Schiedam Gemeenteberichten Gezellige Koninginnedag in Schiedam gemeente s~\ i I 1 I i Uitgelicht Zaterdag 11 mei vindt het Groen Wiekend plaats. Vanwege Nationale Molendag, dat diezelfde dag is, is er een hoofdrol weggelegd voor de molens. Daarnaast wordt over de Hoogstraat een groene loper uitgerold! Ondernemers op de Hoogstraat presenteren (ook) buiten hun winkels hun groene (duurzame) producten. Bekijk het programma op www.schiedam.nl. Maandag 13 mei om 19.30 uur vindt het wijkoverleg Schiedam Zuid plaats. Tijdens de vergadering wordt onder meer gesproken over de jubileumeditie van het Maas- boulevardfeest, het project 'Young Maasboulevard', de stand van zaken rond de afronding van de werkzaamheden aan de Maasboulevard, het project 'Van rivier naar stad' en de toolkit 'Participatie Dinsdag 14 mei om 20.00 uur vindt het wijkoverleg Centrum plaats. Naast de standaard agendapunten komt de heer Van der Burg (bewoner) met een voorstel ten aanzien van de verkeerssituatie in de Boterstraat. Daarnaast vindt er, onder voorbehoud, een presentatie plaats over de toolkit 'Participatie'. Dinsdag 14 mei vergadert om 19.30 uur de raadscommissie over de Vervoerplannen 2014 van de Stadsregio Rotterdam. Tijdens deze vergadering geven medewerkers van de Stadsregio en de RET hierover een presentatie. De gemeente kan tot uiterlijk vrijdag 7 juni 2013 advies uitbrengen over de vervoerplannen. Na deze datum worden alle adviezen verwerkt en kunnen de Vervoerplannen 2014 eventueel nog aangepast worden. De vergadering vindt plaats in de Aleidazaal. Donderdag 16 mei 2013 om 19.30 uur vindt het Wijkoverleg Spaland-Sveaparken plaats. Tijdens de vergadering is onder meer aandacht voor recente ontwikkelingen, het wijkbudget, de ontwikkelingen rond de A4 en de toolkit 'Participatie' Burgemeester Lamers heeft op een leuke manier kennisgemaakt met de viering van Koninginnedag in Schiedam. Samen met zijn vrouw en het be stuur van de Stichting tot Viering en herdenking van Nationale Feest- en Gedenkdagen (VNFG) maakte hij een ronde langs de diverse feestlocaties in de stad. Elk met hun eigen karakter, maar allemaal in gezellige sfeer. Koninginnedag in Schiedam begon in Kethel traditioneer met de aubade. Bur gemeester Lamers heette de aanwezigen daarbij welkom en wees op het feit dat het een erg bijzondere dag was. De laat ste Koninginnedag, met na de aubade de abdicatie die te volgen was Op een groot scherm Kethel. Na het Wilhelmus werden ook de liederen die volgden vrolijk mee gezongen. Om 10.00 uur kon iedereen die dat wilde de abdicatie live volgen -op een scherm dat vlak bij het feestpodium in Kethel stond opgesteld. Na de abdicatie werd het bij de vrij markt in Kethel aanmerkelijk drukker. Veel Schiedammers waren naar Kethel gekomen om te genieten van de Oran jesfeer. De burgemeester maakte samen met het bestuur van Oranjevereniging Wilhelmina kethel en het van de VNFG een rondgang over de vrijmarkt. Koningslindes Een bijzonder onderdeel in het program ma was het onthullen van twee ,Ko- ningslindes. Deze lindes zijn, ter ere van de inhuldiging van koning Willem-Alexan- der, in Schiedam geplant. De eerste iinde die werd onthuld staat aan het Moordein- de in Kethel en de gedenksteen erbij werd onthuld door de burgemeester en de voorzitters van respectievelijk de VN FG en de Oranjevereniging. Daarna ging het gezelschap door naar het Beatrixpark om daar samen met bestuursleden van de Stichting Vrienden van het Beatrixpark de andere Koningslinde water te geven en ook daar een plaquette te onthullen. Nieuwland en Zuid Ook in andere delen van Schiedam was het gezellig druk. Op het Dr. Willem Dreësplein in Nieuwland werd een straat tekenwedstrijd gehouden en stond er een kleine vrijmarkt. De burgemeester reikte een aantal prijzen uit aan de win naars van de tekenwedstrijd, waarbij de mooiste creaties die dag ook te zién waren. Na een rondje langs de diverse kraam pjes ging het gezelschap van Nieuwland naar Zuid waar de Groenelaan werd bezocht. De Groenelaan in de Gorzen is nu al een aantal jaar eén plek in de stad waar het met Koninginnedag druk en gezellig is. Over de hele lengte van de straat was een vrijmarkt opgesteld. Gezien de drukte weten de mensen ook deze vrijmarkt goed te vinden. Inhuldiging Daarna werd in Kethel op het scherm de inhuldiging van de koning gevolgd. Om 22.00 uur was het vervolgens tijd om te genieten van het afsluitende vuurwerk in Kethel, dat ook dit jaar weer veel bekijks trok. 8 MEI 2013 -PAGINA 3 Wilt u meer weten over Uitgelicht? Kijk dan op ir~

Het Nieuwe Stadsblad | 2013 | | pagina 19