sweetdfeallni de Veuk&te dec»l& wet Wortiwa f Zal SVV zich zondag tot kampioen kronen? Spirit weer op titelkoers op vwuxr www. ew owfcvcaw^ de wieuw&khrïef in samenwerking met Viermaal podium Scyedam naar eredivisie Solo naar finish Met krukken Volg ons op Twitter en Facebook Z www.nieuwestadsblad.nl Nog een punt heeft SVV nodig. Zal concurrent Ommoord zondag in Harga roet in het eten gooien? Van de redactie SCHIEDAM - Het verschil tus sen de nummer een SVV en twee Ommoord is vier pun ten. Een gelijkspel tussèn de twee kemphanen is voor de Schiedammers voldoende om eindelijk weer eens een kampioensfeest te vieren. Die titel kwam eind maart zomaar in de waagschaal terecht door het wegval len van de twee topscorers, samen goed voor 25 van de toen 48 doelpunten. De een vond, dat hem tekort gedaan werd - 'wanneer hij even ge duld gehad had, was het op gelost' - en de ander gedroeg zich niet. Wakker gelegen Trainer Gerard van Ruiten- SCHIEDAM - Na het verlies van vorige week tegen Om moord was het de vraag of de mannen van Spirit .zou: lukken in Wassenaar over eind te blijven tegen de nummer twee De Kieviten. Daarin zijn ze geslaagd: de Schiedamse hockeyers na men voor de rust met 1-4 de leiding, zagen Kieviten uit twee strafcorners nog wel tot 3-4 terug komen. "Maar de overwinning is geen mo ment in gevaar geweest", zag trainer Eelko van Roon. "Mijn complimenten voor het team." Spirit heeft nu een voorsprong van 4 punten op Warande en 6 op Kieviten; "Nog tweemaal winnen en we kunnen op zondag 12 mei in en tegen Etten-Leur kampioen worden." SCHIEDAM - Judoka's van Sportinstituut Schiedam hebben in Maassluis goed gepresteerd op wedstrijden voor de International Dutch Youth Cup. Bij dit toernooi voor judoka's tot 18 jaar werd viermaal het podium bereikt. Patricia van Hees werd kampioen bij de dames -52 kg. In dezelfde categorie werd Charona van Dorst derde. Een derde plaats was er voor ook Tim Banen (he ren -50 kg) en Mark Roon (heren +81 kg). Korfbal Harga ging bij De Vinken met 20-6 tenonder. GDI was geen partij voor het hoger geplaatste Keep Fit'70: 8-20. SCHIEDAM - Panningen'74 heerste in de eerste divisie B, verloor slechts eenmaal en werd soeverein kampioen. Dus wachtte de vrouwen van Scyedam, de kampioen uit de eerste divisie A, in de promotiewedstrijd tegen de Limburgse tegenstander een hele kluif. Het viel alleszins mee. Charell Schoonbrood, Patricia Smith en Nikki Eer- land gaven geen punt weg en wisten al na zes partijen dat de promotie naar de ere divisie een zekerheidje was. Schoonbrood opende met winst op Marleen van de Werken. Eerland kwam te gen Mandy Stammen steeds op voorsprong, maar kon pas na vijf games de win nende klap uitdelen. Smith rekende af met Patricia van Lent. Met een tussenstand van 3-0 leek er geen vuiltje meer aan de lucht. Eerland en Schoonbrood wonnen daarna de dubbel. Het vijfde Schiedamse punt nam Eer land, die tegen Van de Wer ken de eerste game moest in leveren, voor haar rekening. In het duel tussen Schoon brood en Van Lent was al leen de eerste game span nend. Toen de Schiedamse deze won was de weerstand gebroken en het zesde en be slissende punt binnen. Het zorgde ervoor, dat de nog resterende vier enkelspelen niet meer gespeeld hoefden te worden. Weer kwam Luke Verburg alleen over de finish. Dat is voor hem meer regel dan uitzondering. De jonge Schiedammer won drie van de voor de jeugdcompetitie gereden wedstrijden. Eerst in Burgh-Haamstede en Breda en recent snelde hij in het Westland solo naar de meet. Foto: PR SCHIEDAM - Axia-turnster Kayleigh van Houten heeft' de laatste wedstrijden van de rayoncompetitie niet kunnen voltooien. Ze kwam tijdens haar vrije oefening ten val en loopt nu een tijdje met kruk ken. Drie van haar teamge noten slaagden er in om een hoge klassering te bereiken. Iris Moerman (senior NTS 7) turnde een mooie en stabiele wedstrijd en werd tweede. Samsara Rahmawad (jeugd NTS 8) troefde veel van haar concurrenten af en werd der de. Ook voor Sofie Reinders was er, ondanks wat foutjes, brons. Axia reist op zaterdag 18 en zondag 19 mei met 22 turnsters naar Breda voor het Open Bredase Turnkam- pioenschap. burg zal er ongetwijfeld wat uurtjes van wakker gelegen hebben. Zijn oplossing was echter ingenieus. Hij zette wat andere poppetjes neer op andere plaatsen en de doelpuntenmachine liep weer op volle toeren: 27 maal raak in slechts 6 wedstrij den. Vooruitkijkend naar volgend seizoen, die SVV ongetwijfeld in de tweede klasse doorbrengt, weet hij dat feijn selectie nagenoeg in tact blijft. Alleen Meivin Post heeft zijn vertrek aan gekondigd. "Natuurlijk res pecteer ik dat, maar ik snap alleen niets van zijn beslis sing om naar Feyenoord te vertrekken. Die spelen vier de klasse zaterdag." SVV-trainer Gerard van Ruitenburg loste het wegvallen van zijn topscorers op met een meesterzet. Hij zette wat andere poppetjes neer op andere plaatsen. Foto: PR @SWEETDEALNL FB.COM/SWEETDEALNL

Het Nieuwe Stadsblad | 2013 | | pagina 18