Schiedam heeft haar eigen tulp! Eindelijk doorfietsen! Waterweg Cultuurprijs vernieuwd gemeente Schiedam 1 MEI 2013 - PAGINA 2 Bert van der gchee Kabinet gemeente Schiedam Vrijdag 26 april vond Lintjes regen, de uitreiking van de koninklijke onderscheidingen, plaats. 1. Geslaagde Lintjesregen? Absoluut! Voor een kabinet medewerker is Lintjesregen een van de hoogtepunten in het jaar. Het was de eerste keer in deze gemeente dat burgemeester Lamers de Koninklijke onder scheidingen uitreikte. Elke bur gemeester heeft eigen ideeën over de invulling van de cere monie. Daarmee had deze bij eenkomst weer net een andere tintje dan vorige edities. 2. Hoeveel lintjes zijn er dit jaar uitgereikt? Er waren dit jaar 12 gedeco reerden, een mooi aantal. En hoewel iets minder dan vorig jaar, daarmee beslist niet min der feestelijk. Voor 2014 zijn de eerste aanvragen al binnen. Naar verwachting reikt de bur gemeester er dan meer uit. 3. Wanneer kom je in aan merking voor een lintje? Een Koninklijke onderscheiding is bedoeld voor mensen die zich onbezoldigd en gedurende min stens 15 jaar intensief hebben ingezet voor de maatschappij. Bovendien moet diegene van onberispelijk gedrag zijn. 4. Hoe kunnen mensen een lintje aanvragen? Mensen kunnen voor iemand anders een lintje aanvragen. Op www.lintjes.nl is alle infor: matie over de Koninklijke on derscheidingen te vinden, in clusief een aanvraagformulier. Men kan ook contact opnemen met Kabinetszaken van de ge meente Schiedam via 14 010 of contact@schiedam.nl o.v.v. 'Lintjesregen'. 5. Zijn er dit jaar jongeren- lintjes uitgereikt? Het jongerenlintje is bedoeld voor kinderen die een bijzonde re prestatie verrichten. Helaas is er dit jaar geen jongerenlintje uitgereikt. Jammer, want on getwijfeld zijn er Schiedamse kinderen die zo'n lintje verdie nen. Het is misschien nog wat onbekend. Mensen die meer hierover willen weten kunnen contact opnemen met Kabinets zaken van de gemeente. Schiedam heeft haar eigen tulp! Vrijdag 26 april doopte burge meester Lamers in de Korenbeurs de tulp met jenever. Daarna ontving hij een oorkonde ondertekend door veredelaar Raymond Huijg, directeur van handelsbedrijf G. Lubbe Zoon B.V Michael Lubbe en Johan van Scheepen van de Koninklijke Vereeniging van Bloembollencultuur (KAVB). Daarmee is de Schiedam Tulp officieel ingeschreven in het register van de KAVB. De Schiedam Tulp is gekweekt in het kader van het themajaar WINDKRACHT 13, heeft de vorm van het traditionele Schiedamse jeneverglas en heeft de kleur geel, één van de hoofdkleuren van de stad. Bijzondere hoedenshow Jackie Habets van hoedenatelier What's Up heeft zich door de tulp laten inspireren. De Schiedamse ontwerpster is ohder andere be kend van haar jaarlijkse shows op de Keukenhof en van haar winkel/ atelier in het hartje van Antwerpen. Zij organiseerde een bijzondere hoedenshow voorafgaand aan de doop, waarbij spectaculaire bloe menhoeden en een speciale Tul- penhoed op de rode loper te zien waren. De aanwezigen konden hiervan genieten onder het genot van een high tea. WINDKRACHT 13 De tulp past prima in het the majaar WINDKRACHT 13, waarin groen, duurzaamheid en innovatie centraal staan. Nu het weer lente wordt komt de tulp overal in de stad in diverse plantsoenen op. In het najaar is de tulp ook té koop bij bloemisten. Vanaf dat moment kan iedereen deze bijzondere tulp in huis halen! Kijk voor meer informatie over WINDKRACHT 13 op www. ontdekschiedam. nu/themajaar. De groene fietsverbinding tussen stad en land krijgt vorm. Maandagavond 22 april organiseerde gemeente Schiedam in Natuurcentrum De Boshoek een informatieavond over de reali satie van een vrijliggend fietspad langs de Harreweg, specifiek tussen de Slimme Watering en het open gebied van Midden- Delfland. Het fietspad vormt voor fietsers de verbindende scha kel tussen de stad en het buitengebied. jT In het rood het nieuw aan te leggen fietspad. "Eindelijk doorfietsen!" en "Het ziet er mooi uit!" waren enkele enthousiaste reacties van Schie dammers over het projectvoorstel. Ook de gemeente kijkt uit naar de realisatie van het fietspad; het ver bindt op groene wijze het gebied Kethel/Kethelpark/Harreweg met het buitengebied. Bovendien sluit het project naadloos aan bij het jaarthema WINDKRACHT! 3. Ontwerpvoorstel Het fietspad komt te liggen in de groenzone aan de oostzijde van de Harreweg. -Tijdens de in formatieavond maakten zo'n 20 geïnteresseerden kennis met het ontwerpvoorstel voor het fietspad, het omliggende groen en de krui sing met de Slimme Watering. Ter plaatse werden enkele construc tieve ontwerpsuggesties gedaan en aanvullende vragen gesteld over onder meer de zichtbaar heid van het pad vanaf de Velden, behoud/versterking van bomen (onder andere Wilgenpad) en ver keersveiligheid op de kruisingen. Vervolgproces Komende tijd wordt gekeken welke suggesties kunnen worden opgenomen in het definitief ont werp. Afhankelijk van de reacties kan eind mei het definitief ont werp worden gepresenteerd. Het streven is komend najaar te star ten met de uitvoering. Stadsregio Rotterdam verleent subsidie voor de realisatie. Voor meer informatie: www.schiedam.nl/harreweg De Waterweg Cultuurprijs, een tweejarige cultuurprijs voor de waterweggemeenten, is vernieuwd. Met ingang van 2013 intro duceert de stichting naast de projectprijs de stimuleringsprijs. Deze prijs erkent juist een voorstel, plan of idee voor een kunst- of cultuurproject in deze regio. Tot en met 13 oktober 2013 kun nen voorstellen voor deze prijs worden ingediend. De stimuleringsprijs is - zoals de naam zegt - ter -stimulering van een voorstel of plan dat aan kunst en cultuur gerelateerd is, plaats vindt in de regio Waterweg Noord en uitdaagt tot samenwerking. Tot en met 13 oktober kunnen voor stellen worden ingediend. Nominatie en prijsuitreiking In november maakt de jury de drie genomineerden bekend die elk 3000,- ontvangen. Deze geno mineerden hebben vervolgens drie maanden de tijd'om het voorstel verder uit te werken. Uit de drie voorstellen kiest de jury vervol gens in het voorjaar van 2014 een winnaar die 15.000 -ontvangt om het voorstel uit te voeren. In 2015 wordt er weer een reguliere projectprijs uitgereikt. Waterweg Cultuurprijs De Waterweg Cultuurprijs bestaat sinds 2005 en wordt tweejaar lijks uitgereikt aan een bijzonder kunt- of cultuurproject in.de regio Waterweg Noord. De prijs wordt beschikbaar gesteld door de ge meenten Maassluis, Schiedam, Vlaardingen en door het Fonds Schiedam Vlaardingen e.o. De organisatie is in handen van de Stichting Waterweg Cultuurprijs. Kijk voor meer informatie over de ze prijs en het indienen van voor stellen voor de stimuleringsprijs op www.watenwegcultuurprijs.nl. Kick off Waterweg Cultuurprijs nieuwe opzet op vrijdag 19 april in de Korenbeurs. Geboorteakte, trouwen of vergunning aanvragen?

Het Nieuwe Stadsblad | 2013 | | pagina 14