Oud-wethouder Van Oosten al helemaal thuis in politiek Den Haag Blauw Politie opent Meldpunt Roze in Inloopconcert Grote Kerk Maak wat moois voor moeder Vervolg BGS Dag van de Beroerte Dames AD0 coachen meiden Nieuw campagne: 'Wees geen filedier' Molendag O www.nieuwestadsblad.nl Nieuwe Stadsblad woensdag 8 mei 2013 10 Tweede-Kamerlid Foort van Oosten uit Schiedam schrijft elke maand een column in deze krant Naast politicus is Foort van Oosten ook gewoon echtgenoot en vader en woont hij alweer heel wat jaren in het noordelijkste puntje Sveaparken. Foto:PR Ex-wethouder en Tweede-Kamerlid Foort van Oosten verzorgt vanaf deze week elke maand een column in onze krant: Berichten uit de Kamer. Hierin vertelt hij over zijn werk in Den Haag en zijn leven in Schiedam. Door Karin Moerman SCHIEDAM - Foort van Oos ten (VVD) zit inmiddels al weer dik een half jaar in de Tweede Kamer. Schiedam liet hem in september met gemengde gevoelens naar Den Haag vertrekken omdat hij het als wethouder voor onder meer Financien en Sport zeer goed deed. Hij werd geroemd om zijn dos sierkennis en makkelijke omgang met mensen uit alle lagen van de samen leving. Van Oosten kende een quickstart in de Schie- damse politiek en wist het in amper drie jaar tijd van raadslid tot fractievoorzit ter van de Schiedamse VVD te schoppen. Een politieke belofte die het Schiedamse stadskantoor na een korte periode als wethouder al voor de Haagse Tweede Ka mer verruilde. Voor of tegen Inmiddels is Van Oosten helemaal thuis in politiek Den Haag, waar hij een ka mer heeft met uitzicht op het Binnenhof. „Het was even wennen", moet hij be kennen, „Maar ik kan terug kijken op een zeer plezierig en leerzaam half jaar." Van SCHIEDAM - De ongeveer 40 leden van het Schiedamse popkoor Pleasure komen za terdag 11 mei naar de Grote Kerk voor het wekelijkse inloopconcert. Dirigente Maria Fernandez Alvarez heeft voor deze gelegenheid een gevarieerd programma samengesteld. De aanvang is 15.00 uur en de toegang is vrij. SCHIEDAM - De Nieuwe Pas sage verzorgt zaterdag 11 mei een workshop met het oog op Moederdag. Tussen 11.00 en 16.00 uur kan de jeugd ijverig aan de slag om voor moeder een prachtige kop en schotel te beschilde ren. Kunnen ze daags daar na moeder verrassen met een zelf versierd cadeautje. Het is voor moeders uiter aard verboden om tijdens de workshop te komen kijken. Kom dus gezellig met je va der, opa of je grote broer of zus naar deze gratis work shop in de Nieuwe Passage. Oosten heeft bij de VVD dankzij zijn juridische ach tergrond vooral veel juridi sche onderwerpen in zijn portefeuille dus heeft hij goed de tijd genomen om na te denken over wat hij de komende jaren neer wil zet ten. Tegelijkertijd, zo vertelt hij, „Stap je in een rijdende trein en word je geacht een mening te hebben over wetsvoorstellen die gedaan worden. Dat betekent dat je je in heel veel dingen in moet lezen en met heel veel mensen moet spreken." Als voorbeeld noemt Van Oos ten het debat over jde trans- genderwét dat momenteel REGIO - De Eenheid Rot terdam, waaronder ook Schiedam valt, heeft sinds maandag een Meldpunt Roze in Blauw. Mensen die gediscrimineerd, bedreigd of mishandeld zijn vanwege hun seksuele geaardheid REGIO - De meeste automobi listen ergeren zich aan hun eigen 'filegedrag'. Dat blijkt uit onderzoek van De Ver keersonderneming, die men sen vanaf vandaag met een opvallende campagne wijst op hun filegedrag. Het doel van de campagne 'Wees geen filedier, maar doe het op je eigen manier' is dat er tijdens spitstijden minder mensen met de auto de weg op gaan in de Rotterdamse regio. Kies eens voor een an der tijdstip of een andere ma nier van reizen als je naar je werk gaat, zo luidt de bood schap. Driekwart van de automo bilisten zou eerder of later vertrekken als ze vooraf wis- loopt. „Het is niet simpel voor of tegen stemmen. Nee, vooraf spreek je met trans- genders -mensen die van geslacht willen veranderen-, je spreekt met medici, des- 'HETWAS EVEN WENNEN, MAAR IK KIJK TERUG OP EEN ZEER PLEZIERIG HALFJAAR' kundigen, kortom: je laat je goed voorlichten. Daarna kun je in de kamer natuur lijk vragen stellen, waarop je vervolgens antwoord krijgt en je je weer kunt afvragen: ben ik tevreden met deze kunnen bij dit meldpunt van de politie terecht. Ook mensen die een bepaalde schroom of angst hebben om een melding of aangifte te doen vanwege hun seksu ele geaardheid, kunnen te recht bij het meldpunt. Net ten dat er file is, blijkt uit het onderzoek 'Filerijders: voer voor psychologen'. Deson danks staat het overgrote deel van de filerijders dagelijks op dezelfde plaats en tijd vast in het verkeer. De helft van de ondervraagden herkent bij zichzelf kuddegedrag. Over mogelijke oplossin gen zijn de ondervraagden weinig enthousiast. Het me rendeel van de filerijders ziet openbaar vervoer of een elektrische fiets of scooter niet als oplossing. Een meer derheid denkt ook niet dat het mogelijk is om flexibeler te werken. Toch wordt nog te weinig over zulke oplossingen ge praat, weet Aernout van antwoorden, moet er hier en daar wat worden aangevuld: eenvoudig voor of tegen is het dus nooit." Echtgenoot en vader Naast het werk in Den Haag is Foort van Oosten ook veel te vinden op partijbijeen komsten en spreekbeurten in het land. Al met al is het een druk leven dat de Schie dammer leidt, maar ook een leven waar hij graag over vertelt en dat waarschijnlijk voor veel Schiedammers in teressant is. Naast politicus is Van Oosten namelijk ook gewoon echtgenoot en vader en woont hij alweer heel wat als mensen die vermoeden dat bijvoorbeeld hun buur man of buurvrouw worden bedreigd omdat ze homo of lesbisch zijn. Gedachte ach ter het meldpunt is dat veel mensen die zijn bedreigd of mishandeld vanwege hun der Bend, directeur van De Verkeersonderneming, die namens verschillende over heden werkt aan een betere bereikbaarheid. "In april dit jaar hebben een onderzoek laten uitvoeren door Maurice de Hond. Daaruit blijkt dat maar 19 procent van de au tomobilisten met hun werk gever praten over het filepro bleem", zegt Van der Bend. "Een gemiste kans. Want er over praten is de eerste stap op weg naar een oplossing. Als 20 procent van de Rot terdamse weggebruikers met het OV, de e-bike of e-scooter zou gaan, of eerder of later zou vertrekken dan zijn de fileknelpunten in één klap opgelost." jaren in het noordelijkste puntje Sveaparken. Daarom vertelt Van Oosten voortaan elke maand in het Nieuwe Stadsblad over zijn werk in de Tweede Kamer. Reageren mag. Graag zelfs! Misschien al op deze eerste column die over het bijwonen van de inauguratie van koning Wil- lem-Alexander in de Nieuwe Kerk gaat, maar misschien ook op een ander moment. Vragen Heeft u vragen aan Foort van Oosten? Ook die mag u stellen. Mail daarvoor naar: redactie,ns@wegenermedia. nl. geaardheid nog geen aan gifte doen, is het vermoeden van de politie. Het Meldpunt is 24 uur per dag bereikbaar via 0800- 7444477 of via de e-mail rozeinblauw@rijnmond.po- litie.nl. SCHIEDAM - Het rapport con cludeert dat de verziekte cultuur bij BGS kon ontstaan doordat de gemeente Schie dam de sociale werkplaats 'op afstand' plaatste. De directie kon z'n eigen gang gaan, niet gecontroleerd door hogere ambtenaren en politiek. Hoewel directeur Siep Adolfs als eerste ver antwoordelijk is, heeft de gemeente Schiedam als enig 'aandeelhouder' verzuimd in te grijpen en de klachten van het personeel serieus te nemen, stelt Van de Vonder- voort. Het college ziet in het rap port een bevestiging voor de inval en de schorsing van de vijf directieleden vorig jaar. Burgemeester en wethou ders nemen twee weken de tijd om het rapport te bestu deren en met structurele op lossingen te komen. Gezien de beschuldiging van inte- griteitsschending is niet te verwachten dat de geschors te directie terugkeert. SCHIEDAM - Op dinsdag 14 mei is de Europese Dag van de Beroerte. Het Vlietland Ziekenhuis besteedt uitge breid aandacht aan deze zeer ingrijpende aandoening, die jaarlijks 40.000 mensen treft. Er is een informatiemarkt, er draait een film bekijken en bezoekers kunnen een leefstijltest doen. Specialis ten zijn aanwezig om vragen te beantwoorden. De bijeenkomst is van 12.00 tot 16.00 uur in de Nolet Hal van het Vlietland. Alle acti viteiten zijn gratis toeganke lijk. SCHIEDAM - Voetbalvereni ging Kethel houdt 8 juni een groot en bijzonder meisjes- toernooi. Meisjes tussen 10 en 17 jaar uit Schiedam en omstreken kunnen zich'gra- tis inschrijven. Er worden twee teams samengesteld uit open inschrijvingen. Deze teams worden deze dag gecoacht door de dames van ADO Den Haag. Ook ge ven de speelsters van ADO 8 juni een voetbalclinic. O Meer informatie op de site www.yoursportevents Op Molendag, zaterdag 11 mei, kunnen de meeste molens van 11.00 tot 16.00 uur worden beklommen. Alle molens draaien en bij veel molens is wat te doen. Molen De Kameel bevindt zich midden op het festivalterrein van Groen Wiekend, het eerste duurzaamheidsevenement van Schiedam. Foto: Gemma Kooijman

Het Nieuwe Stadsblad | 2013 | | pagina 10