Twaalf lintjes in Schiedam Tijger zoekt nieuwe baas KORT NIEUWS KLEIN NIEUWS Deel opbrengst vrijmarkt naar een goed doel U bent het zout der aarde Centrum wordt groen Burgemeester Cor Lamers speldt het lintje op de revers van de heer Carel Langstraat, week in, week uit druk in de weer in De 5 Molens. foto: WM Nieuwe Stadsblad woensdag 1 mei 2013 8 www.nieuwestadsblad.nl Maar liefst 3016 mensen in 408 gemeenten kregen afgelopen vrijdag een lintje opgespeld. Door Kathy Huitema SCHIEDAM - In Schiedam werden de dames M. Ger- kema, W.A. Holswilder, M.C. Verhey-Erwich en de heren A.H. Bons, C. van Dalen, P.J. van den Hengel, J.C. Langstraat, A. Nijs, J.van Oudenaarde, K.C. van Schie, J.W. Vriezen en P.C. Wijnties, koninklijk onderscheiden in de Aleidazaal, die fees telijk was versierd met een guirlande van oranje gerbe- ra's en rozen. Ook prijkte de 'Schiedam tulp', die later op de dag gedoopt zon worden, fier op de desk. Geen smoes De gedecoreerden waren niet, zoals voorgaande jaren, met de bekende smoes naar het Stadskantoor gelokt. Ruim een week voor de dag waarop de lintjes werden uitgereikt, bracht de nieuwe burgemeester Lamers hen een bezoek in hun eigen om geving. Zo trof hij Arie Nijs al ban- denplakkend in zijn tuin aan en keek Cees van Dalen even verbaasd op, toen de burgemeester tijdens een SCHIEDAM - In dierentehuis Hargahoeve zit weer een schat van een poes op een nieuw baasje te wachten. Dit keer zetten we Tijger in de spotlights. Tijger is een klein poesje van ongeveer 2,5 jaar oud dat vol levenslust zit. Al les moet uitgebreid ontdekt worden door haar en ook voor een knuffelpartij is ze best te porren. Een echt gezelligheidsdier dus en een ondernemende tante. Tijger kan volgens de mede werkers van Hargahoeve ge plaatst worden in een gezin met kinderen, indien deze niet te jong zijn. Inmiddels hebben al aardig overleg binnenstapte. Om vervolgens de verga dering meteen weer tot de orde te roepen: 'Laten we de agenda en de klok in de ga ten houden, ik moet straks op tijd bij school staan om mijn kleindochters op te ha len!' Mot dat nou? Carel Langstraat is druk in de weer in senioren-ont moetingscentrum 'De 5 mo lens' en als de burgemeester hem vraagt of hij de 26e tijd heeft om naar de Aleidazaal te komen om gedecoreerd te worden, is de reactie van de 90-jarige decorandus: 'Mot dat nou allemaal?' SCHIEDAM - De legendarische woorden 'Het heeft Hare Majesteit de Koningin be haagd' u te benoemen tot Lid in de orde van Oranje Nas sau, klonken dit jaar voor de laatste keer in de raadzaal. Schiedams burgemeester Cor Lamers sprak ze hier voor de eerste keer uit. Hij roemde de onbaatzuchtig heid waarmee de gedeco reerden hun vrijwilligers werk verrichten: 'U bent het zout in de aarde en vandaag bent u de persoon die in de belangstelling staat, u wordt publiekelijk bedankt voor het vele vrijwilligerswerk dat u al heel lang doet en wat u zelf zo vanzelfspre kend vindt.' Lamers gaf ook een groot compliment aan de mensen in de naaste omgeving van de decorandi. 'Vaak zit u SCHIEDAM - Het Centrumma nagement rolt zaterdag 11 mei geen rode, maar groe ne loper uit over de gehele Hoogstraat. Het begin van een bijzondere en gezellige zaterdag. In het weekend van Moederdag en Nationale Molendag treden onderne mers op de Hoogstraat bui ten hun winkels om groene, duurzame, producten te pre senteren. Omdat het oog ook wat wil worden er verschil lende modeshows georgani seerd en zijn de etalages in de stad al helemaal groen en duurzaam ingericht. Auto Deze groene zaterdag is ook het eindpunt van de winkel- Maar als de decoratie hem, in tegenwoordigheid van zijn dochter Anneke in de Aleidazaal wordt opgespeld neemt hij het eremetaal en alle felicitaties -natuurlijk- stralend in ontvangst. al heel lang in het complot en u mag niets verklappen!' Alle gedecoreerden gingen met een prachtig oranje boeket en de Schiedam tulp naar huis. BN'ers die dit jaar een lintje kregen voor hun inspannin gen en verdiensten op het maatschappelijk vlak waren Gerard Joling en Jack van Gelder. Beiden werden be noemd tot Ridder in de Orde van Oranje Nassau. In totaal werden in Neder land 3.385 voorstellen voor de lintjesregen gedaan. Over iets meer dan 10 procent is uiteindelijk een negatief advies uitgebracht. Een an der weetje: er werden 1.041 vrouwen bij de lintjesregen 2013 gedecoreerd, dat komt neer op 34,52 procent. Het aantal mannen bedraagt 1.975 (65,48 procent). actie 'Koop en Win in Schie dam Centrum'. Alle prijzen gaan de deur uit, inclusief de hoofdprijs: een auto! Niet alleen de Hoogstraat wordt groen, ook de omge ving van Molen 'De Kameel'. Daar vindt het hoofdevene ment van WINDKRACHT 13 plaats, het jaarthema van de gemeente Schiedam waarin duurzaamheid, innovatie en groen centraal staan. Een groene ridder vertelt hier in een groen landschap van al les over duurzaamheid. Programma Meer over het programma van 11 mei is te lezen op de speciale website: http://no- no.nu/groenwiekend Horecabeleid ligt tot 15 mei ter inzage SCHIEDAM - Het con- cepthorecabeleid voor de komende vier jaar ligt nog tot en, met 15 mei ter inzage op het Stadskan toor. Horecaondernemers en inwoners van Schie dam hebben hierdoor de gelegenheid om op de plannen te reageren, voordat erover wordt besloten. In Schiedam kun je gezellig en veilig uitgaan maar het is er ook goed wonen. De gemeente probeert daarom naar een goed evenwicht te zoeken. Daarom worden de regels voor horeca op sommige punten ver ruimd en op andere pun ten strenger. Zo mogen horecabedrijven in het Centrum in de week enden een uur langer open blijven, maar wordt het aantal ontheffingen van de sluitingstijden beperkt. Op 30 mei houdt de ge meenteraad een Stadserf over het nieuwe beleid, waarna de raadscom missie bet op 8 juli bespreekt. De raad neemt uiteindelijk op 18 juli een besluit. Start Samen Zelf Bouwen in Oranjeburgh SCHIEDAM - De gemeente heeft de eerste van zes kavels aan de Anna van Burenstraat, in project Oranjeburgh, in de verkoop gedaan. Op deze kavels wil de gemeente zes zelfbouwers in staat stellen om samen een rij woningen te realiseren. Onder de noemer 'Samen Zelf Bouwen', ook wel bekend als Collectief Par ticulier Opdrachtgever schap (CPO), hebben zo'n veertig bezoekers zich tijdens een informatie avond laten informeren over de mogelijkheden om samen de rij huizen te laten ontwerpen en bouwen. De ruimte aan de BK- laan, die vrijkwam na de sloop van het verhuisde Vlietland Ziekenhuis, is een gewilde plek. Wethouder Wijten: „Dit project gaat slagen." Bijeenkomst over hart- en vaatziekten SCHIEDAM - Argos l'Entrée organiseert 8 mei een themabijeenkomst over hart- en vaatziekten in zorgcentrum Haver- Schmidt. Tijdens deze bijeenkomst vertelt een medewerker van de afdeling Vaatchi- rurgie van het Erasmus MC onder andere over wat je zelf kan doen om het risico op het krijgen van hart- en vaatziekten zo laag mogelijk te hou den. De bijeenkomst is in Frangois HaverSchmidt aan de Willem de Zwij gerlaan 35. De toegang is gratis, aan vang 09.30 uur. Vorige week stond de krant in het teken van het Oranjegevoel. Met de Kroning en de allerlaatste Konin ginnedag in aantocht, is er dit jaar extra veel aandacht voor en belooft het een bijzondere dag te worden. Wij vinden Koninginnedag altijd heel gezellig, er zijn dan veel mensen op straat en bijna ieder een is oranje gekleed. Wij gaan ook oranje kleding aantrekken. Het is leuk dat er op deze dag allerlei fiiensen, met verschil lende culturen en achtergronden, samen komen. Maxima komt uit Argentinië en dit vinden wij best bijzonder. Wij vinden het knap dat ze zo goed Nederlands spreekt en ze doet ook veel goede dingen. We vinden haar een voorbeeld voor andere mensen. Op Koninginnedag zijn er altijd heel veel activiteiten te doen, wij gaan zelf spullen verkopen (en kopen) op de vrijmarkt. Ons huis ontploft bijna van al het speelgoed! Het is fijn dat we dit niet weg hoeven te gooien, maar dat we hier andere kinderen blij mee kunnen maken. Want speelgoed in de winkels is erg duur. Een deel van onze opbrengst geven wij een aan goed doel, wij hopen dat andere mensen dit ook gaan doen. Als jullie het tenminste nog niet uitgegeven hebben, want wanneer dit in de krant staat is Koninginnedag al voorbij. We hopen dat iedereen veel plezier heeft gehad en we wensen Willem-Alexander en Maxima veel succes als Koning en Konin gin! Leentje (10), Nisrin (10), Kagan (10) Obs Het Startblok Stichting Kik'r wil kinderen zoveel mo gelijk betrekken bij en voorbereiden op de maatschappij. Daarom geven kinderen in deze column commentaar op het nieuws. Tijger onderzoekt alles en is altijd in voor een knuffeipartij. wat 'Dieren van de Week' een nieuw tehuis gevonden en daar zijn we heel blij mee.. Wie kan en wil er voor Tijger zorgen? Neem een foto: Rick van Helden kijkje bij Hargahoeve aan de Sportlaan, naast het Vliet land Ziekenhuis, of neem een kijkje op: www.harg- ahoeve.nl

Het Nieuwe Stadsblad | 2013 | | pagina 8