijke koper die naar jouw huis komt kijken, wil zijn ei gen paleisje in jouw huis toe passen." Monique helpt met een kritisch oog den prakti sche tips om woningen be ter verkoopbaar te maken. En dat werkt aantoonbaar, zo weten ze zeker bij Anke Bodewes Makelaardij. "Het is belangrijk dat je de woning zó neutraal maakt, dat iedereen daar zijn eigen spullen in kan ziep staan. Een grote bank met veertig kussens kan wel jouw ideaal zijn, maar kan het idee ge ven dat de kamer klein is. En veel privéfoto's kunnen voor een zekere gêne zorgen." Helpt de geur van appel taart? "Jazeker", lacht Moni que. "Maar pas op met geur tjes, want ze kunnen ook een verkeerde herinnering oproepen. Lavendel is rust gevend en ruikt fris, maar kan ook herinneren aan een oubollige oma. En teveel SCHIEDAM - In de voetsporen van Piet Paaltjens - onder begeleiding van drs. Mar cel Teunissen - voert zon dag 5 mei van Pand Paulus via Achter de Teerstoof en Verbrande Erven naar de pastorie aan de Lange Ha ven, waar Francois Haver- Schmidt (1835-1894) van 1877 tot zijn dood in 1894 heeft gewoond. Waar pre dikant, schrijver en dichter HaverSchmidt alias Piet Paaltjens nog meer gewoond en gewerkt heeft in Schie dam en welke rol de West- vestkerk speelt, horen de deelnemers aan deze 1,5 uur durende wandeling. Deel name is gratis; vertrek om 14.00 uur vanafPand Paulus aan de Korte Haven 125 in Schiedam. Aansluitend wordt er een bezoek gebracht aan de ten toonstelling GeefVorm in Pand Paulus; vormgeving in brede zin, namelijk grafisch, product en mode, maar ook fotografie, sierraden, archi tectuur en ruimte. Een ten toonstelling die een. andere toegang tot de kunst geeft. De tentoonstelling is te zien tot en met 19 mei. Monique van Bohemen kijkt met een kritische bril naar ieders woning om de verkoop te bespoedigen. Foto: PR geurtjes kunnen de indruk wekken dat je iets verbergt." Bij een bezoek kijkt Moni que meteen naar de loop- en zichtlijnen. "Voorkom bar rières! Zoals een luie stoel die in de weg staat of te hoge eetkamerstoelen die het zicht op de tuin wegnemen. En zorg voor voldoende licht. Ruim de vensterbank leeg, en schilder een don kere muur of donkere boe kenkast alsnog in een lichte tint." Rust creëren is niet eenvoudig. Tijdens haar be zoek schrijft Monique alle tips op, zodat de verkopers daarna puntsgewijs aan de slag kunnen. "Een boeken kast is vaak een bron van onrust. Ruim minstens de helft van je boeken weg en zet je boeken op kleur." "Bij een woning van over leden ouders adviseer ik de kinderen soms om toch even een tuinman of schilder in te huren voor het achterstallig onderhoud. Die investering verdien je in de verkoopprijs wel weer terug. Ruim het huis echt leeg en huur des noods wat frisse meubelen. Die heb je al voor 85 euro per maand!" ANBO-NIEUWS m wL m - Hl are titel als ik het terug lees, maar het is waar: ik ben trots dat ik bij de tNBO hoor. Kijk naar de jaarvergadering, normaal krijg je de mensen hun huis niet uit voor een vergadering, maar niet bij de ANBO. Hier een volle zaal met enthousiaste mensen en zeker niet alleen voor een gratis kopje koffie, broodje en soep. Nee, een zaal vol leden die ook trots op hun lidmaatschap zijn. De grootste verrassing was voor An- dré van Riel, penningmeester (en nog heel veel meer). Hij werd terecht in de bloemen gezet door het landelijke bestuur. Een oorkonde met lid van verdienste, gouden speld en cadeaus viel hem ten deel: dik verdiend. Terwijl ik de zaal inkijk en al die gezichten zie denk ik 'de ANBO leeft'! Zelfs al ben je op leeftijd -ons oudste lid is 102 jaar- vanaf 55 jaar ben je welkom bij ons. Het afgelopen jaar zijn wij flink gegroeid. Wie ook lid wil worden kan ge bruik maken van het jubileumaqnbod van 12,50 tot einde jaar (in 2014 weer 37,30). Ga naar www.anbo.nl/amjubileum. Ik kan bijna niet wachten tot 23 mei, heerlijk naar Avifauna, met boottocht. Er zijn nog een paar plaatsen vrij, geef snel op bij Nel of Peter en ga lekker mee. Tot volgende week! Joke Ballijns (foto: Ashvini Panday) Rijkswaterstaat Ministerie van Infrastructuur en Milieu Op grond van artikel 20 van de Tracéwet bevordert de Minister van Infrastructuur en Milieu een gecoördineerde voorbereiding van de besluiten op de aanvragen om vergunningen en van de overige ambtshalve te nemen besluiten met het oog op de uitvoering van een Tracébesluit. In het kader van deze coördinatie geeft de Minister van Infrastructuur en Milieu kennis van het feit dat het volgende ontwerpbesluit is genomen. Welk ontwerpbesluit is genomen en ligt ter inzage? Voor de uitvoering van het Tracébesluit A15 Maas vlakte - Vaanplein is onderstaand ontwerpbesluit genomen, overeenkomstig de procedure van artikel 20, lid 4, van de Tracéwet in samenhang met afdeling 3.4 van de Algemene wet bestuursrecht. - Het betreft een aanvraag van A-Lanes A15 Mobility v.o.f. om een omgevingsvergunning voor de activiteit bouwen op grond van artikel 2.1, eerste lid, sub a van de Wet algemene bepalingen omgevingsrecht. Het ontwerpbesluit is afgegeven door burgemeester en wethouders van de gemeente Rotterdam en betreft de verbreding van de huidige Hartelbrug met bijbehorende kunstwerken. Aan de oostzijde vanaf de Hartelsluis tot aan het Hartelkruis zal de Hartelbrug over een lengte van circa 90 meter worden verbreed ten behoeve van een extra uitvoegstrook. Voor deze uitvoegstrook zal in een later stadium een afzonderlijke aanvraag om een omgevingsvergunning voor de activiteit bouwen worden ingediend. Waar en wanneer kunt u de stukken inzien? Het ontwerpbesluit en de bijbehorende stukken liggen van 2 mei 2013 tot en met 12 juni 2013 ter inzage bij de Stadswinkel-Centrum, stadhuis Coolsingel 40 (zijde Doelwater, tegenover het hoofdbureau van politie) te Rotterdam. De Stadswinkel is geopend van maandag t/m vrijdag van 9.00 uur tot 16.00 uur, behalve op donderdag (van 9.00 uur tot 13.30 uur). Voorts liggen het ontwerpbesluit en de bijbehorende stukken met ingang van 2 mei 2013 tot en met 12 juni 2013 ter inzage bij ROTTERDAM.INFO, Binnenwegplein, Coolsingel 195-197 te Rotterdam, telefoon 010 - 2710120. Hoe kunnen zienswijzen naar voren worden gebracht? Van 2 mei 2013 tot en met 12 juni 2013 kan eenieder tegen het ontwerpbesluit schriftelijk of mondeling zienswijzen kenbaar maken aan het college van burgemeester en wethouders van de gemeente Rotterdam, door tussenkomst van Juridische Diensten Rotterdam, Postbus 1011,3000 BA Rotterdam, fax 010 - 267 62 22, e-mailadres VergunningenSO@Rotterdam.nl. Tevens kunnen gedurende deze termijn door eenieder mondeling gemotiveerde zienswijzen kenbaar worden gemaakt. Degenen die mondeling willen reageren kunnen dat, na telefonische afspraak, doen op het kantoor van Stadsontwikke ling, Galvanistraat 15 (Europoint II). Meer informatie? Voor nadere informatie met betrekking tot het ontwerpbesluit kunt u zich wenden tot Juridische Diensten Rotterdam, telefoon 010 - 267 62 22 (e-mailadres: VergunningenSO@Rotterdam.nl). De Minister van Infrastructuur en Milieu, namens deze, het hoofd van de afdeling BJV-projectadvisering, mevrouw mr. A.K. van de Ven zie www.bakkerammerlaan.nl Deze aanbiedingen gelden van donderdag 2 t/m woensdag 8 mei Kent u de Ouderen- Ombudsman? Die wijst u de weg! nationaal ouderen fonds

Het Nieuwe Stadsblad | 2013 | | pagina 10