houden we Schiedam schoon H II II irado Samen houden we Schiedam schoon André van Beek werkt bij inzameling en is 5 jaar werkzaam bij Irado. Lever uw oude elektrische apparaten in en win een dagje uit! Grof tuinafval? Lever het gratis in Kindertuinen weer van start I Lentefeest in het Beatrixpark Woont u in de schoonste of groenste straat van Schiedam? Theetuin bij de Groene Raat EP Samen "We halen altijd op vaste dagen het afval op. Alleen een paar dagen per jaar zijn ook wij vrij en komen we op een andere dag. Dat kondigen we altijd van tevoren aan. Toch weet niet iedereen het. Om te voorkomen dat u achter de wagen moet aanrennen of met een extra volle container blijft zitten, raadpleeg rond de feestdagen altijd even de krant of onze website." Let op! In mei komen we niet op: - Hemelvaartsdag donderdag 9 mei, wel op zaterdag 11 mei. Tweede Pinksterdag maandag 20 mei, wel op zaterdag 18 mei. Niet alles verkocht op de vrijmarkt tijdens Koninginnedag? Breng uw overgebleven oude elektrische apparaten vanaf 1 mei naar het afva lb re ng station aan de Fokkerstraat 550. De eerste honderd inleveraars krijgen een unieke 'Bag to the Future'-tas kado. Ook worden 500 kanskaarten uitgedeeld voor een leuk dagje uit met het hele gezin. Elektrische apparaten en spaarlampen zijn bijna volledig te recyclen. Door ze apart in te leveren sparen we grondstoffen en het milieu. Fleerlijk, die lentezon! Echt weer om in de tuin aan de slag te gaan. Maar waar laat u grof tuinafval dat niet in uw eigen groene container voor gft-afval past? Lever het gratis in bij het afvalbrengstation aan de Fokkerstraat 550. Heeft u veel of groot tuinafval, zoals takken en boomstronken, dat u het niet in uw eigen auto kunt vervoeren? Leen dan gratis onze aanhanger. U kunt deze reserveren via 010-6315537. Zo'n 250 Schiedamse schoolkinderen startten afgelopen maand in hun tuintje in de Kindertuinen Kethel en Vijfsluizen. Ze plantten viooltjes en zaaiden tuinkers. De komende tijd komen er nog diverse kruiden, bloemen en groenten zoals uitjes, wortels, maïs en sla bij. De Schiedamse Kindertuinen zijn al 86 jaar een succes. Onder begeleiding van,vrijwilligers leren de kinderen er alles over tuinieren, natuur'en milieu. Alles dat de kinderen oogsten, nemen ze mee naar huis. I 0p zondag 26 mei vindt in het Beatrixpark het I traditionele Lentefeest plaats. Op de kinderboerderij kunt f u zien hoe de schapen hun winterjas uitdoen, f Om 13.00 uur en 14.30 uur worden de schapen geschoren. Verder zijn er verschillende leuke activiteiten voor jong en oud! Zo kunnen de kinderen een workshop djembé volgen, zich uitleven op een springkussen en laten sminken. Ondertussen kunnen de ouders gezellig wat eten en drinken op de lentemarkt. Het lentefeest begint om 12.00 uur en duurt tot 16.00 uur. Bent u van plan om samen met uw buren uw woonomgeving groener te maken met bijvoorbeeld plantenbakken, boomspiegels of geveltuinen? Of organiseert u regelmatig schoonmaakacties in uw buurt of straat? Of bent u dit van plan? Schrijft u dan samen met uw buurt in voor de wedstrijd 'Wie heeft de groenste of schoonste straat van Schiedam'. U kunt er ook nog eens mooie prijzen mee.winnen. Alle informatie vindt - u op onze website. Na een mooie wandeling of fietstocht is het voortaan fijn uitblazen bij De Groene Raat. Op zondag 19 mei openen we in ons voorlichtingscentrum aan de Harreweg 19 een theetuin waar u iedere zondag tussen 12.00 en 16.00 uur van harte welkom bent. En als u er toch bent, neem dan vooral een kijkje bij onze voorbeeldtuinen, zoals de boerentuin, ecologische tuin en wilde plantentuin. Misschien doet u er nog ideeën op voor uw eigen tuin!

Het Nieuwe Stadsblad | 2013 | | pagina 11