'De verhalen komen vanzelf in me op' Hoog bezoek op Troubadour Man gaat los met bijl KORT NIEUWS COLOFON Parkinsoncafé Computercursus Centrum kleurt groen 3 www.nieuwestadsblad.nl Nieuwe Stadsblad woensdag 1 mei 2013 3 Benjamin Hoppe heeft zich laten inspireren door Tolkien. Alleen komt in zijn eerste boek geen trol of heks voor. Foto: PR Benj'amin Hoppe bedenkt al vanaf zijn jeugd sprookjes en verhalen. Hij schrijft ze op in schriftjes en blocnotes. Hoppe vond onlangs een uitgever bereid om een verhaal van hem uit te geven: 'Duivelswandelstok'. Het is een modern sprookje over een 14- jarige weesjongen die de wereld van het kwaad moet redden. Frank Willemse SCHIEDAM - Een modern sprookje, zo betitelt de 30- jarige Benjamin Hoppe zijn eerste boek. "Een mengvorm tussen fantasy en sprookje waar toch ook geweld in voor komt, hoor." Als liefhebber van de boe ken van Tolkien, liet hij zich door deze schrijver inspire ren. Alleen komen in zijn boeken geen trollen of hek sen voor. Ook speelt Hoppe's boek zich in deze tijd af. Duivelswandelstok gaat over de jonge Mit die op vreemde wijze zijn familie kwijtraakt bij_ een auto-on geluk. Langzaam komt hij er achter dat het geen ongeluk was en dat hij een bijzon dere missie heeft. Mit wordt middelpunt van duistere krachten die de wereld wil- Extra onderzoek mysterieuze dood SCHIEDAM - Het Openbaar Ministerie in Rotterdam heeft de ouders van de in 2008 omgekomen Schie dammer Leon Groeneweg (19) toegezegd toch extra onderzoek te doen. Dat meldt het AD/Rotterdams Dagblad. Het Nederlands Forensisch Instituut (NFI) krijgt opdracht dna-onderzoek uit te voe-; ren naar een dreigbrief die vorig jaar op het graf van Leon werd gevonden. Dat schrijft de recherche- officier van justitie. In de brief stond dat Leons broertje zou worden ontvoerd als zijn ouders zouden doorgaan met de strijd om de waarheid boven tafel te krijgen. Het OM komt met die reactie nadat Leons ouders, via een advocaat om herope ning van het onderzoek hadden gevraagd. Het Zesde Zintuig De ouders zeggen dat bij hen nieuwe informatie is binnengekomen nadat het tv-programma Het Zesde Zintuig aandacht aan de raadselachtige dood van Leon schonk. Voor hen staat vast dat hun zoon is vermoord, omdat hij wilde breken met zijn steeds crimine- ler wordende vrienden. Politie en justitie houden het op een ongeval. Het OM zegt er nog steeds vanuit te gaan dat er geen sprake is van een misdrijf. len veroveren. Het is Lucifer of de duivel zelf die tot staan moet worden gebracht. Dit moet Mit doen met behulp van de 'goede krachten'. "Er zit veel van mijn ge dachten en ideeën over de deze wereld in", vertelt Hop pe thuis in Schiedam Oost. Hoppe schreef dit boek SCHIEDAM - De Koningsspe len zijn afgelopen vrijdag op veel Schiedamse scholen ge speeld, ondanks het slechte weer. Stond de zon een dag eerder nog fier stralend aan de horizon, vrijdag was het storm en regen wat de klok sloeg, Op basisschool De Trouba dour in Groenoord kwam hoog bezoek langs in de ochtend, dat uiteraard met erebogen werd ontvangen. De kinderen bleken goed op de hoogte van alles rond het Koningshuis omdat daar de afgelopen weken al veel over was gewerkt. Ook op De Peperklip in Oost kwamen prins Wil- lem-Alexander en prinses Maxima langs. Zij reikten SCHIEDAM - Het Centrumma nagement rolt zaterdag 11 mei geen rode, maar groe ne loper uit over de gehele Hoogstraat. Het begin van een bijzondere en gezellige zaterdag. In het weekend van Moeder dag en Nationale Molendag treden ondernemers op de Hoogstraat buiten hun win kels om groene, duurzame, producten te presenteren. Omdat het oog ook wat wil worden er verschillende modeshows georganiseerd en zijn de etalages in de stad al helemaal groen en duur zaam ingericht. Deze groene zaterdag is ook het eindpunt van de win kelactie 'Koop en Win in overigens onder het pseudo niem Eppo H. Wasneeplus. Een verhaspeling van zijn eigen naam, zo vertelt hij. Het science-fictionachtige verhaal begint met het 8 uur journaal en een ingeslagen komeet. Er landen duis tere krachten die het op de wereldhegemonie van het Schiedam Centrum'. - Alle prijzen gaan de deur uit, inclusief de hoofdprijs: een auto. Niet alleen de Hoogstraat wordt groen, het geldt ook voor de omgeving van Mo len De Kameel. Daar vindt het hoofdevenement van WINDKRACHT 13 plaats, het jaarthema van de ge meente Schiedam, waarbij duurzaamheid, innovatie en groen centraal staan. Een groene ridder vertelt hier in een groen landschap van al les over duurzaamheid. O Meer over het programma van 11 mei is te lezen op de speciale website no-no.nu/ groenwiekend kwaad hebben gemunt. Een deel van het verhaal speelt zich af in deze regio. Zo staat in Hoek van Holland Het weeshuis van Mit. En is er een café in Schiedam dat erg veel gelijkenis vertoont met de Quibus uit het ver haal. Het verhaal springt dwars Contactgegevens redactie Prins Hendrikkade 16a, Postbus 1980 3000 BZ Rotterdam T (088) 01310 00 E redactie.ns@wegenermedia.nl 1 www.nieuwestadsblad.nl Contactgegevens media-advies en advertentieverkoop Voor informatie over de advertentiemogelijkheden neemt u contact op met uw accountmanager of bel met (088) 013 03 45. Of mail ons via adverteren.zuidholland@ wegenermedia.nl Directeur/uitgever Peter Stadhouders Algemeen hoofdredacteur Mart Jochemsen E M.Jochemsen@wegenermedia.nl Eindredactie Nieuwe Stadsblad Karin Moerman Chef regioredactie Annemieke Anneveldt door de tijd en ruimte heen. Van Afrika tot Antarctica, compleet met Bijbelse figu ren en Griekse legenden als de doos van Pandorra of de ring van Koning Salomon. Zelfs tot aan de zoon van Bob Marley toe. Zelf is de schrijver van de 'Duivels wandelstok' opgegroeid in SCHIEDAM - De politie kreeg vorige week vrijdagmiddag de melding dat bij een flat aan de Broersvest een man met een bijl ruiten aan het vernielen was. Agenten gin gen ter plaatse en hebben vervolgens een 25-jarige man uit Schiedam aange houden. De man was die middag met eén bijl naar de flat geko men en sloeg daar verschil lende ruiten in. Vervolgens is de man naar de vierde etage gegaan om de ruiten van een van de flatwonin gen eveneens in te slaan. In de woning ontstond vervol gens een handgemeen met de 70-jarige bewoner van de flat. De bewoner liep hierbij ver- WGGGNGR Media Bezorgklachten I www.deweekkrant.nl/ verspreidklachten T (0900)424 5726 Familieberichten Efemilieberichten@wegenermedia.nl T (088) 013 72 68 Zelf een familiebericht opgeven kan via www.femilieberichtenonline.nl Rubrieksadvertenties E telesales@wegenermedia.nl T (0900) 6743836 Druk Wegener Nieuwsdruk Algemene voorwaarden en overige informatie I www.wegenermedia.nl Nieuwe Stadsblad is een uitgave van Wegener Media BV. Aangeboden kopij kan zowel worden geplaatst in de gedrukte als digitale uitgaven van Wegener Media BV. Wegener Media BV de Gorzen. Een harde, maar eerlijke leerschool voor zijn rusteloze karakter. Mét val len en opstaan kon hij zijn energie kwijt als hovenier. Later is hij actief SP lid ge worden en was hij 2,5 jaar raadslid. Nu werkt hij lange dagen als tuinman. Hij kan pas gaan schrijven als zijn dochter naar bed is. "Die verhalen komen vanzelf in me op", vertelt hij. "Vooral als ik aan het werk ben met snoeien van bomen of ander tuinwerk." De naam dui velswandelstok kwam hij voor het eerst tegen tijdens zijn opleiding tot hovenier in Maasland. Het is een exo tische struik die zijn naam dankt aan de scherpe pun ten. Het is in zijn.verhaal de magische stok waarmee de duivel de wereld wil verove ren. De held Mit (omdraaien tot Tim) voorkomt dit. Hop pe is blij dat zijn eerste boek uit is. Fantasy is een moeilijk genre waar uitgevers niet op zitten te wachten. Dankzij de uitgever van Free Mus ketiers kreeg hij deze kans. Zijn eerste boek ligt inmid dels in alle lokale boekhan dels. Ook is het online bij de uitgever te bestellen. Zelf hoopt de bescheiden Hop pe dat Duivelswandelstok goed gelezen gaat worden. Een fantasy roman eindigt meestal met een open einde. Het vervolg is er dan ook al: Duivelsgebroed, de zeven zilverlingen. wondingen op aan onder meer armen en handen. Een ambulance die ter plaatse kwam na de melding heeft de man voor behandeling van zijn verwondingen overgebracht naar, het zie kenhuis. Verwondingen Ter plaatse gekomen agen ten hebben de 25-jarige man direct aangehouden. Omdat ook de verdachte enkele verwondingen had opgelopen is ook hij naar het ziekenhuis gebracht. De bijl is in beslag genomen. Wat de aanleiding is ge weest van het incident is nog onbekend. Hiernaar wordt nog onderzoek ge daan, meldt de politie. SCHIEDAM - Muziektherapeut Martien van Oostrom is 8 mei te gast in het Parkinson café. Belangstellenden zijn vanaf 14.30 uur welkom in de Havenzaal van Franke- land. SCHIEDAM - Seniorenwelzijn verzorgt weer een cursus 'Kennismaken met de com puter en internet voor senio ren'. Deze bestaat uit 3 lessen van 2 uur. Deelname kost 32,75 uur. De vervolgcursus bestaat ook uit 3 lessen van 2 uur. De cursus is op dins dagmiddag van 14.00 tot 16.00 uur. Aanmelden via 010-2486888 tussen 9.00 en 13.00 uur. 0p de Troubadour kwam in de ochtend het prinselijk paar langs en daar is alleen een ereboog goed genoeg voor. foto: pr de officiële Koningspenning is gezond. Wie nog niet uit- uit als aandenken aan deze gezongen was, kon dinsdag- bijzondere dag. En natuur- morgen naar de aubade in lijk werd op alle scholen het Kethel om nog één keer de dansje gedaan op Bewegen koningin toe te zingen.

Het Nieuwe Stadsblad | 2013 | | pagina 3