Gemeenteberichten V\W Feeststemming op Schiedamse basisscholen gemeente Schiedam Koninklijke mok, Koningsspelen en Koningsontbijt Gratis 'Bag to the future-tas' Gewijzigd tijdschema Dodenherdenking 1 MEI 2013 - PAGINA 1 UIT DE PORTEFEUILLE VAN... Agenda Vergadering Raadscommissie Wijkoverleg Zuid Wijkoverleg Centrum Wijkoverleg Spaland-Sveaparken Dodenherdenking Datum Locatie Tijd 14 mei Aleidazaal, Stadskantoor, Stadserf 1 19.30 - 22.00 uur 13 mei Bewonersvereniging Schiedam Zuid, Leliestraat 10 19.30 - 22.00 uur 14 mei Grote Kerk, Lange Kerkstraat, ingang tuinzijde 20.00 - 22.30 uur 16 mei 't Schepphuis, Dorpsstraat 17 19.30 - 22.00 uur 4 mei Kop van de Plantage, Gerrit Verboonstraat 19.45 - 20.30 uur I Lees Gemeenteberichten ook online v* De wethouders Groeneweg, Stam en Grijzen deelden woensdag 24 april op een aantal scholen mokken uit. Zij bezochten respectieve lijk Het Startblok, De Kring en. El Furkan. Daar werden zij enthousiast ontvangen en namen de kinderen trots de mokken in ontvangst. Ook op de rest van de Schiedamse basisscholen kregen de kinderen mokken uitgedeeld. Koningsspelen Onze nieuwe koning is een echte sportliefheb ber. Hij vindt het belangrijk sporten actief te stimuleren bij de jeugd, omdat het essentieel De gemeente Schiedam en Irado sporen samen inwoners aan om ge bruikte elektrische appa raten (groot én klein) ge scheiden in te zamelen, - zodat deze verantwoord kunnen worden gerecy- cled. De eerste 100 in- I woners die vanaf 1 mei hun elektrische apparaten met stekker inlevèren bij het afvalbrengstation van Irado (Fokkerstraat 550) ontvangen hiervoor een 'Bag to the Future' -tas. Met deze actie sluiten gemeente Schiedam en Irado aan bij de Koninginnedag-recycleactie"van WeCycle. Kijk voor meer informatie over deze Koninginnedag-recycleactie op www.schiedam.nl. Foto's: Jan van Net als in veel gemeenten, is het ook in Schiedam traditie bij grote koninklijke ge beurtenissen de schooljeugd een cadeau - en daarmee een herinnering - te geven. Daarom kregen de leerlingen van de Schiedamse basisscholen in de week voor de inhuldiging speciale inhuldigingsmokken uitgereikt, aangeboden door het gemeente bestuur. Op de mok staan koning Willem-Alexander en koningin Maxima afgebeeld. Woensdagavond 24 april gaf wethouder Wijten (Wonen en bouwen) het startschot voor de verkoop van 6 kavels aan de Anna van Burenstraat in Oranjeburgh. Bijzonder aan dit deelproject is dat de kopers gezamenlijk de zes rijwoningen gaan ontwerpen en bouwen. De veertig belangstel lenden stelden de deskundigen veel vragen over het plan en het Col lectief Particulier Opdrachtgeverschap. Tot 29 mei kunt u zich inschrijven voor dit project. Zie ook www.oranjeburgh.nl. is voor hun ontwikkeling. Het Nationaal Co mité Inhuldiging initieerde daarom op vrijdag 26 april de Koningsspelen; een sportieve en gezellige dag voor alle kinderen in het basison derwijs. De dag vond plaats in heel Nederland en in het Caribische deel van het koninkrijk. De Koningssportdag vormde het hart van de Koningsspelen en werd voorafgegaan door een gezond maar bovenal feestelijk Konings ontbijt. Wethouder Gouweleeuw woonde het ontbijt en de spelen bij op basisschool De Taaltuin. Wethouder Gouweleeuw (Sport en recreatie) opende zaterdag 27 april de Ladiesday 2013 op Hermes DVS. Deze dag - volledig in het teken van cricket - maakte een grote groep vrouwen voor het eerst kennis met de cricketsport. Dames van het Nederlands elftal legden tijdens workshops "uit hoe je het beste kunt slaan en vangen en de wethouder oefende zelf ook even mee. De dag werd afgesloten met een high tea en een cricket wedstrijd van het Nederlands elftal. Op 4 mei vindt Dodenherdenking plaats vol gens een gewijzigd tijdschema. De inhoud van het programma blijft hetzelfde. De herdenking begint met welkom van de voorzitter Stichting VNFG, gevolgd door een toespraak van burge meester Lamers, de taptoe en 2 minuten stilte. Na het Wilhelmus zal de kranslegging plaats vinden en wordt een gedicht voorgedragen. Bekijk het programma op www.schiedam.nl/ agenda.

Het Nieuwe Stadsblad | 2013 | | pagina 13