Wie HULP NODIG HEEFT staat NIET ALLEEN Ahmet Ufak is één van de 14 van Cruijff Waterweg Beweegt weer GGZ DELFLAND El (3 g| gj H Ook kinderen denken na over eenzaamheid O www.nieuwestadsblad.nl Nieuwe Stadsblad woensdag 8 mei 2013 31 WWW GGZ DELFLAND NL SCHIEDAM - Op zaterdag 1 juni 2013 staat de derde edi tie van Waterweg Beweegt weer op het programma, een sportevenement voor het hele gezin met hardlo pen, wandelen en fietsen. Dit jaar kent het sporteve nement een nieuwe startlo catie, het complex van de voetbalvereniging PPSC in het Beatrixpark. Waterweg Beweegt is een vervolg op het succes van de Vlietland- loop, die een aantal jaren geleden werd georganiseerd door het Vlietland Zieken huis en een uitbreiding kreeg met de medewerking van de gemeente Vlaardin- gen en Schiedam, Facilicom en de atletiekvereniging Fortuna. Op het hardloop- programma staan voor dit jaar de afstanden vijf en tien kilometer en zijn vooral be doeld voor recreanten. Het parcours van de tien km wordt yitgezet in en rond Midden-Delfland. De start voor beide afstanden is om 11.30 uur. Naast het hardlopen kan er ook deelgenomen worden aan wandelen en fietsen. Bij het wandelen worden toch ten uitgezet van vijf en tien kilometer met een parcours door het historische cen trum van Schiedam. Vanaf 11.00 udr kunnen de deel nemers vertrekken. Bij het fietsen kan een keu ze worden gemaakt worden tussen 27 en 86 kilometer. De recreatieve fietstochten gaan langs diverse histori sche objecten in Vlaardin- gen. Vanaf 10.00 uur kun nen de deelnemers aan de 86 kilometer vertrekken en om 11.00 uur voor de kortere afstand. Inschrijfgeld voor het hardlopen bedraagt vijf euro. De wandelaars en fiet sers betalen 2.50 euro. O Meer informatie is te vinden op www. waterwegbeweegt.nl ANB0-NIEUWS Wat een leuke 'klein nieuws' column van vorige week. Het doet een mens goed dat ook jonge mensen nadenken over eenzaamheid. Vorig jaar heb ik zelf een iPad cursus voor ouderen gevolgd, gegeven door jonge scho lieren. Geweldig genoten. Alleen heeft niet iedere oudere een computer. Kinderen, familie en vrienden moeten alert blijven op eenzaamheid. Een medewerkster van thuiszorg vertelde mij dat er soms mensen zijn die tussen twee bezoeken door niemand te spreken krijgen. Ik vind dat in en in triest. Dat bete kent een hele week met niemand spreken. Brrrr, laat dat dus niet gebeuren en kijk goed om u heen; een vriendelijk praatje kost niets ends onbetaalbaar. Gelukkig kunt u ook bij ons in de sociëteit terecht voor gezelligheid. In deze tijd dat veel mensen naar de camping gaan, zijn wij gelukkig elke dag open voor gezelligheid, activiteiten of voor gewoon een praatje met een kopje koffie. Kom naar de Lange Nieuwstraat 181, loop de poort in, druk op de rode knop en de deur zwaait open. Doen hoor! Het Service Team is ook elke vrijdag tussen 13.00 en 14.00 uur bereik baar voor vragen en problemen. Tot volgende week. Joke Ballijns (foto: Ashvini Panday) Jaarlijks krijgt één op de vier Nederlanders rechtstreeks - dus zelf - te maken met problemen op het gebied van de geestelijke gezondheid. De problematiek varieert van relatief kortdurende klachten tot aandoeningen waarbij langdurige begeleiding en behandeling noodzakelijk is. Waarmee kunnen wij u helpen? GGZ Delfland is een belangrijke aanbieder van geestelijke gezondheidszorg bij u in de gemeente. Daarnaast streeft GGZ Delfland ernaar om u te begeleiden naar een leven waarin de klachten niet meer, of niet meer allesbepalend, aanwezig zijn. Wij werken daartoe nauw samen met ziekenhuizen, collega-instellingen en maatschappelijke organisaties. Een locatie bij u in de buurt Wij hebben verschillende locaties bij u in de buurt: in Schiedam in het Vlietland Ziekenhuis en aan de Stadhouderslaan. Daarnaast vindt u ons ook in het Sint Franciscus Ziekenhuis in Rotterdam en aan de Noorderparklaan in Bergschenhoek. Een overzicht van al onze overige locaties vindt u op www.ggz-delfland.nl. Aanmelden Nadat uw huisarts u bij ons heeft aangemeld, wordt er binnen 1 week door ons een afspraak met u gemaakt voor een eerste gesprek. U kunt zich ook aanmelden via telefoon 010 - 246 39 oo. In de wijk Nieuwland ligt al bijna driejaar een Cruyff Court. Ook de 12- jarige Ahmet Ufak is er vaak te vinden. Sinds 13 maart van dit jaar hoort hij bij een select groepje van 14 ambassadeurs. Door Bart van der Linden SCHIEDAM - De '14 van Jo- han' worden ze ook wel ge noemd. Het zijn jonge, en thousiaste sporters die een jaar lang het gezicht zijn van de Cruyff Foundation. Ieder vertegenwoordigen ze een eigen specialisme bin nen de Foundation. Denk hierbij aan zwemmen, at letiek of rolstoelbasketbal. Ahmet is het voor de Cruyff Courts. 'Da's logisch', zou de oude meester zeggen, want hij is er dagelijks met zijn vriendjes te vinden om er een balletje te trappen en om als keeper zijn doel schoon te houden. De jeugd kan zich hier vol op uitleven, al zit er bij de Cruyff Courts ook wel een diepere gedachte achter. Het moet een veilige plek zijn-om te sporten, respect moet voorop staan en het moet de sociale samenhang verbeteren. Bij elke veld hangen de '14 regels van Johan Cruijffdie aangeven Nóg meer valide of niet-valide jongeren aan het sporten krijgen, dat is de doelstelling voor Ahmet. Foto: WM dat het voetbalveldje meer is dan een blauw hek, twee oranje doelen en een grote gele middenstip. Ahmet krijgt ondersteu ning van Rico Hulleman, coördinator buurtsporten in Schiedam. "Ahmet is het gezicht van Schiedam als het gaat om het uitdragen van de opvattingen van de Cruyff Foundation en dan in het bijzonder het Cruyff Court", vertelt Hulleman. Nóg meer valide of niet-va- lide jongeren aan het spor ten krijgen, dat is de doel stelling voor Ahmet, die voor deze gelegenheid zijn gele Cruyff vest heeft aan getrokken. Ook de Cruyff schoenen ontbreken niet. "Ik ben best trots op me zelf", zegt Ahmet. Onlangs speelde hij met zijn team mee in de Cruyff Courts Kampioenschappen 6 te gen 6. Helaas werden ze in de kwartfinale uitgescha keld. Bij de presentatie van de ambassadeurs in Am sterdam heeft Ahmet ook Johan Cruijff ontmoet. Hij kende Cruijff al wel van tv. "Hij maakte een praatje met de groep." De dag daar voor was er een fotoshoot in Utrecht. Hulleman vindt het gezien zijn functie logisch om Ahmet te begeleiden. "Wij doen dat vanuit de gemeen te. Veel kinderen hebben die ondersteuning niet." Hij benadrukt dat het am bassadeurschap meer is dan voetballen alleen. "Het gaat om een stukje normen en waarden. Om het nemen van initiatieven." Persoonlijke zorg dichtbij

Het Nieuwe Stadsblad | 2013 | | pagina 31