Vrees voor schade door bouw tunneldak Dodenherdenking Beukenhof Kaartenactie voor beeldje KORT NIEUWS 'Kies lijsttrekker PvdA' COLOFON Heb ik reuma? 3 www.nieuwestadsblad.nl Nieuwe Stadsblad woensdag 8 mei 2013 3 Burgemeester Lamers legde een krans namens het gemeentebestuur. Foto: Bart Bos de gemeente bij de Erehof. Tegen de aanwezigen vertel de Lamers dat dit wat hem betreft een jaarlijkse traditie gaat worden, naast de ge bruikelijke herdenking in de Plantage. Namens Stich ting VNFG legde voorzitter Koos Scheijbeler een krans voor de gevallenen. WGGGNGR Media SCHIEDAM - Ieder jaar wordt ook in Schiedam stilgestaan bij de slachtoffers van de tweede wereldoorlog. Tra ditiegetrouw gebeurt dit in de Plantage, maar dit jaar werd voor het eerst ook stil gestaan bij de 28 gevallenen die begraven liggen op de Erehof op Begraafplaats de Beukenhof. Stichting tot Viering en herdenking van Nationale Feest- en Gedenkdagen (VNFG) heeft het initiatief genomen om ook hier de gedachte aan de gevallenen levend te houden op de dag van Dodenherdenking. De burgemeester van Schie dam, Cor Lamers, stond ach ter dit initiatief en legde 's middags een krans namens SCHIEDAM - Nieuwe raadsle den actief te werven middels advertenties en sociale me dia en kijken of de lijsttrek ker kan worden gekozen, niet alleen door PvdA-leden maar ook door andere in woners van de stad; het zijn twee van de voorstellen uit het tussentijds verslag van een commissie onder lei ding van oud-burgemeester Reinier Scheeres. De com missie, waar ook oud-voor zitter Ron van den Ende en 'oud-gemeenteraadslid Jacob Wiersma deel van uitma ken, heeft van het PvdA-af- delingsbestuur het verzoek gekregen om te komen met een advies over de wijze waarop de PvdA zich lokaal sterker kan gaan profileren. Tijdens de Algemene Le denvergadering van de Schiedamse afdeling van de PvdA vroeg Scheeres onlangs ook aandacht voor een gedegen scholing van met name nieuwe aspirant raadsleden die in de periode 2014-2018 voor de PvdA in de Schiedamse gemeente raad willen gaan zitten. Om de zichtbaarheid en invloed te vergroten zou de PvdA bovendien vaker de samen werking moeten zoeken met andere partijen en groepe ringen. In juni 2013 zal de commis sie Scheeres definitief haar aanbevelingen aan het afde lingsbestuur doen. Contactgegevens redactie Prins Hendrikkade 16a, Postbus 1980 3000 BZ Rotterdam T (088) 01310 00 E redactie.ns@wegenermedia.nl I www.nieuwestadsblad.nl Contactgegevens media-advies en advertentieverkoop Voor informatie over de advertentiemogelijkheden neemt u contact op met uw accountmanager of bel met (088) 013 03 45- Of mail ons via adverteren.zuidholland@ wegenermedia.nl Directeur/uitgever Peter Stadhouders Algemeen hoofdredacteur Mart Jochemsen E M.Jochemsen@wegenermedia.nl Eindredactie Nieuwe Stadsblad Karin Moerman Chef regioredactie Annemieke Anneveldt SCHIEDAM - Het Nationaal Jenevermuseum Schiedam heeft een fraaie set foto kaarten van Schiedam laten maken. In de Museumwin kel op de hoek van Nieuwe Passage en Broersvest ver koopt men deze unieke historische stadsgezichten. De actie is bedoeld voor de aanschaf van een bronzen' exemplaar van het bekende beeld Proosje van Schie dam. Het beeldje zal een verrijking zijn voor de col lectie van het Jenevermuse um. Het originele beeld van ontwerper Har Wiegman heeft, zoals bekend, een plek gekregen op het plein van het Land van Belofte. De beoogde replica is 45 centimeter hoog en gemaakt Bezorgklachten I www.deweekkrant.nl/ verspreidklachten T (0900) 424 57 26 Familieberichten E familieberichten@wegenermedia.nl T (088) 013 72 68 Zelf een familiebericht opgeven kan via www.familieberichtenonline.nl Rubrieksadvertenties E telesales@wegenermedia.nl 1(0900)6743836 Druk Wegener Nieuwsdruk Algemene voorwaarden en overige informatie I www.wegenermedia.nl Nieuwe Stadsblad is een uitgave van Wegener Media BV. Aangeboden kopij kan zowel worden geplaatst in de gedrukte als digitale uitgaven van Wegener Media BV. Wegener Media BV uit brons. De 'oude' kaarten zijn er in tien verschillende Uitvoeringen. Zo zijn er op names van mooie plekken, zoals de Lange en de Korte Haven, die na een nauwkeu rige blik goed zijn te plaat sen in deze tijd. Heel fraai is ook de kaart van de Nieuwe Haven met daarop de oude Sint Liduinastichting nu Frankenland. De verkoopactie is mogelijk gemaakt door medewerking van de Vrienden van het Je- nevérmuseum. De kaarten kosten (met envelop) één euro per stuk. De Museum winkel is geopend op vrij dag en zaterdag van tien tot vier uur. Overigens zijn de kaarten ook te koop in het Jenevermuseum. SCHIEDAM - Het Vlietland Ziekenhuis houdt woensdag 22 mei de informatiebijeen komst 'Heb ik Reuma?' over het herkennen van reuma tische klachten, het belang van een vroege diagnose en wat de behandelmogelijkhe- den zijn. De bijeenkomst wordt ver zorgd door een reumatoloog, reumaconsulent en een er gotherapeut. Er is qok vol doende ruimte voor vragen vanuit de zaal. De bijeenkomst vindt plaats van 18.30 tot 21.0Q uur. In verband met een maximaal aantal plaatsen is aanmel den vereist en mogelijk via het Patiënten Service Bu reau, telefoonnummer 010- 8939393. Actiegroep Unaniem Woudhoek (AUW) is opgeschrikt door een eerste schademelding; een scheur in een dragende muur van een woning in de Hoefsmidstraat. Volgens actievoerder Henk Frigge blijft het hier niet bij, met de slappe bodem en heimachines die bijkans in de achtertuin staan. Door Frank Willemse SCHIEDAM - Ook de tuindeur begint na 30 jaar plotseling te klemmen. De bewoners van de Woudhoek zijn er niet gerust op dat de bouw van het A4-tunneldak zon der schade aan hun huizen blijft. De grond, zo geeft ook Rijkswaterstaat toe, is 'een slappe hap' die makkelijk verschuift. De bouw van de verdiepte bak en het tunnel dak geeft technische 'uitda gingen', zoals een 40 meter diepe wand die gegraven moet worden; een grote be tonnen wand öm de grond bij elkaar te houden. Een in drukwekkende graafmachi ne annex heimachine graaft het diepe gat waar het beton in wordt gegoten. Henk Frigge heeft als bewo ner van Woudhoek Noord alle discussies over de omstreden rijksweg mee- Hof van Spaland denkt aan moeders SCHIEDAM - Terwijl de vaders in het winkel centrum Spaland hun moederdaginkopen doen, houden de moeders hun hand op de portemonnee. Grote merken zoals Bran- ses Cosmetics, Bourjous, Essie, L'Oreal en Clarins sturen hun beste visagis- tes naar Schiedam-Noord om dames kosteloos extra mooi te maken. En niet alleen aan make up wordt aandacht besteed. Nagels lakken en de perfecte wenkbrauwen binnen één minuut beho ren tot de mogelijkheden. Bezoekers van het win kelcentrum ontvangen, tegen inlevering van drie kassabonnen van deel nemende winkeliers een moederdag-verwentasje ter waarde van 15 euro. Maar let wel, zolang de voorraad strekt en tus sen 11.00 en 16.00 uur. Deze activiteiten worden georganiseerd in samen werking met DA+Mooi Parfumerie Saskia. Topvioliste naar Korenbeurs SCHIEDAM - Op zondag 12 mei is het derde concert in de serie 'Encuentros Latinoamericanos' in de Korenbeurs Schiedam. Ditmaal ontmoet het vaste begeleidingstrio de topvioliste Ruzana Tsymbalova. Het concert begint om 16.15 uur en is gratis toegankelijk. Henk Frieee en ziin actiegroep AUW strijden al sinds 2010 tegen de, in hun ogen onzalige, plannen van de gemeente scnieaam. 6b Foto: Rob Kamminga gemaakt. Dat de aanleg on omkeerbaar is, moge dui delijk zijn, maar dan wel zonder schade en het liefst zonder sportpark. Want dat sportpark op de A4 geeft de meeste zorg. Frigge en zijn actiegroep AUW strijden al sinds 2010 tegen de, in hun ogen onzalige, plannen van de gemeente Schiedam. De bewoners van de oude Am- bachtenbuurt vrezen vooral voor de parkeeroverlast als sporters hun auto in de wijk parkeren. Frigge en andere omwonenden willen hele maal geen sportpark met lui fels en een atletiekbaan. Dat geeft alleen maar rumoer en overlast in de wijken erom heen, vinden ze. Zijn plan om op het tun neldak een stadspark aan* te leggen, kreeg weinig bij val in de politiek. Buiten de kleine partijen zijn de grote re fracties allemaal door de knieën gegaan, aldus Figge. Het werd volgens hem een statusproject met gevaarlij ke consequenties. Tegen die gemeenteplannen blijft de stichting AUW zich verzetten met een maan delijkse nieuwsbrief aan de bewoners. Henk Frigge heeft zich namens de ac tiegroep aangesloten bij de nieuwe stichting De Bata vier. Deze stichting volgt de bouwafspraken van de Inte grale Ontwikkeling tussen Delft en Schiedam (IODS) kritisch, samen met actie groepen uit Vlaardingen, Midden Delfland en Vlaar- dingen. "Door samenwerking met Stichting Batavier willen wij onze deskundigheid uit breiden en onze slagkracht vergroten, om zo een tegen partij als Rijkswaterstaat of de aannemer kritisch te vol gen. We zijn de voelhorens van de samenleving", zegt Frigge. De Schiedammer zelf blijft de heimachines van de A4 even verderop nauwlet tend in de gaten houden. Nog laatst heeft de aan nemer een muur gebouwd ter afscheiding tussen weg en weiland. Keurig hebben ecologen de sloot ervoor uit gevist, daarbij de zeldzame modderkruiper gered en die even verderop weer uitge zet. Zonder resultaat, want de muur zakte in, waardoor de sloot met modderkrui pers volliep met zand. Zo zie je maar hoe link het is om in de polder te bouwen, volgens de actievoerder. Actiegroep AUW roept alle bewoners op om bouw- schade te melden bij de aan nemer via info@a4all, maar ook bij de bewonersstichting via e-mailadres auw2010@ live.nl.

Het Nieuwe Stadsblad | 2013 | | pagina 3