«ss Gemeenteberichten Twaalf Koninklijke onderscheidingen uitgereikt in Schiedam 1 MEI 2013- PAGINA 3 De gedecoreerden namen in de Alei- dazaal vol trots hun lintje in ontvangst, waarna zij aansluitend samen met hun dierbaren een feestelijke bijeenkomst hadden. De gedecoreerden De gedecoreerden 2013 - die allen werden benoemd als Lid in de Orde van Oranje Nassau - zijn: De heer Bons; hij ontplooide (be stuurlijke) activiteiten voor de samen leving op diverse maatschappelijke terreinen. De heer Van Dalen; hij ontwikkelde activiteiten voor de samenleving op het terrein van kerkelijk leven, politiek en een Rótary club. Mevrouw Gerkema; zij heeft zich ver dienstelijk gemaakt voor de samen leving op diverse maatschappelijke terreinen. Uitgelicht De heer Van den Hengel; bij hem zijn in aanmerking genomen de vrijwillige bestuurlijke activiteiten die betrokke ne sinds 1992 op diverse maatschap pelijke terreinen heeft ontplooid. Mevrouw Holswilder; zij heeft zich verdienstelijk gemaakt voor de sa menleving op het terrein van EHBO en Bewonersvereniging Schiedam Centrum. De heer Langstraat; hij heeft activi teiten ontplooid voor de samenleving op het terrein van ouderenwelzijn. De heer Nijs; tot op de dag van vandaag ontplooit de heer vrijwillige activiteiten voor de samenleving op diverse maatschappelijke terreinen. De heer Van Oudenaarde; hij heeft zich ingezet voor de samenleving op het terrein van cultuur. De heer Van Schie; hij ontwikkelde bestuurlijke activiteiten voor de sa menleving op het terrein van gehan dicaptenwelzijn, cultuur, belangenbe hartiging, sport en kerkelijk leven. Mevrouw Verheij - Erwich; zij ont plooide (bestuurlijke) vrijwillige acti viteiten voor de samenleving op het terrein van bewonersbelangenbehar- tiging. De heer Vriezen; hij heeft vrijwillige activiteiten ontwikkeld voor de sa menleving op het terrein van cultuur. De heer Wijnties; hij ontplooide ac tiviteiten (al dan niet op bestuurlijk niveau) binnen de postduivenvereni ging en een klaverjasvereniging. Gunt u ook ierhand een lintje? In Schiedam zijn honderden vrijwilligers actief binnen allerlei organisaties op so ciaal maatschappelijk gebied, ledereen kan op grond van zijn of haar bijzondere en langdurige inzet voor de maatschap pij in aanmerking worden gebracht voor een Koninklijke onderscheiding. Gunt u iemand een lintje? Kijk of diegene in aanmerking komt op www.lintjes.nl. Vraag op tijd aan! Aan de aanvraag van een Koninklijke onderscheiding is een lange procedure verbonden. Een dergelijk verzoek voor de eerstvolgende algemene decoratie- verlening (Lintjesregen 2014) dient dan ook vóór 1 september 2013 bij de bur gemeester te zijn ingediend. Hiervoor zijn speciale formulieren beschikbaar. Deze formulieren kunt downloaden via www.lintjes.nl of opvragen bij het Kabi net van de burgemeester via contact® schiedam.nl o.v.v. 'Lintjesregen'. Het Kabinet van de burgemeester begeleidt een aanvraag vanaf het eerste begin, zodat die aan alle regels voldoet. Maandag 13 mei om 19.30 uur vindt het wijkoverleg Schiedam Zuid plaats. Tijdens de vergadering wordt onder meer gesproken over de jubileumeditie van het Maas- boulevardfeest. het project 'Young Maasboulevard', de stand van zaken rond de afronding van de werkzaamheden aan de Maasboulevard, het project 'Van rivier naar stad' en de toolkit 'Participatie'. Dinsdag 14 mei om 20.00 uur vindt het wijkoverleg Centrum plaats. Naast de standaard agendapunten komt de heer Van der Burg (bewoner) met een voorstel ten aanzien van de verkeerssituatie in de Boterstraat. Daarnaast vindt er, onder voorbehoud, een presentatie plaats over de toolkit 'Participatie'. Zoals gebruikelijk staan ook de financiën/Regiegroep Wijkbudget Centrum op de agenda. Donderdag 16 mei 2013 om 19.30 uur vindt het Wijkoverleg Spaland-Sveaparken plaats. Tijdens de vergadering is onder meer aandacht voor recente ontwikkelingen, het wijkbudget, de ontwikkelingen rond de A4 en de toolkit 'Participatie'. Velen willen voor het vakantieseizoen begint een nieuw paspoort of nieuwe ID-kaart aanvragen. Om die reden is het vanaf de maand mei altijd druk in het Klant Contact Centrum. Zorg daarom dat u op tijd een afspraak maakt via www.schiedam.nl zodat u ruim voor u op vakantie gaat het benodigde reisdocument in bezit heeft. Wilt u meer weten over Uitgelicht? Kijk dan op Vrijdag 26 april vond de traditionele Lintjesregen plaats. Twaalf Schie- damse inwoners hadden de eer een Koninklijke onderscheiding in ont vangst te mogen nemen. Voor burgemeester La- mers was het de eerste keer dat hij in Schiedam de lintjes kon uitreiken.

Het Nieuwe Stadsblad | 2013 | | pagina 15